שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: Shutterstock
  איך שלמה רזה 36 קילו והפסיק לקחת תרופות?
  שלמה דוידוביץ' סבל מכולסטרול גבוה ויתר לחץ דם, וגם סוכרת החלה לאיים עליו. רופאת המשפחה הזהירה שעליו לרזות 40 קילו ולא האמינה שביכולתו לנצח את הגנטיקה, אבל הנחישות של דוידוביץ' הוכיחה לה אחרת. כך הוא עשה את זה

  החותנת של שלמה דוידוביץ', מנהל כספים ומכירות בן 55 מיקיר, תמיד אמרה לו ש"עד השמנים יהפכו לרזים, לא יישאר אוכל לרזים". דוידוביץ', לשעבר במשקל של יותר מ-130 קילו, הקשיב לה ולא הוטרד יותר מדי מהממדים שאליהם הגיע.

   

  "עוד מילדות סבלתי מעודף משקל", הוא מספר בראיון ל-ynet. "בכל חורף עליתי במשקל ובקיץ לא ירדתי. אהבתי לאכול את הדברים 'הבריאים' האלה, הטובים - ממתקים, עוגות ושוקולד. יכולתי לאכול מסודר יותר, אבל העדפתי לאכול את הדברים בסוף נשארים על הגוף".

   

  • רזיתם והחיים שלכם השתנו? לחצו כאן כדי לספר לנו

   

  רזו בענק - עוד סיפורי דיאטה מדהימים:

   

  "באיזשהו שלב כבר הרגשתי שאני כבד מדי", אומר דוידוביץ', אב לארבעה וסב לשלושה, "ונאלצתי להתחיל ליטול תרופות לטיפול בכולסטרול ובלחץ דם גבוה. גם העניין של סוכר גבוה התחיל לאיים עליי".

   

  "פחדתי מהחלום לרזות"

  זרעי השינוי הוטמנו לפני שנתיים, אז השתתף דוידוביץ' בסדנת "הקוד המנצח" של אלון אולמן וערן שטרן. "הם דיברו שם על פריצת גבולות, פתיחת התודעה, הדאגה לממדים הפיזיים והרגשיים של האדם", הוא מספר.

   

  בסדנה התבקש דוידוביץ' לכתוב מה החלום שהוא מעוניין להגשים, אך הוא חשש. "פחדתי לכתוב שאני רוצה לרזות ולעשות ספורט", הוא אומר, "כי זה היה מחייב אותי וכבר 30 שנה לא עשיתי פעילות גופנית. לא ידעתי אם אני מסוגל לעשות את זה, אבל מאז העניין ישב לי חזק בראש". 

   

  ההחלטה על התחלת הדיאטה התקבלה יומיים לאחר שביצע דוידוביץ' בדיקות דם. "חברה שלנו נפטרה באותו יום מסרטן, וכשישבתי אצל רופאת המשפחה עם תוצאות הבדיקה, הגענו לשיחה על אותה חברה והרופאה אמרה שמצבי לא יותר טוב, ושאם לא אוריד 40 קילו, גורלי עלול להיות כגורלה.

   

  "הרופאה שאלה אם למישהו במשפחה יש סוכרת, ואמרתי שלאמא שלי היה. המחשבה הזאת הבהילה אותי מאוד, במיוחד לאור העובדה ששנה קודם לכם נפרדנו מחבר אחר שהסתבך בסוכרת בגיל 55".

   

  רופאת המשפחה הזהירה. דוידוביץ' לפני הדיאטה (מימין) ולאחריה
  רופאת המשפחה הזהירה. דוידוביץ' לפני הדיאטה (מימין) ולאחריה

   

  הדיאטנית לא הרימה את הכפפה

  דוידוביץ' פנה לדיאטנית, ששאלה אותו מה היעד שלו. "אמרתי שאני רוצה לזרוק את התרופות", הוא מספר, "והיא אמרה שאם ארזה אולי אוכל רק לרדת במינון שלהן. מבחינתי היא לא הרימה את הכפפה, למרות ששמחתי שסוף סוף שואלים אותי את השאלה הנכונה".

   

  לאחר שלא התחבר לצורת העבודה של הדיאטנית ומתוך מחשבה ש"כולנו יודעים מה צריך לעשות", החליט דוידוביץ' לעבור את המסע לבדו. "בניתי תפריט מכל הדיאטות שעשיתי במשך החיים, הרי תמיד הייתי 'אקורדיון' - העליתי והורדתי 20 קילו בכל פעם".

   

  במהלך שמונה חודשי דיאטה, השיל דוידוביץ' 24 קילו ממשקלו. בבדיקת דם נוספת שביצע השתפרו התוצאות, אך פחות ממה שציפה.

   

  "אז הבנתי שאני צריך לעשות מהלך נוסף", הוא אומר, "והבנתי שכדי לחצות את מחסום ה-24 קילו, שמעולם לא עברתי, ולשפר את המדדים הרפואיים אני זקוק ליותר מדיאטה".

   

  "הבנתי שאני זקוק ליותר מדיאטה". שלמה דוידוביץ' (צילום: "צלם אותי")
  "הבנתי שאני זקוק ליותר מדיאטה". שלמה דוידוביץ'(צילום: "צלם אותי")

   

  גוף של ספורטאי

  בשלב הזה פנה דוידוביץ' ליאיר קרני, העוסק ברפואת ספורט ותזונה, והחליט להצטרף למועדון "דרך הכושר לחיים". גם הפעם הוא נתקל בשאלה "מה היעד שלך?", וענה אותה תשובה בדיוק: "לזרוק את התרופות".

   

  לדוידוביץ' הוצמדה מדריכת כושר, הוא זכה לתפריט חדש ("שלא היה שונה מאוד ממה שעשיתי אז") והתבקש להגיע למקום שלוש פעמים בשבוע. בתוך תשעה חודשים, הבטיח לו קרני, הוא ירוץ עשרה קילומטר כמה פעמים בשבוע. "הוא הסתכל על בדיקות המאמץ שלי ואמר שיש לי גוף של ספורטאי, ושעולם הספורט שואל לאן נעלמתי", מספר דוידוביץ'.

   

  אחרי שלושה חודשים בדיוק ההבטחה התממשה: דוידוביץ' רזה בסך הכל 36 קילו, ורץ עשרה קילומטר במירוץ בקרני שומרון. אז גם זרק את כל התרופות שנטל, באישור הרופאה, ובשנה ורבע האחרונות הוא אינו נוטל אותן. "מרופאת המשפחה קיבלתי את המחמאה הכי גדולה", הוא מספר, "כשאמרה שניצחתי את הגנטיקה שלי. התחושה הזאת פנטסטית.

   

  "מעבר לזה כיף להחליף את כל הבגדים - העפתי עשרות חולצות ומכנסיים מהבית. עברתי משישה אקסטרה-לארג' למידה לארג', ופתאום גיליתי שבני הבכור ואני באותה מידה".

   

  דוידוביץ' המשיך לקדם את הכושר הגופני שלו באימונים בחדר הכושר, אירובי דאנס וריקודים לטיניים - וגם בריצה, כשסיים את חצי מרתון תל אביב. "השקעתי בזה המון, שליש משרה. ההתמדה הייתה מטורפת, עם הרבה אנרגיות ומדריכים מדהימים. למדתי על בשרי את מה שאמרו אז ב'קוד המנצח', שאין דבר שאי אפשר לעשות והשאלה היא מה המחיר שאתה מוכן לשלם בשביל זה.

   

  "אמרתי שארוץ מרתון מלא ביום שאהיה מוכן לשלם את המחיר של אימון מלא. היום אני עוד לא מוכן, אבל ברור לי ללא שום ספק שגם זה יקרה".

   

  • רזיתם והחיים שלכם השתנו? לחצו כאן כדי לספר לנו

    


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איך שלמה רזה 36 קילו והפסיק לקחת תרופות?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אמרו שאי אפשר לנצח את הגנטיקה. שלמה דוידוביץ' לפני הדיאטה
  שלום דוקטור
  מומלצים