שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זהירות: סטוץ שעלול להפוך למקרה עוקץ

  לאחרונה שומעים על מקרים רבים בקהילה, בהם בחורים שעדיין בארון, נפגשים עם זרים לצורכי סקס מזדמן ונופלים קורבן למעשה עוקץ. איך לזהות עוקץ פוטנציאלי ואיך למזער נזקים?

  סקס מזדמן או בשמו הפחות פורמאלי – סטוץ, יכול להיות חוויה נפלאה ומספקת אך לעיתים ואם לא נזהרים מספיק, אנחנו עלולים לגלות שהפכנו לקורבן של מעשה שוד. לא פעם שמענו אזהרות על מקרי גניבה שאירעו בזמן סקס חד פעמי ובעיקר כאשר נקבע דרך האינטרנט.

   

  עוד בנושא:

  מכורים לסטוץ: לא רוצים זוגיות אבל צריכים חיבוק

  קיוויתי לאהבה חדשה ונפלתי קורבן למעשה עוקץ

  גניבת זרע: מה אומר החוק בישראל?

  מחקר: סטוצים יכולים להפוך לאהבת אמת

   

  אתם הרי מכירים את סיפורי העוקץ - בחור מכיר בחור לצורכי סקס, השניים מצו'טטים קצת און-ליין, אחר כך נפגשים, שוכבים, וכשחוזרים הביתה מגלים להפתעתנו שהאשראי שלנו נגנב. כמו תמיד, אנחנו יכולים להגיד 'לנו זה לא יקרה', או לנסות ולקרוא את הכתובת על הקיר כשהיא מופיעה, ללמוד מסיפוריהם של אחרים ולזהות את התסמינים מראש.

   

   

  כשהבחור בארון, קשה יותר להתלונן

  השבוע הובא לתשומת ליבי מקרה של בחור בן 24 שעדיין נמצא בארון. אותו בחור קבע מפגש מיני עם בחור בן גילו. כאשר סיימו השניים את מעשיהם, ביקש האורח להישאר לישון, ותירץ זאת בסיבה שטותית כלשהי. המארח הסכים ונכנס להתקלח. כאשר יצא, גילה לתדהמתו כי חסרים לו שטרות בארנק וכי הטלפון הנייד שלו נעלם יחד עם הבחור.

   

  אותו גנב, שכנראה מיהר להסתלק עם השלל שהספיק לקחת, שכח בדירה את הטלפון שלו וכאשר הציץ בו הנעקץ, גילה כי היה עד למעשה שבשגרה, כלומר - שזאת לא הפעם הראשונה שאותו בחור מבצע מעשי עוקץ. הבחור, שהזדהה בשם אחד, התגלה בשם אחר והצצה להתכתבויות שלו עם שותפו לעוקץ, הצביעו כי השניים מבצעים פשעים בסגנון זה באורח קבע.

   

  הטלפון שנותר בבית הנעקץ, לא היה הטלפון האישי של הגנב, אלא מכשיר שנועד אך ורק לביצוע מעשים אלו. מדובר על טלפון שפועל על טוק-מן ואין בו מספרים רשומים מלבד של השותף שלו. התרמית הולכת כך: בכל פעם מחדש, אחד מהשניים קובע עם קורבן רנדומלי דרך האינטרנט, בעוד השני מוכן עם מונית, לאספו ממקום המפגש.

   

  כמובן שאני לא מתכוון בשום צורה להאשים את הבחור שנעקץ, שכן הוא ללא ספק, הקורבן של כל הסיפור הזה, אך במידה מסוימת תמימותו היא זו שהובילה אותו ליפול ברשת. עשרות עד מאות גברים בארץ, נופלים מידי שנה קורבן להונאות מסוג זה. לחלקם גונבים כסף, טלפונים ודברים דומים, ולאחרים מעתיקים את מספרי האשראי ומחייבים אותם בסכומי עתק ללא ידיעתם.

   

  בכל המקרים הללו מדובר בסיפור בו הגבר שבסך הכל ביקש ליהנות מסקס לא מחייב, נותר מושפל ומרומה. אחת הבעיות הגדולות במקרים הללו, היא שרוב הנעקצים הם בחורים צעירים ותמימים, אשר עדיין לא יצאו מהארון ועקב כך רובם גם אינם פונים למשטרה.

   

  איך להימנע מעוקץ פוטנציאלי?

  בעקבות המקרה, החלטתי לבצע תחקיר על מקרי עוקץ שקרו וקורים בקרב הקהילה הגאה, ולהפתעתי גיליתי, שבמרבית הפעמים הסממנים דומים ואף חוזרים על עצמם. השיטות הן אותם שיטות, ואולי אם תהיה יותר מודעות למקרים הללו, ניתן יהיה להימנע ממקרים עתידיים.

   

  הצעתי היא שקודם כל תנסו לשים לב לפרטים מוזרים הקשורים בבחור שהגיע אליכם הביתה, דוגמת מכשיר הנייד שלו. אם מדובר בגבר מעל שנות העשרים לחייו ואין לו שיחות יוצאות – מדובר במקרה שיש לחשוד בו. בנוסף, התעקשויות סתמיות של הבחור גם הן סימן מחשיד, זאת יחד עם גיל שאינו תואם למראה החיצוני, התבלבלות שלו בשמו הפרטי ועוד.

   

  במידה והשלב הראשוני הלך באופן חלק והשיחה אכן הייתה קולחת ומהנה וכבר קבעתם מפגש מיני, כעת עליכם להיזהר ולהישמר אם ובמקרה עדיין מדובר בעוקץ פוטנציאלי אשר משחק בכם היטב. במידה והמפגש נקבע בביתכם, הודיעו מראש לבחור כי הוא לא מוזמן לבלות את הלילה וכי לאחר הסקס עליו לעזוב.

   

  לא מעט מקרי גניבה התרחשו בזמן שהמארח נרדם וכאשר התעורר, חפציו היקרים והבחור כבר לא היו בדירתו. אם אתם בוחרים לעשות סטוצים, תשאירו אותם ככאלו ואל תניחו לפרטנר המיני לבלות את הלילה אצלכם.

   

  אם אתם מחוץ בארון, מומלץ שמישהו נוסף ידע על המפגש. אפילו שלחו הודעה לחבר שאתם בוטחים בו ועדכנו אותו בדבר. לפני שהבחור מגיע אל ביתכם, דאגו להסתיר דברים יקרי ערך ולסלק כספים וכרטיסי אשראי ממראית עין. בנוסף, לעולם אל תשאירו את הסטוץ לבד ובלי השגחה (אולי רק כשהוא הולך לשירותים).

   

  הטריק הנפוץ ביותר טמון בזמן המקלחת. בין אם מדובר בדירה שלך או בדירה שלו, מדובר בג'וקר הידוע של מרבית העוקצים. העוקץ יבקש שתתקלח, לפני או אחרי הסקס, ובזמן המקלחת יספיק לקחת את הדברים שלך. לעיתים אפילו ימציא תירוץ ויבקש שתישאר זמן ממושך יותר בחדר האמבטיה.

   

  אם המפגש אכן מתקיים בביתכם, דאגו להתקלח מראש ולפני בוא הבחור. במקרה ואינכם מצליחים לוותר על עונג הניקיון גם לאחר הסקס, הציעו לו להתקלח יחד אתכם. אם ויתר על ההזדמנות, המתינו שיעזוב ורק אז תכנסו להתקלח.

   

  כאשר אנחנו מוזמנים אל דירת הסטוץ, הכללים מעט משתנים, אך עדיין עלינו להישאר ערניים ומודעים בכל עת לפרטים הקטנים. הכלל הראשון קשור לחפצים שאנו מביאים אתנו. חשוב ביותר לא להגיע עם כרטיסי אשראי ולסחוב עמנו רק מעט כסף מזומן, כזה שיספיק לחזור הביתה לאחר המשגל. אל תיקחו אתכם שום דבר שלא באמת תזדקקו לו.

   

  בזמן שאתם בביתו של המארח, שימו לב למקום שבו הנחתם את חפציכם ואל תשאירו אותם לבד. גם אם בחרתם להתקלח בביתו של הסטוץ, קחו אתכם את החפצים פנימה אל חדר המקלחת. חשוב גם לזכור, כי אסור לנו להיכנע למשחקי מין שכוללים קשירות, אזיקים או דברים דומים, היכולים להשאיר אותנו פגיעים וחסרי כל יכולת להגיב. ניסויים ופנטזיות מסוג זה, מתאימים לביצוע רק עם פרטנר מיני קבוע אותו אתם מכירים ויכולים לסמוך עליו, שלא ינצל את מצבכם לרעה.

   

  אל תגידו 'לי זה לא יקרה'

  במידה ושמרתם על כללים אלו ועדיין נתקלתם בעוקץ פוטנציאלי, כנראה והצלחתם לחבל במשימתו. לצערנו הרב, אנו נוטים לסמוך מהר מידי על אנשים שאיננו מכירים, בעיקר כאשר אנחנו חרמנים ואיננו מודעים לסכנות שאורבות שם בחוץ. לא מעטים האנשים שנראים לנו הגונים אך התנהגותם מחשידה ואם רק נשים לב אליה, נוכל למנוע מצב ביש עתידי.

   

   

  סקס אינו חייב להיות מחייב או כזה המופיע ברומנים מן האגדות. מותר לנו לשכב עם אדם אחר אך ורק לשם קיום מטרה זו, אך עדיין טמונה בכך האחריות להיות ערים למצב אליו אנו נכנסים.

   

  פרשת העוקץ שהגיעה אליי השבוע אינה הראשונה עליה שמעתי, ויש לזכור כי פשעים מסוג זה הם נפוצים ואף קלים ביותר לביצוע. היו חשדנים מספיק בכדי למנוע מעצמכם ליפול קורבן לגנב מנוסה, ואף פעם אל תגידו "לי זה לא יקרה". בהצלחה!

   

  לכל הכתבות, העדכונים והסקרים - כנסו לעמוד המעריצים של ערוץ יחסים בפייסבוק

   

  הכותב מוציא לאור, עורך וכתב ראשי בפנזין האורבני "כבשה שחורה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  זה לא נעים להתעורר עם ארנק ריק. קורבן לעוקץ
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים