שתף קטע נבחר

מחיר למשתכן: 2,500 יחידות יבנו ברחבי הארץ

שר השיכון, אריאל אטיאס, החליט לפרסם מכרזים לקרקעות ליזמים בתחום הבנייה למגורים מסוג "מחיר למשתכן" בנשר, טירת הכרמל, קריית מלאכי, מודיעין, ירושלים וראש העין

בעוד נמשכים המאבקים והספינים של שר החוץ אביגדור ליברמן ושר השיכון אריאל אטיאס – יורה אטיאס בתותח הכבד ביותר שלו בתחום הטיפול במחירי הדיור. הערב (ג') פרסם משרד השיכון את החלטת השר לפרסם מכרזים לקרקעות ליזמים בתחום הבנייה למגורים מסוג "מחיר למשתכן", בהיקף של כ-2,500 דירות ברחבי הארץ.

 

 

בשעות האחרונות פורסמו מכרזים לבניית כ-1,400 יחידות דיור במתכונת של מחיר למשתכן. מדובר, בין היתר, על 588 יחידות דיור בנשר, 350 יחידות בטירת הכרמל, ו-146 בקריית מלאכי. מכרזים נוספים, הכוללים עוד למעלה מ-1,000 יחידות דיור, יפורסמו על ידי משרדו של אטיאס בימים הקרובים, ובהם ייכללו בין היתר מודיעין, ירושלים וראש העין. הדרך לפרסום המכרזים נסללה אתמול לאחר ששר האוצר יובל שטייניץ חתם על הקריטריונים של המכרזים.

 

מקורביו של שר השיכון מסרו הערב כי ההחלטה היא לפרסם עתה מכרזים שכולם במתחמים שאינם מיועדים למגזר החרדי. נזכיר כי ברקע, מנהל אטיאס קרב נגד דרישה של סיעת ישראל ביתנו בכנסת להחזיר את ההחלטה על רשימת הקריטריונים להשתתפות ברשימת הזכאים לדירות בנות השגה במסגרת רפורמת המרפסות של נתניהו, לידי הממשלה.

 

במקור, היו אמורים אטיאס, נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ לקבוע את הרשימה. אולם לחץ שהפעיל אתמול ליברמן כשהורה לפוצץ את הדיונים על הרפורמה בוועדת הכלכלה והפנים בכנסת, הביא להסכמה כי כל שרי הממשלה יצביעו על תוכן רשימת הקריטריונים הללו. במקביל, יש לציין כי החוק איננו כולל את המכרזים מסוג "מחיר למשתכן" - מכרזים שכמותם פרסם הערב משרד השיכון. 

 

כזכור, לפי מתכונת שיווקי הדירות של מחיר למשתכן, המדינה נותנת לקבלנים 50% על הקרקע, סיכום אליו הגיע אטיאס עם משרד האוצר, והקבלנים מתחרים ביניהם על המחיר הזול ביותר שהם יכולים להציע על כל יחידת דיור שתשווק במסגרת הפרוייקט.

 

מדובר בפרויקטים של דיור אשר יהיו זולים, על פי ההערכות, בעשרות אחוזים ממחירי הדירות בשוק. שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס ברך היום על פרסום המכרזים ואמר כי "זו בשורה לזוגות הצעירים ויוצאי צבא. לראשונה מינהל מקרקעי ישראל מוותר על הכנסות מקרקעות בהנחה שמגיעה למאות אלפי שקל לדירה. אין לנו מגבלה בכמות יחידות הדיור, בכוונתנו לצאת בשיווקים מאסיביים בשיטה זו בחודשים הקרובים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריאל אטיאס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים