שתף קטע נבחר

מחסור בקוטג' תנובה בשופרסל

בעקבות עיצומי העובדים לא חולקה הבוקר גבינת קוטג' לרשתות. בשעה האחרונה החל להיווצר מחסור ברשת הקמעונאית הגדולה בישראל. רמי לוי: "צפוי מחסור מחר. תגברנו את הזמנות הקוטג' מהמתחרות". מנכ"ל תנובה: "אני מתנצל בפני הציבור על אי הנוחות"

מחאת הקוטג' של עובדי תנובה מתחילה לתת את אותותיה: בשופרסל אמרו ל-ynet כי בסניפי הרשת החלו לחוש בצהריים (א') במחסור בקוטג' תנובה. ברשתות אחרות מסרו כי המחסור צפוי להתחיל מחר. 

 

 

המחסור נוצר בעקבות העיצומים בהם החלו הבוקר עובדי המחלבה, על רקע דרישה לתוספות שכר ופנסיה. במחסני כמעט חינם מסרו כי אין בינתיים מחסור בסניפים, וגם רמי לוי מסר ל-ynet כי בסניפיו עדיין לא מורגש מחסור, וכי הזמין מבעוד מועד הזמנות מתוגברות של קוטג' טרה ושטראוס.

 

"במקררים ישנה סחורה מיום שישי וכיוון שהבנו שיהיה מחסור, תגברנו את הזמנות הקוטג' מהחברות המתחרות. כרגע אין חוסרים, בכל זאת היום יום ראשון, אבל אני מניח שיווצר מחסור לקראת הערב ואם המצב יימשך ככה וימשיכו לא להעביר סחורה, מחר לא יהיה קוטג' תנובה במקררים".

 

במקביל, הודיע וועד עובדי תנובה כי העובדים לא יפסיקו את אספקת הקוטג' לבתי אבות ובתי חולים. בוועד דורשים תוספות שכר ושינוי אופן ההפרשות לפנסיה, ומתנגדים להארכת שעות החלוק, לאיחוד ההפצה של ביצים וחלב ולפיטורי 220-300 עובדים ב-3 השנים הקרובות. העובדים מייצרים קוטג' אבל החליטו שלא לחלקו, כשלב ראשון בעיצומים. בא כוח הוועד, בני כהן, אמר ל"כלכליסט" אתמול: "אנחנו לא מתכוונים לשפוך חלב, לא ניצור נזק לרפתנים ולחקלאים, אנחנו לא רוצים ליצור נזק מכוון. אבל קוטג' לא ישווק בשלב ראשון".

 

גם גמלאי תנובה, יצאו לאחרונה במאבק נגד החברה. "מוצרי תנובה עלו בשנים האחרונות במאות אחוזים", אמר ל-ynet נציג הגמלאים משה בנימין."ראינו את זה במחאת הקוטג' בקיץ האחרון, אבל השי לחג לגמלאים נשאר אותו דבר כבר 25 שנה. ההנהלה גם ביטלה את המפגשים שהיו לנו בערבי החג ואת השי הם נותנים כמה שעות לפני כניסת החג. הנהלת תנובה נוקטת במדיניות של אפליה לרעה בין ההטבות שלהם זוכים העובדים ובין אלה שמקבלים הגמלאים".

  

מנכ"ל תנובה, אריק שור מסר בתגובה: "אני מתנצל בפני הציבור על אי הנוחות הנגרמת כתוצאה ממחסור במוצרינו . עובדי תנובה עושים עבודה מעולה והינם הנכס העיקרי של החברה. קיימת מערכת יחסים מצוינת עם הועד והעובדים והיא צריכה להישאר כזו. אנחנו צריכים לדאוג, ביחד, שהחברה תשפר את יציבותה לאורך זמן. אנחנו מנהלים משא ומתן עם נציגות העובדים בתום לב ומתוך תפיסת עולם כי עובדי החברה זכאים, בזכות ולא בחסד, לתנאי העסקה הולמים. כמנכ"ל תנובה, אני מסתכל בגאווה על תנאי העסקה הנוכחיים של כלל העובדים בתנובה. יחד עם זה, אנחנו מכבדים את רצון העובדים לשפר את תנאי העסקתם ואנו גם מוכנים ופועלים לכך. נמשיך לקיים עם עובדינו משא ומתן הגון מתוך תקווה להקטין את הפגיעה בצרכנים ולהגיע בהקדם האפשרי להסכם יהיו אשר יהיו תוצאות המו"מ עם העובדים, לא יהיו לכך השלכות על מחירי מוצרי תנובה לצרכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
קוטג' תנובה
צילום: מכרזות פרסום
מומלצים