שתף קטע נבחר

הגליל או אילת? הישראלים מעדיפים את הצפון

סקר חדש: ‭44%‬ מתושבי המדינה מעדיפים לנפוש בגליל, ‭18%‬ באילת, ‭11%‬ בנגב ו‭6%-‬ בי-ם, כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות"

לצפון באהבה: חשבתם שאילת היא המקום המועדף לבילוי בקרב הישראלים? זה היה נכון במשך עשרות שנים, אבל סקר חדש שנערך באחרונה מגלה: עכשיו אנחנו מעדיפים דווקא את הגליל.

 

מדובר למעשה בהיסטוריה, שכן בסקרים שנערכו בעניין הזה עד כה העדיפו הישראלים את אילת. את הסקר החדש ערך מכון דחף בהנהלת ד"ר מינה צמח לקראת ועידת הגליל השישית שתתקיים השנה בנהריה. הסקר הוזמן על ידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

 

עוד בערוץ התיירות:

 

בסקר השתתפו 512 בני אדם, ותוצאותיו מצביעות על מהפך דרמטי ועל כך שהצפון מביס את הדרום. מהסקר עולה ש‭44%-‬ מהישראלים מעדיפים לבלות את חופשתם בגליל, ‭18%‬ בלבד בחרו באילת, ‭11%‬ בחרו בנגב, ו‭6%-‬ אמרו שיעדיפו לבלות בירושלים. מהסקר עולה שהגליל זוכה לאהדה מכל המגזרים: נשים, גברים, דתיים וחילונים. זאת ועוד: תושבי הגליל עצמם מעדיפים לפי הסקר לבלות את חופשתם בגליל ולא לשנות אווירה. במקום השני הם בחרו בירושלים.

 

מנכ"לית עמותת התיירות "ארץ הגליל", ענת נסים, סיפרה בסוף השבוע כי בשנתיים האחרונות ניכר שינוי מגמה, וחברות וארגונים גדולים מבקשים לארגן לעובדיהם חופשות דווקא בגליל. לדבריה, בעקבות המגמה הזאת מגדילים מלונות בגליל את שטחיהם ומוסיפים חדרים. לדעתה, הסיבות לשינוי במגמה הן "המצב הביטחוני השקט בצפון והעובדה שהגליל מאפשר פעילות בכל ימות השנה, בכל העונות‭."‬ כן ציינה שיש שיפור משמעותי בתשתיות ובפיתוח של אפשרויות בילוי חדשות וכן יש שיפור מתמיד ברמת השירות לאורחים.

 

המשנה לראש הממשלה סילבן שלום, שהוא גם השר לפיתוח הנגב והגליל: "אין ספק שמדובר בנתון מדהים אשר מעיד על הפיתוח ועל השינוי שחשים כיום בגליל. אנו פועלים כדי לחזק את התיירות שהיא המראה של הגליל. חיזוק התיירות מביא לתנופה כלכלית ולתוספת מקומות תעסוקה. נוסף על כך, אנשים אשר מגיעים לטייל בגליל מתאהבים בו, וחלקם חוזר אליו כדי להתיישב בו‭."

 

ומה אתם מעדיפים: את הצפון או הדרום - טקבקו לנו!

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש העדפה לצפון על הדרום. הגליל התחתון
באדיבות החברה להגנת הטבע
מומלצים