שתף קטע נבחר

אסון הכרמל: "טיעוני שטייניץ נשמעו בפתיחות"

במשך כשעתיים וחצי הציג שר האוצר את טענותיו בפני מבקר המדינה, לקראת פרסום הדו"ח על אסון הכרמל. בפגישה השתתפו גם אנשי הצוות הבכיר של המבקר, שעסקו בכתיבת החלקים בדו"ח שנגעו לתפקוד השר

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, ערך אחר הצהריים (יום א') שימוע נוסף לשר האוצר יובל שטייניץ, לקראת פרסום הדו"ח על אסון הכרמל. השימוע נמשך כשעתיים וגורמים במשרד המבקר אמרו כי "הטיעונים נשמעו בפתיחות רבה". הדו"ח עצמו אמור להתפרסם בשבועות הקרובים.

 

עוד כתבות על דו"ח אסון הכרמל:

שטייניץ מגיב למבקר: "חל בלבול בנוגע לתפקידי"

השר ישי: מקבלים כאן החלטות רק אחרי טראומה

 

בשימוע השתתפו המבקר לינדנשטראוס, הצוות הבכיר שלו והגורמים שעסקו בכתיבת החלקים בדו"ח על האסון, שנגעו לתפקודו של שר האוצר, השר שטייניץ, פרקליטיו וגורמים נוספים ממשרד האוצר.

 

לפני כמה שבועות שלח המבקר למבוקרים השונים את הטיוטה הסופית של הדו"ח בנוגע לאסון השריפה בכרמל. הוא הטיל אחריות מיוחדת על שר האוצר שטייניץ ושר הפנים אלי ישי. בתחילת החודש שלח השר למבקר את תגובתו המפורטת, שגובתה במסמכים רבים. בתגובה טען שטייניץ כי מילא את תפקידו כשר האוצר וכי תפקידו היה לנהל את חלוקת הכספים ולא את שירותי הכבאות.

 

שטייניץ הדגיש בתגובתו כי בתור שר האוצר הוא אחראי למשרד האוצר ולא

לשריפות או למערך הכבאות. לדבריו, הוא התעקש שתתבצע רפורמה בשירותי הכבאות, על מנת לייעל את המערך. שר האוצר כתב גם כי אינו חושב שמוטלת עליו אחריות כלשהי ובטח שלא אחריות מיוחדת.

 

גם שר הפנים ישי הגיש למבקר את תשובתו, בה טען גם הוא כי אין לו כל אחריות מיוחדת לאסון. ישי כתב גם כי התריע פעמים רבות על הבעיה במערך הכבאות. לישי ייערך שימוע בהמשך השבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר שטייניץ
צילום: מרק ישראל סלם
המבקר לינדנשטראוס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים