שתף קטע נבחר

הממשלה תדון בקריטריון ההשתכרות בדיור

לאחר שהוועדה המשותפת דחתה את ההצבעה על הרפורמה בדיור, הסכים נתניהו לדרישת ישראל ביתנו להעלות להצבעה בממשלה את נושא הקריטריונים של מיצוי כושר השתכרות בפרק הדיור בר השגה ובסבסוד הדיור לפי מחיר למשתכן

הושגה פשרה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסכים לדרישת ישראל ביתנו להעלות להצבעה בממשלה את נושא הקריטריונים של מיצוי כושר השתכרות בפרק הדיור בר-השגה ובסבסוד הדיור לפי מחיר למשתכן במסגרת חוק הרפורמה בדיור. הבוקר (ב') נדחו ההצבעות על החוק שהיו אמורות להתקיים בוועדה המשותפת פנים וכלכלה, אולם נראה כי בעקבות ההסכמה המסתמנת הם יתחדשו לקראת הצהריים.

 

עוד בנושא הרפורמה בבניין ובנייה :

גורם בוועדה המשותפת לחוק הרפורמה בדיור אמר כי היא עומדת, ככל הנראה, לחדש את ההצבעות על החוק סביב השעה 12:00, אז ניתן יהיה להמשיך באישור סעיפי החוק לקריאה שנייה ושלישית. הדיון בממשלה יתקיים לא יאוחר מ-1 באפריל.

 

ח"כ אבישי ברוורמן, נציג סיעת העבודה בוועדה המשותפת, אמר: "אני תומך בדרישת ישראל ביתנו להכללת מיצוי כושר ההשתכרות בקריטריונים לדיור בר השגה, אך גם אם דרישתם תתקבל, לא נתמוך ברפורמה זו הרצופה בכשלים רבים". ברוורמן קרא לראש הממשלה לפתוח מחדש את הדיון ברפורמה במלואה. "כרגע המשבר הוא עם ישראל ביתנו", אמר. "בהמשך יהיו אלה ראשי הערים, המועצות המקומיות וארגוני הסביבה. בסוף התהליך ישלמו את המחיר חסרי הדיור ומעמד הביניים שלא יקבלו דירות בהישג ידם".

 

ליברמן: "מייצגים את מעמד הביניים"

עוד טרם הושגה פשרה, שר החוץ אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו, הביע הבוקר את צערו על שר השיכון אטיאס אשר "משתלח בישראל ביתנו בחגיגות בתקשורת". הוא אמר בראיונות רדיו מסין, שם הוא עורך ביקור רשמי, כי הסיעה לא תצביע בכנסת על חוק הרפורמה בדיור כל עוד נושא הקריטריונים לדיון מסובסד (במחיר למשתכן) ושכירות ארוכת טווח (בדיור בר השגה בחוק הרפורמה) לא יבואו להכרעת הממשלה.

 

"אנחנו מייצגים את מעמד הביניים שהוא הכי מדוכא והכי מקופח בחברה הישראלית", אמר ליברמן. "אלה שמשלמים מסים ומשרתים בצבא ולא מקבלים שום דבר. הסיכום שנקבע בין שרי האוצר והשיכון לא מקובל עלינו. אנחנו שותף בכיר. נאמן וריאלי ולא יכול להיות שחלק כל כך חשוב יתקבל בלי השותפות של ישראל ביתנו".

 

ליברמן התכוון לסיכום, לפיו מי שמתחתן בגיל 18 מקבל 70 נקודות זיכוי בגיל 25 ומי שמשרת בצבא ועובד ולא מתחתן מקבל בגיל הזה 35 נקודות. "דבר זה בלתי סביר ולא מקובל עלינו", אמר ליברמן. "לכן אנחנו לא נתמוך ברפורמה אבל לא נענה לדברים של שר השיכון ולא נשתלח באף אחד".


פורסם לראשונה 19/03/2012 09:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן
צילום: רויטרס
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: AP
מומלצים