שתף קטע נבחר

בג"ץ: צו מניעה זמני למשלוח 90 קופים למעבדה

בג"ץ העניק צו מניעה זמני האוסר על משלוח עשרות קופים מחוות מזור למעבדה בארה"ב, בעקבות עתירה שהגישה עמותת "תנו לחיות לחיות", בה נטען כי בית המשפט המחוזי בפ"ת אישר היתר בלתי חוקי לייצא קופים שנלכדו בטבע

בית המשפט העליון קיבל את עתירת עמותת "תנו לחיות לחיות" שעתרה נגד רשות הטבע והגנים, חוות מזור ובית המשפט המחוזי-מרכז בפ"ת. השופט חנן מלצר העניק צו מניעה זמני האוסר ייצוא של 90 נקבות קופי מקוק מחוות מזור למעבדה בארצות הברית.

 

בהחלטתו ציין בית המשפט כי ניתן צו ארעי עד ליום שני הבא במהלכו נאסר על הנתבעים לפעול להוצאה מישראל של הקופות עד להחלטה אחרת שתינתן בבית המשפט ודיון נוסף שייערך לגבי צו ביניים בנושא.

 

עוד בנושא:

 

"תנו לחיות לחיות": "היתר לא חוקי לייצא קופים שנלכדו בטבע"

בעמותת "תנו לחיות לחיות" עתרו הבוקר (ד') לבג"ץ בבקשה למנוע ייצוא של 90 קופי מקוק מחוות מזור למעבדת ניסויים בארצות הברית. השבוע אישר בית משפט את המשלוח, לאחר שהחווה תבעה את רשות הטבע והגנים על עיכובו.

 

לטענת העמותה מדובר "בהיתר בלתי חוקי ובניגוד לחוק לייצא עשרות קופות שניצודו בטבע וכי הקופות אינן מיועדות למחקר רפואי מציל חיים"

 

בעמותה ובעמותת "מאחורי דלתות המעבדה" מסרו בתגובה על החלטת בית המשפט כי הם "מברכים על החלטת בית המשפט הנכבד, ועל כך שתינתן לנו האפשרות, שעד עתה נמנעה מאיתנו, להגן על הקופים מפני העברתם הבלתי חוקית לתופת ב-SNBL".

 

לפני יומיים הורה בית המשפט המחוזי מרכז בפתח-תקווה את עתירת "חוות בי.אפ.סי. בע"מ" (חוות מזור), לקבלת היתר לייצוא קופים לניסויים למעבדת "Shin Nippon Biomedical Laboratories" בארצות הברית. 

 

השופט אילן שילה הורה לרשות הטבע והגנים לאפשר את הייצוא של 90 הקופים, ולאשר לאלתר את ההיתרים. כמו כן, הוא חייב את הרשות לשאת בהוצאות הטירחה המשפטיות בסך של של 7,500 שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקופים יישארו בארץ עד להחלטה חדשה בנושא
צילום: Animal Defenders International
מומלצים