שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כחלון: "סוף ל-3,600 שקל בשנה לכבלים וללוויין"

  הכנסת אישרה את הרחבת השידור החינמי ל-18 ערוצים, וכבר ב-2012 צפויים להתווסף כמה מהערוצים ל"עידן פלוס". שר התקשורת: "הטלוויזיה הרב ערוצית במדינת ישראל יקרה מדי". במשרד התקשורת פועלים במקביל לחבילת ערוצים צרה בכבלים ובלוויין, שתתומחר ב-120-100 שקל

  שר התקשורת משה כחלון, עבר לטפל בטלוויזיה : עד סוף השנה יתווספו ערוצים נוספים ל"עידן פלוס" אחרי שמליאת הכנסת אישרה היום (ד') את הרחבת ה-DTT (הקרוי גם "עידן פלוס"), השידור הדיגיטלי החינמי - לעד 18 ערוצים, רפורמה שקודמה גם על-ידי משרד האוצר.

   

  בחודשיים הקרובים יתווספו ערוצי רדיו לממיר הדיגיטלי, עד סוף השנה יתווסף גם ערוץ HD של ערוץ 1 ועד סוף 2013, יתווספו ערוצים נוספים, כולל ערוץ נושאי אחד. במקביל, במשרד התקשורת דנים עם HOT ו-yes על חבילת ערוצים צרה, בתקווה שתשווק לצרכנים כבר בחודשים הקרובים בכ-120-100 שקל לחודש.

   

   

  "טלוויזיה רב ערוצית בחינם לכולם", כך סיכם השר כחלון את המהלך ואמר ל-ynet: "היום שמנו סוף ל-3,600 שקל בשנה לכבלים וללוויין ועד סוף השנה כבר יתווספו ערוצים ל'עידן פלוס'. אמנם זו עדיין לא תחרות שווה ל-HOT ו-yes, אבל זו סוג של תחרות, לצרכנים תהיה חלופה. הטלוויזיה הרב ערוצית במדינת ישראל יקרה מדי, אנחנו פועלים כדי להוריד את המחירים".

   

  נראה כי מדובר בבשורה טובה, אך לא מדהימה - שכן "עידן פלוס" יתחרה בכבלים ובלוויין רק אם יכיל גם ערוצי תוכן שאינם כלליים או יעודיים, כערוצי ספורט, ילדים, סרטים וסדרות. לממיר הדיגיטלי שהיום קיימים בו 5 ערוצים: 11,22,10,99 ו-33, יתווספו ערוצים ייעודיים כערוץ 24, הטלוויזיה החינוכית, ערוץ 9, ערוץ ערבי, ערוץ מסורת וערוצים שישדרו ב-HD. אלה ימומנו מפרסומות ולא מתשלום חודשי. במשרד התקשורת בטוחים שגם ערוצים נושאיים יתווספו לעידן פלוס, אך אלה לא נכנסו בינתיים לחוק למעט ערוץ נושאי אחד. ככל הנראה עניין ערוצי הנושא, בו תומך גם משרד האוצר, יחזור לוועדת הכלכלה בפגרת האביב.  

   

  "מי שרוצה ערוצי בסיס יקבלם בחינם"

  "נפעל גם להכנסת ערוצים נושאיים לחוק", אמר כחלון. "את עניין הערוצים הנושאיים נעביר בפגרה, אז נמשיך בדיון על אחזקה משותפת בכלי תקשורת שונים". שר האוצר הגיש היום הסתייגות למליאה, על כך שערוצים אלה לא הוכללו בחוק, בשל התנגדות ארגוני היוצרים וחברות הכבלים והלוויין. "ב-DTT יהיו ערוצים נושאיים", מבטיח כחלון. "נעשה את המערך הזה מושלם כך שייתן מענה למאות אלפי בתי אב.

   

  המהלך הזה לא יפגע ב-HOT ו-yes?

   

  "אני לא רואה שום קשר בין הרווחים שלהם למערך ה-DTT. יש מקום לכולם מי שרוצה ערוצי פרימיום יכול לרכוש חבילות מ-HOT ו-yes. מי שרוצה ערוצי בסיס יכול לקבלם בחינם, לא ב-200 שקל לחודש. זה התפקיד שלנו כמדינה ליצור תחרות ולתת מגוון רחב ככל האפשר".

   

  מה לגבי חבילה צרה?

   

  "כרגע יש לנו הצעות על השולחן, ואנחנו דנים בהן. המטרה היא לספק חבילה צרה גם במחיר נמוך וגם במגוון רחב, בחודשים הקרובים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  שר התקשורת משה כחלון. "ניצור מגוון רחב ככל האפשר"
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: dtown
  ממיר DTT. כבר השנה יתוספו ערוצי רדיו ו-HD
  צילום: dtown
  מומלצים