שתף קטע נבחר

הרב אליהו על הפיגוע: הגויים מקנאים שה' אתנו

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, אמר בשיעור ב"מכון מאיר", לאחר הפיגוע בטולוז, כי האירוע הטרגי מוכיח את הימצאותו של האלוהים, שכן שנאת ישראל נובעת מכך שהוא בחר בעם היהודי. הרב האשים את התקשורת העולמית בליבוי האנטישמיות

מדוע קיימת שנאת יהודים? מה "מתדלק" את הגזענות? לטענת רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, העניין נעוץ בקנאה שמקורה בכך שעם ישראל הוא העם הנבחר.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בשיעור שהתקיים ב"מכון מאיר" בירושלים אמר הרב אליהו: "מסתבר היום בפיגוע הזה, וגם בפיגועים אחרים שהיו בעולם... שזה לא (מאבק) נגד עם ישראל שבארצו. (אמנם) ישראל שבארצו - זה הכי דוקר את העין של הרִשעה, אבל כל יהודי זו הוכחה ששם השם קיים, שהקדוש ברוך הוא קיים בעולם. 'על עמך יערימו סוד, יתעייצו על צפוניך'. אומות העולם - 'עליך ברית יכרותו'. הם שונאים אותנו כי 'שם ה' נקרא עליך'. זו הסיבה ואין שום סיבה אחרת.

 

"אם רוצים להבין את מהות האנטישמיות - זה לא כי הפגזנו ילדים בעזה, או כי מתעללים בפלסטינים. מאחורי הכל עומדת האמירה 'ומאז באתי לפרעה לדבר בשמך'". 

 

הרב אליהו אמר בשיעור כי מה שתרם לפיגוע הן ההכפשות על ישראל, מצד התקשורת העולמית. "אנטישמיות זה לא רק מי שהורג יהודים, כמו בצרפת", אמר. "האנטישמיות מתחילה מהכפשת יהודים. אלוף העולם בהכפשת יהודים היה המן... שם זה התחיל. ממש כמו דר שטירמר או כמו BBC של היום. מה

יש לכם להכפיש אותנו כל היום?"

 

בהשראת פורים, שחלף זה לא מכבר, אמר הרב כי הצלחתה של האנטישמיות היא בשכנוע ההמונים. הוא הזכיר כי במגילת אסתר ה"עמלקים" היו רק 75 אלף, שהתסיסו את כל 128 מדינות אחשוורוש נגד היהודים.

 

"כולם מתעסקים עם מה שקורה עם איראן, וזה כל כך מקביל למה שקרה עם המן", המשיך. "כשנתניהו הלך לדבר עם אובמה, נזכרתי בכך שאסתר הולכת לאחשוורוש מלך העולם, בעיניי עצמו לפחות, ואומרת לו 'תתלה את המן'... מי שמכה את היטלר זה ארה"ב של אמריקה, הם מכים אותו. כל כך הרבה נקודות השוואה בין זה לזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלווית ההרוגים בפיגוע
צילום: רויטרס
הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים