שתף קטע נבחר

רבנים נגד תג מחיר: "מנוגד לדרך התורה"

רבנים מכל קצוות הקשת הדתית-לאומית יצאו חוצץ נגד "פעולות התגמול" היהודיות. הרבנים שמואל אליהו ויעקב אריאל פרסמו גינוי משותף, הרב דרוקמן פסל "מכל וכל" את הפעולות הללו, והרב הצבאי קרא לראשי הישיבות לפעול נגד התופעה

הרב הצבאי הראשי, תא"ל רפי פרץ, דורש מרבני ישיבות ההסדר לגנות את תופעת "תג מחיר" ואף לפעול נגדה - זאת על רקע שריפת המסגד בכפר טובא זנגריה וחילול בית הקברות הערבי ביפו.  

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

פרץ, שהשתתף בצהריים (יום א') בכינוס שקיים איגוד ישיבות ההסדר לעשרות ראשי ישיבות, אמר: "יש לגנות את תופעת תג מחיר בצורה חמורה. אני מצפה מראשי הישיבות לנהוג בחומרה כלפי תופעה זו".

 

חבר הנהלת איגוד הישיבות, הרב חיים דרוקמן, שנכח אף הוא באירוע, הצטרף לדברים, ואמר כי פעילות תג מחיר "פסולה מכל וכל".

 

גם רב העיר רמת גן יעקב אריאל ורב העיר צפת שמואל אליהו – מהרבנים הבכירים בציונות הדתית – פירסמו בצהריים הודעת גינוי משותפת לאירועים האחרונים: "שמענו על שריפת המסגד בטובא וחילול הקברים ביפו. מעשים אלו אסורים ומנוגדים בתכלית לדרכה של תורה ועל כן אנו מאמינים ומקווים שיד יהודים לא עשתה זאת".

 

מה עושים עם שירת נשים?

בכינוס רבני ההסדר עלתה לדיון גם סוגיית שירת הנשים בצה"ל, בעקבות הדחת הצוערים בקורס קצינים שעזבו טקס ביחידתם בגלל הופעת חיילות.

 

"נקודת המוצא היא שהולכים ביחד עם הצבא", אמר הרבצ"ר פרץ, והצהיר "שום דבר לא יחצוץ ביני לבין הצבא, גם אם יתהפך העולם".

 

הוא ביקש להניח את דעת הרבנים כשאמר כי נאמנותו המוחלטת של הציבור הדתי לצה"ל ברורה לראשי הצבא. ראשי הישיבות, מצידם, הביעו תמיכה ברבנות הצבאית על דרך טיפולה בפרשה, זאת לאחר שבשבועות האחרונים נשמעה ביקורת על הרבצ"ר בעניין.

 

בהודעה מטעם האיגוד נכתב כי הרבנים תומכים באופן מלא ברבנות הצבאית ובעומד בראשה בכל הנוגע

לפסיקת ההלכה בצה"ל ולטיפול ב"נושאים הרגישים שעלו לאחרונה על סדר היום".

 

הרב דרוקמן הוסיף: "יש לחזק את מוסד הרבנות הצבאית בצה"ל ולא להחליש אותו. הרבנות הצבאית בראשות הרב רפי פרץ הגיעה להישגים משמעותיים מאוד במגוון תחומים הקשורים בשילוב ההלכה בצה"ל. אין לנו רבנות צבאית אחרת ועל כן כולנו צריכים להתלכד מאחוריה ולתת לה גיבוי בהתנהלות המורכבת שהיא ניצבת בפניה מול הסוגיות הרגישות ביחסי הלכה וצבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר יפו 48
תג מחיר. התנגדות מקצה לקצה
צילום: אתר יפו 48
הרב דרוקמן. פסילה גורפת
צילום: אורות
הרב אליהו. הודעה משותפת עם הרב אריאל
צילום: אביהו שפירא
מומלצים