שתף קטע נבחר

ת"א: פרויקט פינוי-בינוי בדרך נמיר אושר בעירייה

470 יחידות דיור במתחם רחוב דפנה, הסמוך לבית החולים איכילוב ודרך נמיר, ייהרסו ובמקומן יתרוממו מבנים שיכילו יותר מ-1,200 יחידות. 200 מתוכן יהיו דירות שלושה חדרים שיימכרו בתנאים מועדפים כדיור בר-השגה

נראה שמחאת האוהלים בקיץ נותנת אותותיה ומשהו מתחיל לזוז במגדל השן של מקבלי ההחלטות. הוועדה המקומית של עיריית תל-אביב אישרה הבוקר (ד') את התכנית לפינוי-בינוי של 21 מבנים במתחם דפנה בצפון הישן של תל-אביב (בין בית החולים איכילוב לדרך נמיר), המשתרע על כ-80 דונם.

 

כתבות נוספות על פינוי-בינוי :

 

לפי התכנית, האזור יחולק לחמישה מתחמים בהם יתפזרו 1,234 יחידות דיור. בכל מתחם יהיו שני מבנים - אחד בן 25 קומות והשני בניין בן שש קומות. בנוסף, יבנה בפינת הרחובות ארלוזורוב ונמיר מגדל שיגיע לגובה של עד 30 קומות. אדריכל התכנית הינו אבנר ישר ממשרד ישר אדריכלים, וחברת וקסמן גוברין גבע מנהלת את הפרוייקט עבור עיריית תל-אביב. 

 

הדמיית הפרויקט (צילום הדמייה: ישר אדריכלים) (צילום הדמייה: ישר אדריכלים)
הדמיית הפרויקט(צילום הדמייה: ישר אדריכלים)

 

בניית המגדלים תפנה מקום לשטחי ציבור וגינות שיעמדו על כ-300 מ"ר לכל אחד מחמשת המתחמים. עוד נקבע בתכנית, כי הפרויקט יערב שימושים של מגורים, מסחר ותעסוקה, כאשר עיקר קומת המסחר תהיה לאורך חזית רחוב נמיר.

 

כיום בנויים במתחם 35 אלף מ"ר, ולאחר ביצוע הפרויקט המתחם יכפיל עצמו ביותר מפי ארבע ויעמוד על יותר מ-154 אלף מ"ר.

 

עיריית תל-אביב התגאתה עם פרסום אישורה של התכנית כי 200 יחידות בפרויקט ישווקו על פי קריטריונים לדיור בר השגה. אלו גובשו על ידי העירייה במאי 2011. לפי הקריטריונים, מי שירצה ליהנות מדיור מוזל יצטרך: להוכיח כי הוא לא בעליה של דירה או חלק ממנה; לגור בתל-אביב בחמש שנים האחרונות ברציפות; אחד מבני הבית הבגירים יהיה צעיר מ-45; ההכנסה החודשית של משק הבית כולו תעמוד עד לא יותר מ-14,405 שקל (נכון למאי 2011); להגיש הצהרת הון וכן שאחד מבני הזוג יעבוד. 

 

אישור התכנית בוועדה המקומית הינו צעד ראשון בדרך לקידומה של התכנית שנידונה כבר ארבע שנים בעירייה. כעת הדיון יעבור לאישורה של הוועדה המחוזית, שם ייתכן ויהיו התנגדויות שיעכבו את אישורה. בסופו של דבר התכנית תחזור לעירייה לשם עיצובה והוצאתה אל הפועל - תהליך שיימשך כמה שנים אחדות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום הדמייה: ישר אדריכלים
הדמיית הפרויקט
צילום הדמייה: ישר אדריכלים
מומלצים