שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

מקורבי מופז: אם לבני רוצה, המקום השני שלה

"לבני רק צריכה לומר שהיא מעוניינת - ולא תהיה כל בעיה להבטיח לה את המקום השני ברשימה", כך מבהירים בסביבתו הקרובה של יו"ר קדימה החדש. מופז יגיע בצהריים להר הרצל ואחר כך לכותל. בתו: "אבא יהיה ראש ממשלה טוב"

מסתכלים קדימה: גורמים בסביבתו הקרובה של יו"ר קדימה, שאול מופז, אמרו הבוקר (ד') כי "המשימה הראשונה היא לאחד את השורות במפלגה. לא תהיה חשבונאות. אם ציפי לבני תרצה את המקום השני - זו לא תהיה בעיה, והיא תקבל אותו. היא רק צריכה לומר שהיא מעוניינת בו". 

 

ניצחון מופז בקדימה - כותרות נוספות ב-ynet:

נתניהו התקשר לברך את מופז וקבע להיפגש עמו

חיבוק מקדים. המערכה של שאול מופז

לחיאני מייעץ למופז: "שריין ללבני את מס' 2"

 

מקורביו של מופז הוסיפו כי אחת המשימות המרכזיות של קדימה בראשות מופז היא "לפרוץ את גבולות חדרה-גדרה שנקבעו בתקופת לבני. קדימה תהיה מפלגה ממלכתית עם אופי הרבה יותר חברתי, והיא תפנה להרבה יותר ציבורים. לא יהיה עיסוק בנושאים פנים מפלגתיים. אנחנו צריכים לפתוח את השורות".

 

לבני צפויה לפרוש מן החיים הפוליטיים בעתיד הקרוב, כך לפחות ניתן היה להבין מהשדרים שהעבירה אמש לאחר שהתבררו ממדי התבוסה. לבני נפרדה מפעיליה וציינה: "זה כבר לא ייצא לפועל. היה לי ייעוד, אבל זהו זה", הבהירה נוכח העובדה שמופז זכה ב-61.7% מהקולות והיא ב-37.2%.

 

לבני בצאתה ממטה הבחירות אמש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לבני בצאתה ממטה הבחירות אמש(צילום: מוטי קמחי)

לבני התקשרה למופז ובירכה אותו על ניצחונו. הוא קרא לה כבר בנאום הניצחון שלו להיות חלק מההנהגה של קדימה, אולם לבני כבר הבהירה בשיחות סגורות ש"אם אני לא מובילה את העסק הזה, אין למה להצביע. אני לא אהיה שם רק כדי להיות שם". 

 

טלפון מראש הממשלה

את הבוקר עשה מופז עם משפחתו בכוכב יאיר. בתו, מאיה, אמרה הבוקר מחוץ לבית הוריה: "מזל טוב לאבא. אבא יהיה ראש ממשלה טוב". כשנשאלה איך מרגיש אביה הבוקר, השיבה: "אתה יכול לתאר לעצמך. הוא מרגיש טוב". מופז יגיע להר הרצל בירושלים כדי להניח זר על קברו של חוזה המדינה. בהמשך יגיע לכותל המערבי ויטמין בו פתק. לפני כן, התקשר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למופז לברכו. השניים קבעו להיפגש במסגרת הפגישות הקבועות בין ראש הממשלה ליו"ר האופוזיציה.

 

זאת אף שמופז כבר הספיק אמש לתקוף את הממשלה ודיבר בקצרה על משנתו החברתית: "שלוש שנות ממשלת נתניהו הסיטו את ישראל מדרכה. קדימה חזקה ומאוחדת תחזיר את ישראל לדרך הנכונה. קדימה תוביל הסדר מחודש במרכזו שירות לכול. אנחנו נחייב כל נער ונערה למלא חובותיהם כלפי החברה והמדינה, אבל נבטיח שהזכות לקורת גג, השכלה, חיים בכבוד, משפחה ושיבה טובה יהיו בני השגה לכל. קדימה תחזיר הכבוד לאדם העובד".

 

מופז אמר עוד כי קדימה היא אלטרנטיבה שלטונית. "אני פונה לאזרחים ומבקש את אמונם במסע המחודש שלנו, של קדימה", הוא אמר. "קדימה תחזור להיות בית לכל מי שמבקשים את ישראל שאבדה לנו, שחלמנו עליה, שיכולה להיות אחרת. אנחנו ננצח גם במאבק הפוליטי לאומי הניצב לפתחנו בבחירות הכלליות ונחליף את ממשלת נתניהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. בלי חשבונאות
צילום: ירון ברנר
לבני. תיענה?
צילום: מוטי קמחי
מומלצים