שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ביל מתגעגע לבית הלבן: אשמח אם הילרי תרוץ

  היא טסה יותר ממיליון ק"מ ומשרתת את הציבור האמריקני זה 20 שנה: מזכירת המדינה האמריקנית כבר הצהירה כי היא עייפה ומתכוונת לפרוש עם תום כהונת אובמה. אלא שבעלה, הנשיא לשעבר, אמר כי לא יהיה עצוב אם תשנה את דעתה ב-2016

  האם ביל קלינטון יודע משהו על אשתו שהיא בעצמה לא יודעת? מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון עובדת קשה במסגרת תפקידה והצהירה פעמים רבות שהיא עייפה, מתכוונת לפרוש עם תום הכהונה הראשונה של הנשיא ברק אובמה ושאין לה תוכניות לרוץ לתפקיד ציבורי כלשהו.

   

  חדשות נוספות מהעולם הגדול :

   

  מאז כניסתה לתפקיד הדיפלומטית מספר אחת של ארצות הברית בינואר 2009 ביקרה קלינטון בלא פחות מ-95 מדינות. בסך הכול היא בילתה 299 יום מחוץ לגבולות ארה"ב וטסה יותר ממיליון קילומטרים, 1,170,688 קילומטרים ליתר דיוק.

   

  אחרי יותר ממיליון ק"מ באוויר, רוצה להיות סבתא במשרה מלאה. קלינטון (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  אחרי יותר ממיליון ק"מ באוויר, רוצה להיות סבתא במשרה מלאה. קלינטון(צילום: MCT)

   

  אך גם כשנראה שלמזכירת המדינה האמריקני אין כוח לעוד קמפיין נשיאותי ב-2016 ושהיא חולמת להיות סבתא במשרה מלאה, מסתבר שבעלה, הנשיא לשעבר ביל קלינטון, לא איבד את התיאבון לחזור לבית הלבן. בשנת 2016 תהיה הילרי בת 69, אך בעלה אמר היום (יום ב') בראיון לרשת ABC כי "היא נראית לי צעירה יותר כל יום".

   

  "ההחלטה כולה בידי הילרי"

  האם מזכירת המדינה הנוכחית תרוץ בבחירות לנשיאות ב-2016? הנשיא לשעבר לא שלל כלל את האפשרות: "אני לא יודע, זו החלטה שלה. כשהיא אומרת שהיא לא חושבת שהיא תרוץ, היא השיבה בהגינות מוחלטת".

   

  הנשיא לשעבר, הנשיא הנוכחי, והנשיאה הבאה? הקלינטונים עם אובמה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  הנשיא לשעבר, הנשיא הנוכחי, והנשיאה הבאה? הקלינטונים עם אובמה(צילום: רויטרס)

   

  קלינטון הוסיף ש"אני רוצה שהיא תעשה את מה שהיא רוצה. אשמח אם היא תבוא הביתה. היא חסרה לי. אנחנו נהנים יחד". הוא הזכיר שזה 20 שנה שאשתו עובדת קשה בשירות ציבורי.

  "היא עובדת קשה מאז הקמפיין ב-1992 ואז היינו שמונה שנים בבית הלבן. הייתה הרבה עבודה קשה, הרבה לחץ. בשנה האחרונה היא רצה לסנאט מטעם מדינת ניו יורק, שירתה בסנאט שש שנים ואז רצה לנשיאות (ב-2008)".

   

  "היא עברה את כל זה וכמעט ניצחה, אבל היא לא ניצחה. היא הפסידה ואז אובמה ביקש ממנה להיות מזכירת המדינה וזה הגיע באופן מפתיע בעבורה", אמר קלינטון והוסיף שאשתו תשוב לביתם בתחילת 2013. "היא תבוא הביתה. היא רוצה לנוח ולעשות דברים אחרים", הוא הסביר אבל הותיר את הדלת פתוחה באומרו: "היא תחזור הביתה ואם אנחנו נעשה התרמות למען צדקה כל ימי חיינו אהיה מאושר. אם היא תשנה את דעתה ותחליט לרוץ, גם אז אהיה שמח, אבל זה נראה עכשיו במרחק של שנות אור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כבר בילה שמונה שנים בבית הלבן. קלינטון
  צילום: רויטרס
  הפתיע את הילרי ובחר בה למזכירת המדינה שלו. אובמה
  צילום: AP
  מומלצים