שתף קטע נבחר

הרב לבנון: מהשמיים יענישו את מערכת המשפט

בעצרת על חורבות ההתנחלות חומש, שפונתה בהתנתקות, תקף בחריפות רב המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון, את מערכת המשפט. הוא כינה אותה "מחרחרת ריב בעם" וקרא להיאבק בה. השר אדלשטיין: "אנו פועלים כדי לחזור לחומש"

"מערכת המשפט שלנו רקובה, היא לא מבדילה בין טוב לרע. נקווה שמהשמיים יעמידו אותה לדין".  כך אמר היום רבה של המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון, במהלך טקס שנערך על חורבות ההתנחלות חומש שבשומרון, שפונתה לפני יותר משש שנים. אלפי המשתתפים קראו לממשלה לחזור לחומש, שפונתה במסגרת תוכנית ההתנתקות, וקיבלו חיזוק לדבריהם משר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין, וחבר הכנסת דני דנון (ליכוד) שנכחו במקום.

 

עוד בחדשות ynet:

 

לבנון, שנחשב לאחד הרבנים החשובים בשומרון, הביט לשמים והביע תקווה כי "מלמעלה יסירו את הרשעה הזו (מערכת המשפט) ויעמידו אותם לדין וינקטו איתם במידת הדין מהשמים". לדבריו, "מדובר במערכת מעוותת שעובדת בצורה הפוכה. המערכת הזו פוגעת בפרט רק כי הם רוצים להיות טובים. היא לא מגדירה טוב או רע וזה גורם להם לשגיאות גדולות. מדובר במערכת שיודעת להצית בדיוק בנקודות המחלוקת. זו מערכת מתסיסה ומחרחרת ריב בעם וצריך להיאבק בזה".

 

בכנס בחומש. "החזרה לפה היא עניין של תהליך" (צילום: גור דותן) (צילום: גור דותן)
בכנס בחומש. "החזרה לפה היא עניין של תהליך"(צילום: גור דותן)

 

לאירוע שהתקיים בחסות המועצה האזורית שומרון הגיעו אלפי אנשים, שפקדו את הריסות חומש וקראו לממשלה להחזיר את תושבי ההתנחלות שפונתה בהתנתקות ולהקימה מחדש. בשיאו של האירוע התקיימה עצרת בה השתתפו אנשי ציבור ביניהם השר יולי אדלשטיין וחברי הכנסת דני דנון.

 

"החזרה לפה היא עניין של תהליך, אנחנו עובדים על זה בכנסת ובממשלה", אמר אדלשטיין. "יש אנשים שמקדמים את זה ויש אנשים שמושכים את העניין אחורה. אני מקווה שנוכל לחזור לחומש". דנון הוסיף: "ההמונים שהגיעו לפה ממחישים שהעם רוצה לחזור למקום הזה. אני קורא לראש הממשלה לפטר את שר הביטחון אהוד ברק על רקע אירועי בית המכפלה".

 

לקריאות החזרה לחומש הצטרף גם משה הר מלך, שבנו שלום התגורר ביישוב ונרצח בפיגוע ירי. "זה אבסורד מה שקרה פה, מדובר בשטח ישראלי לכל דבר, יש פה נוכחות קבועה ואין שום סיבה שלא יחזרו לכאן יהודים". ראש המועצה אזורית שומרון, גרשון מסיקה, ציין כי "הקהל הרב שהגיע מוכיח שצריך לחזור לחומש. זה שטח ישראלי, הפינוי היה טעות וצריך לתקן אותה במהרה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב לבנון בחומש. "מערכת מעוותת"
צילום: גור דותן
מומלצים