שתף קטע נבחר

לופטהנזה ביטלה כרטיסי טיסה לפעילי המטס

עשרות פעילים פרו-פלסטינים, שהתכוונו לנחות בישראל ביום ראשון, ייאלצו להישאר בבית: חברת התעופה הגרמנית הודיעה כי בעקבות דרישת ישראל, היא מבטלת את כרטיסי הטיסה שלהם. חברות אחרות יילכו בעקבותיה?

המטס הפרו-פלסטיני נתקל בקשיים, עוד לפני העלייה למטוס. חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה הודיעה היום (ו') כי ביטלה את כרטיסי הטיסה של עשרות פעילים שהתכוונו לנחות בישראל ביום ראשון במסגרת המטס. כך הודיעו גורמים בחברה. לדבריהם, חברת התעופה ביטלה את כרטיסי הטיסה לפעילים לאור בקשת ישראל.

 

"מטס ההתרסה", כותרות אחרונות:

המטס: "נשים, ילדים ונכים לא מסכנים את ישראל"

650 שוטרים לא חמושים ימתינו למטס בנתב"ג

הסיתה לחרם, השווה ישראל לנאצים. מי ומי במטס

 

"לופטהנזה, כמו כל חברות התעופה, מחויבת לעקרונות ולכללים בנוגע לכניסה למדינות שאליהן היא מטיסה נוסעים", אמר דובר החברה לסוכנות הידיעות הצרפתית. "הרשויות הישראליות כתבו כמה פעמים לחברות תעופה שונות, ובהן לופטהנזה, וביקשו מהן לא לאפשר לנוסעים ספציפיים להגיע לישראל. לכן, לופטהנזה חייבת לעמוד בדרישות הללו".

 

המטס נתקל במכשולים, עוד לפני ההגעה לנתב"ג (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
המטס נתקל במכשולים, עוד לפני ההגעה לנתב"ג(צילום: ירון ברנר)

 

מארגני המטס, שיתקיים במסגרת הקמפיין "ברוכים הבאים לפלסטין 2012", טענו כי כ-1,500 בני אדם ישתתפו בו, ובהם לפחות 500 צרפתים. הם מתכוונים להגיע דרך שדות התעופה באירופה ובצפון אמריקה לנתב"ג, ומשם לבית לחם.

 

במכתב שנשלח דרשה רשות האוכלוסין וההגירה מחברות התעופה שלא להעלות את הפעילים שזוהו על הטיסות היוצאות לישראל, בנימוק כי אלה מתכוונים להפר את חוק הכניסה לישראל ולכן כניסתם תסורב - כך שחברות התעופה ייאלצו להטיסם בחזרה לארצות המוצא, על חשבונן. למכתב צורפה רשימת הפעילים.

 

ביום ראשון יערכו בנתב"ג תשאול לכל הפעילים שיצליחו לעלות בכל זאת על טיסות לישראל, וששמותיהם הופיעו ברשימות המקוריות. בנוסף יתושאלו גם נוסעים שיעוררו את חשדם של בקרי הגבול. הפעילים שכניסתם לישראל תימנע יועברו למתקני משמורת ובהמשך יעברו הליך הרחקה, שבסופו יוטסו בחזרה לארצות שמהן הגיעו.

 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, סיים אתמול תהליך אישור תוכניות אחרון לקראת המטס. מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, מונה על ידי המפכ"ל להוביל את ההיערכות המבצעית באירוע. דנינו הנחה את המפקדים לעשות הכול על מנת שנתב"ג ימשיך את עבודתו הסדירה. בנוסף הנחה אותם לנהוג באיפוק מול אותם גורמים שעל פי המשטרה כל כוונתם היא ליצור פרובוקציה ולהפר את שגרת העבודה בשדה התעופה.

 

"לא נאפשר כל פגיעה בהתנהלותו התקינה של שדה התעופה הלאומי של ישראל", אמר המפכ"ל דנינו. "לא נשחק לידיהם של אלה שכל מטרתם היא לפגוע בתדמיתה של המדינה בעולם. המשטרה תנהג במקצועיות ובנחישות, ותבצע את המשימה הלאומית שהוטלה עליה בצורה הטובה ביותר, כפי שעשתה גם בעבר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתב"ג מוכן למטס
צילום: ירון ברנר
מומלצים