שתף קטע נבחר

העוזרת העידה מול שרה נתניהו: כך התעללת בי

ליליאן פרץ נדרשה להסביר מדוע הצהירה על שעות עבודה רבות ודרשה החזרי הוצאות. לדבריה, בישלה אוכל בביתה כדי "שחס וחלילה הפיקאסו לא יריח את הטיגונים. רק הבבא סאלי שלי יכול להריח טיגונים". כשתלו תמונה, לדבריה, "ניילנו את כל הבית"

"בשיטות שלי הייתה מספיקה עבודה של פעמיים בשבוע למשך ארבע וחצי שעות, אבל בשיטות שלה נדרשו יותר מתשע שעות בכל פעם", כך העידה הבוקר (יום ב') ליליאן פרץ, עוזרת הבית של משפחת נתניהו, במהלך דיון בבית הדין לעבודה בחיפה במסגרת התביעה שהגישה נגד שרה נתניהו.

 

תביעת העוזרת: עדכונים אחרונים ב-ynet:

התפוצץ הגישור בין שרה נתניהו לעוזרת ליליאן פרץ

שופט: העוזרת טעתה בחישוב החוב משרה נתניהו

נתניהו משיבה: בעיה בתלוש, אבל תביעה מופרכת

 

לפי התביעה שהגישה פרץ בתחילת 2010, נתניהו התעללה בה, שילמה לה משכורת נמוכה משכר המינימום, נמנעה מתשלום זכויות סוציאליות, הכריחה אותה לעבוד בשבתות אף על פי שהיא שומרת שבת, והכריחה אותה לקרוא לה "גברת שרה נתניהו". נתניהו הכריזה מנגד כי מדובר ב"שקר, השמצות ובדיות", ובכתב ההגנה שהגישה, טענה כי מדובר ב"טענות סרק", הזכירה דברים חמים ואוהבים שפרץ אמרה עליה, וגלגלה על רואי החשבון את האחריות על טעויות בתלושי השכר שלה. נתניהו אף הגישה תביעה נגדית נגד פרץ, ודרשה ממנה פיצוי כספי בגין הפרת סודיות, פגיעה בפרטיות ולשון הרע בסכום של כ-600 אלף שקל. 

 

פרץ העידה כשנתניהו נוכחת באולם. החקירה הנגדית נסובה בין השאר על שעות העבודה המרובות שפרץ טענה כי נדרשה להן כדי לעמוד בסטנדרטים הנוקשים של נתניהו. לדבריה, "היו הרבה עבודות בבית, שיפוצים, תיקונים. בכל פעם שרצו לתלות תמונה היה צריך לניילן את כל הבית, ואחר כך להסיר את הניילונים".

 

סנגורה של נתניהו, עו"ד דוד שמרון, עימת את פרץ עם חישובי שעות העבודה הרבות שלטענתה נדרשה להן גם בשבתות. היא אישרה כי על החישובים אמונים עורכי דינה, אולם ציינה כי בעת שהמשפחה התגוררה בבית בקיסריה, היא נדרשה להגיע לשם בכל שבת שבה שהו שם בני המשפחה, ומדובר בכ-50 שבתות בשנה. פרץ הסבירה כי לא נהגה לרשום את שעות העבודה בצורה מסודרת.

 

פרץ בבית המשפט. נקמה עם שניצלים (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
פרץ בבית המשפט. נקמה עם שניצלים(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

בעדותה, שנשמעה קולחת, ציינה: "אפילו בשבת אחת, אחרי כניסת השבת, אחרי שבעלי כבר הלך לבית הכנסת קראו לי כי הם לא הגיעו לקיסריה באותו יום. אבא של הגברת נתניהו לא הרגיש טוב, אז הייתי צריכה לארוז את האוכל כדי שייקחו אותו אליהם לירושלים". פרץ לא היססה להתעמת עם עורכי דינה של נתניהו, עד שהשופטת העירה: "אצלי באולם לא מרימים את הקול".

 

עו"ד שמרון טען כי לא עבדה כלל בשבתות אצל בני המשפחה, ורק לעתים נדרשה לכך במוצאי השבת, לזמן קצר במיוחד. מנגד סיפרה פרץ כי היא נוהגת לעשן את הסיגריה הראשונה אחרי צאת השבת, אך אותה התאפשר לה להצית רק בשעה 23:00-23:30, אחרי שיצאה בחזרה לביתה מבית משפחת נתניהו.

 

נתניהו מגיעה לבית המשפט (צילום: גיל נחושתן, "ידיעות אחרונות") (צילום: גיל נחושתן,
נתניהו מגיעה לבית המשפט(צילום: גיל נחושתן, "ידיעות אחרונות")

 

לשאלתו של עו"ד שמרון מדוע לא עזבה את העבודה מוקדם יותר, הסבירה כי הופעל עליה מכבש לחצים שלא לעזוב, על ידי בנימין נתניהו עצמו ואנשיו. "אותו ואת הילדים מאוד אהבתי", הבהירה. היא אף סיפרה כי עו"ד ראבילו מצוות ההגנה של נתניהו היה בין אלו שניסו לשכנע אותה לחזור, כשהחמיא לה על השניצלים הדקים שהיא מכינה. "באותו שבוע התנקמתי והכנתי שניצלים עבים", העידה, אולם השופטת ורבנר הורתה למחוק חילופי דברים אלה מהפרוטוקול.

 

עורך הדין ביקש להבין מדוע אם הקניות לבית נעשו בכספי המשפחה, פרץ מבקשת החזרי הוצאות לשם כך. לדבריה, היא בישלה את האוכל בביתה, השתמשה בתבלינים אישיים, ו"לא כל בקבוק שמן הלכתי לקנות במיוחד", לפעמים היא השתמשה בחומרים משלה, כמו גם במים ובחומרי ניקוי לכלים, "שחס וחלילה הפיקאסו לא יריח את הטיגונים. רק הבבא סאלי שלי יכול להריח טיגונים", אמרה.

 

לאחר עדותה נקרא לדוכן העדים נתן אשל, מי שהיה ראש לשכתו של בנימין נתניהו עד לאחרונה. עדותו הייתה קצרה. הוא נשאל על ידי התובע, עו"ד אסף שרעף, על פגישה בינו לבין פרץ בקריה, שבה לדברי שרעף דנו בתנאי העסקתה. אשל הכחיש את הדבר והוסיף כי הנושא לא היה בטיפולו. לדבריו, הפגישה שאותה יזמה פרץ, עסקה בתקרה שהתפוררה בבית ראש הממשלה. בחקירת סניגוריה של נתניהו הכחיש אשל את טענותיה של פרץ כי בני המשפחה שהו בבית בקיסריה כשלוש שבתות בחודש. לדבריו הם עשו זאת לכל היותר שבת אחת בחודש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליליאן פרץ, היום. שניצלים עבים
צילום: גיל נחושתן, "ידיעות אחרונות"
שרה נתניהו בבית המשפט
צילום: אבישג שאר-ישוב
נתן אשל. רק שבת בחודש
צילום: אחיה ראב"ד
עו"ד אסף שרעף
צילום: ניב קלדרון
מומלצים