שתף קטע נבחר

ברזיל: מאות אסירים מחזיקים כ-100 בני ערובה

470 אסירים חמושים באקדחים וסכינים פתחו בהתפרעויות בכלא בצפון-מזרח המדינה, במהלכן לקחו מבקרים וסוהרים - בהם נשים וילדים - כבני ערובה. מה הם דורשים מהרשויות?

דרמה בבית הסוהר: מאות אסירים בכלא בצפון-מזרח ברזיל מחזיקים כ-100 בני ערובה באיומי אקדחים וסכינים. כך דיווחה היום (יום ב') סוכנות הידיעות הממשלתית בברזיל. לפי סוכנות "אג'נסיה ברזיל", לא ידוע לפי שעה על פצועים או הרוגים.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

צוות משטרתי מנהל בשעות אלה משא ומתן עם האסירים החוטפים, יום לאחר שפתחו בהתפרעויות בבית סוהר בעיר אראקז'ו.

 

על פי סוכנות הידיעות הממשלתית, 470 האסירים שמחזיקים בבני ערובה, מבקרים וסוהרים ובהם נשים וילדים, דורשים לשים סוף לפעולות העינויים שעוברים לטענתם אסירים דרך קבע בין כותלי הכלא ואף העבירו רשימה של סוהרים "מתעללים". הם גם דורשים אוכל טוב יותר ויחס טוב יותר לנשים שמגיעות לבקר אותם.

 

שוטר שהשתתף במשא ומתן עם האסירים החוטפים סיפר כי תביעותיהם נדחו וכי השיחות עמם הגיעו למבוי סתום. לפי המשטרה, האסירים מחזיקים בסכינים ואקדחים שגנבו מחדר נשקייה שנמצא בתוך בית הסוהר. 

 

סוכנות "אג'נסיה ברזיל" דיווחה כי 30 מקרובי משפחותיהם של אסירים בבית הסוהר שנלקחו כבני הערובה שוחררו. עם פרוץ ההתפרעויות הפסיקו רשויות הכלא את אספקת החשמל והמים למקום, אך חידשו אותה כעבור שלוש שעות - עם תחילת שיחות המשא ומתן עם האסירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוח משטרה מחוץ לבית הסוהר
צילום: AFP PHOTO/SSP/ALLAN DE CARVALHO/HO
מומלצים