שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התחרות האמיתית בסלולר מתחילה ב-1 במאי

  מירס תשיק חבילת תקשורת בלתי מוגבלת בתחילת מאי. החבילה המתוכננת תכלול שיחות, SMS וגלישה סלולרית ללא הגבלה במחיר שצפוי לנוע בין 120 ל-130 שקל לחודש. הרשת החדשה של החברה תושק תחת המותג Hot Mobile וקידומת מספרי הטלפון החדשים תהיה 053

  אחרי כניסתו של רמי לוי כמפעיל וירטואלי אל שוק הסלולר ולאחר ניסיון כושל של Hallo להיכנס לשוק גם כן, תקבל התחרות בתחום זריקת מרץ משמעותית. מירס תשיק בשבוע הראשון של מאי את רשת הדור השלישי החדשה שלה, ועם הצעה כמעט חסרת תקדים בנוף הסלולר הישראלי: חבילה בלתי מוגבלת של שיחות, SMS וגלישה סלולרית, תמורת 130-120 שקל לחודש בלבד, כך נודע ל"כלכליסט".

   

   

  מירס צפויה להשיק את הרשת תוך שימוש במותג חדש - HOT Mobile, כחלק מהשתייכותה לקבוצת HOT, שרכשה אותה בשנה שעברה. עם זאת, עקב מגבלות רגולטוריות לא תוכל HOT להציע בעת ההשקה חבילות תקשורת ומדיה הכוללות טלוויזיה, אינטרנט, טלפון קווי וסלולר. זאת, משום שמשרד התקשורת דורש לשמר הפרדה מבנית בין פעילות השידורים של HOT ופעילות הסלולר של מירס. לפיכך גם מוקדי המכירות והתמיכה של פעילויות אלו יהיו נפרדים, אך בחברה מקווים כי בעתיד תבוטל הפרדה זו. 

   

  בעת ההשקה תציג מירס גם קידומת סלולרית חדשה - 053. הקידומת תוענק ללקוחות חדשים, אולם לקוחות של חברות הסלולר האחרות יוכלו להצטרף לשורותיה ולשמר את מספרם והקידומת הנוכחית שלהם. מנגד, לקוחות מירס בקידומת 057 יועברו לקידומת החדשה בהדרגה.

   

  מבחר מכשירי הסלולר במירס יגדל

  לאחר הזכייה באחד מרישיונות הסלולר החדשים במכרז, שהתקיים באפריל 2011 ובו הציעה המדינה שני רישיונות סלולר להגברת התחרות בשוק, החלה מירס להקים רשת סלולרית חדשה בטכנולוגיית הדור השלישי, שאליה יחוברו הלקוחות לאחר ההשקה.

   

  בעת ההשקה תוכל מירס לספק כיסוי סלולרי רק בחלק מהמדינה, ולכן היא חתמה על הסכם עם פלאפון, ועל פיו יוכלו לקוחות מירס להתחבר לאנטנות של פלאפון במקומות שבהם למירס לא יהיה כיסוי, במודל המכונה "נדידה פנים ארצית". עבור הלקוחות המעבר בין האנטנות של מירס לאלו של פלאפון לא יהיה מורגש, אך מאחורי הקלעים תשלם מירס לפלאפון עבור השימוש שיעשו הלקוחות ברשת של פלאפון. חברת פלאפון מארחת גם את המפעיל הסלולרי של רמי לוי, כך שהיא נהנית מהכנסות גם מלקוחותיו.

   

  במקביל תמשיך מירס לשרת לקוחות ברשת המקורית שלה בטכנולוגיית iDen, המציעה שרידות גבוהה של הרשת בעת עומס אך אינה מסוגלת לספק גלישה במהירות גבוהה, והיצע המכשירים שלה מוגבל. ברשת החדשה תמכור מירס מבחר מכשירים גדול יותר, וכבר בשנה שעברה בוצעה הדגמה על גבי מכשיר סמסונג.

   

  בעת הזכייה במכרז התדרים הפקידה מירס ערבות בסך 705 מיליון שקל לצורך קבלת רישיונה, והיא זכאית לקבל החזר מסכום זה בהתאם לנתח שוק שתגרוף מהשוק הפרטי. מדידת נתח השוק שלה תבוצע בספטמבר 2013 ובספטמבר 2016 (בחלוף שנתיים וחמש שנים, בהתאמה, ממועד קבלת הרישיון בפועל), ועבור כל 1% מנתח השוק הפרטי (שיימדד על פי הכנסות, מספר הקווים ומספר דקות השיחה ביחס לשאר החברות) שתגרוף, תקבל מירס כ־14.2% מסכום הערבות שהפקידה.

   

  הזוכה השנייה במכרז, גולן טלקום, צפויה להשיק את הרשת שלה בחודשים הקרובים, וגם היא תקבל החזר יחסי מסכום הערבות שהפקידה (360 מיליון שקל) בהתאם לנתח השוק שתגרוף במגזר הפרטי.

   

  בקרוב: שני מפעילים וירטואליים ייכנסו לשוק

  רמי לוי זעזע את שוק הסלולר בדצמבר 2011, כאשר השיק את המפעיל הווירטואלי שלו תוך היצע של דקת שיחה ב־20 אגורות ו־SMS ב־15 אגורות. במשך חמשת החודשים שחלפו גייסה החברה כ־50 אלף לקוחות, אך עיקר השפעתה היה תדמיתי - לקוחות חברות הסלולר הגדולות החלו לאיים בנטישה ולדרוש מחירים דומים.

   

  חברות הסלולר לא הציגו מחירים השוואתיים לדקות שיחה ו־SMS, אך שיווקו חבילות בתשלום קבוע, הכוללות מספר עצום של דקות והודעות, כך שהלקוחות התרשמו כי הישארותם בחברות הגדולות תאפשר להם לנצל במידה רבה יותר את חבילות התקשורת שלהם, אף שהיו משלמים פחות לו היו מתחברים לרמי לוי.

   

  בתחילת אפריל הכריזה המפעילה הווירטואלית Hallo, כי בכוונתה להשיק חבילת תקשורת ב־99 שקל שתכלול כמות שיחות ו־SMS בלתי מוגבלת, ו־19.9 שקל נוספים עבור גלישה סלולרית ללא הגבלה. אך עלייתה לאוויר מתעכבת, עקב הגילוי כי הסכמי האירוח שלה מול פלאפון ופרטנר אינם תקפים.

   

  בשבועות הקרובים צפויים לעלות לאוויר שני מפעילי סלולר וירטואליים חדשים: הום סלולר מבית הום סנטר, ו־YouPhone מבית דור־אלון, ומירס מבקשת להקדים את כניסתם, כמו גם את המתחרה הנוספת, בעלת תשתית עצמאית, גולן טלקום.

   

  במירס סירבו להתייחס לידיעה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים