שתף קטע נבחר

ההישג האיראני במו"מ: "אשטון התלבשה צנוע"

בסבב הקודם של שיחות הגרעין בין איראן למערב, לבשה שרת החוץ של האיחוד האירופי חולצה עם מחשוף גדול מדי עבור העיתונים האיראניים, שהעלימו אותו בפוטושופ. בשיחות בסוף השבוע היא כבר הגיעה עם צעיף שכיסה את כל הצוואר. "היא לא הייתה חייבת לעשות את זה, אבל כיבדה את המנהגים שלנו"

טהרן "חינכה" את הדיפלומטית מספר 1 של אירופה: גם הפעם, הלבוש של קתרין אשטון, שרת החוץ של האיחוד האירופי, בשיחות הגרעין עם איראן לא נעלם מעיני התקשורת האיראנית. אחד האתרים שעסק בסוגיה ציין כי "ברור שאשטון התלבשה כך כי רצתה להימנע מההשלכות - פוטושופ איראני".

  

 

15 חודשים לאחר סבב השיחות הקודם בין איראן למערב, שבו הגיעה אשטון עם חולצה צנועה למדי שחשפה קצת יותר מדי עבור עורכי העיתונים באיראן, הגדילה השרה האירופית לעשות ושמה צעיף לבן כשנפגשה עם הנציג האיראני לשיחות, סעיד ג'לילי. לעומת זאת, באתר האיראני "עסר איראן" ציינו כי בפגישתה עם שר החוץ הטורקי, אחמט דבוטאולו היא הסירה את הצעיף.

  

"הלכה צעד קדימה ושמה צעיף שכיסה את כל צווארה". אשטון וג'לילי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"הלכה צעד קדימה ושמה צעיף שכיסה את כל צווארה". אשטון וג'לילי(צילום: רויטרס)

 

המחשוף שהסעיר את האיראנים ב-2011. אשטון וג'לילי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המחשוף שהסעיר את האיראנים ב-2011. אשטון וג'לילי(צילום: AFP)

 

המחשוף הלך לעיבוד בפוטושופ ()
המחשוף הלך לעיבוד בפוטושופ

 

"כעבור 15 חודשים מסבב השיחות הקודם, הפעם אשטון לא רצתה שהתמונות שלה יעובדו בפוטושופ, ולכן לא רק שהיא התלבשה יותר מתוך כבוד למשלחת האיראנית אלא הלכה צעד אחד קדימה ושמה צעיף שכיסה את כל הצוואר שלה", נכתב בדיווח האיראני. 

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

באתר האיראני "תאבנק" נטען כי "ברור שהיא התכסתה רק כדי לכבד את המנהגים של הצד השני", כלומר האיראני. גם שם צוין כי שרת החוץ האירופית השתמשה בצעיף רק בפגישות עם ג'לילי, "בשאר הזמן לא היה לו כל זכר". באיראן ייחסו לכך חשיבות רבה. "במבט ראשון אפשר לחשוב שזה דבר שולי שנועד להזין את התקשורת המקומית והזרה, אבל המהות של הצעד הזה חשובה הרבה יותר וטומנת בחובה נקודות חשובות", נכתב באתר המזוהה עם מוחסן רזאי, אחד מבכירי המשטר. 

 

"צריך לשים לב שלפי הכללים הבינלאומיים אשטון לא חייבת להקפיד על הערכים האיסלאמיים של איראן, במיוחד כשהשיחות נערכו במדינה שלישית שבה יש קוד לבוש שונה.

עם זאת, היא הראתה שהיא מכבדת את המנהגים של איראן ושזה דבר שחשוב לה מן המעלה הראשונה, וכן שהיא מייחסת חשיבות לאווירה הפסיכולוגית בשיחות".

  

באתר האיראני העריכו כי המחווה "החיובית" של אשטון מעידה על "משקלה וחשיבותה של הרפובליקה האיסלאמית עבורה ועבור המערב באופן כללי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצעיף שהשביע את רצון האיראנים. אשטון
צילום: AFP
"לצעד של אשטון חשיבות רבה". אחמדינג'אד
צילום: AFP/HO/ PRESIDENT.IR
מומלצים