שתף קטע נבחר

המוהל המפורסם צייץ: לתינוק היה פין ננסי

הרב אבי זרקי, "המוהל של הסלבריטאים", לעג בטוויטר: "היום עשיתי ברית לילד עם הפין הכי קטן שראיתי בחיים. בהתחלה חשבתי שזאת בת". הרב: רציתי להביא למודעות שאפשר לערוך ברית גם כאשר יש בעיה מסובכת מבחינה רפואית

הוריו של הפעוט שעבר היום ברית מילה אצל הרב אבי זרקי, עלולים בהחלט להיעלב כשייתקלו בציוץ שפירסם בצהריים (יום ג') בחשבון הטוויטר שלו, המתאר את מידותיו הקטנות של איבר המין של בנם.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"היום עשיתי ברית לילד עם הפין הכי קטן שראיתי בחיים - 'מיקרו פינס'", כתב הרב בטוויטר, והוסיף: "שתבינו, זה קצת יותר עבה מגפרור, בהתחלה חשבתי שזאת בת... זה הקטן גדול יהיה...".

 

הרב זרקי הוא רב-מוהל המתגורר בתל-אביב. בשנים האחרונות הוא קנה לו מעמד מיוחד בציבור החילוני בכלל, ובקרב ידוענים ואנשי ציבור בפרט. עצם פעילותו בטוויטר ובפייסבוק מעידים על סגנונו הפתוח והיוצא דופן. "אני מוהל מפורסם בין היתר בזכות חוש ההומור שלי, ואני לא מאבד אותו", אומר הרב זרקי ל-ynet. "כל היופי זה לקחת נושא כזה שהוא רגיש ועדין, ולדבר עליו בצורה מחויכת".

 

צנעת הפרט? הרב זרקי לא רואה כל פגיעה. "כל יום אני עורך כמה וכמה בריתות, ובכל אחת משתתפים כמה מאות אנשים", הוא אומר. "אין בדברים שכתבתי שום פרט מזהה - לא של ההורים, לא של מקום בארץ, לא שם, ולכן מי שקרא את הציוץ לא יכול להבין במי מדובר. ובגלל השיטה הזריזה שלי במילה, אפילו מי שנכחו באותה הברית - כולל הסנדק והצלם - לא היו יכולים לדעת שהייתה בעיה".

 

עמוד הטוויטר של הרב זרקי ()
עמוד הטוויטר של הרב זרקי

 

הרב זרקי מוסיף כי שני מוהלים בדקו את הילד לפניו, ולא הסכימו לערוך לו ברית מילה מחשש לפגוע באיבר המין תוך כדי

הסרת העורלה. לדבריו, הורי התינוק ביקשו גם ממנו לבחון את העניין - ומכיוון שביצע כבר שלוש בריתות דומות, הסכים לשמש כמוהל, על אף שב-24 השנים שבמהלכן הוא עוסק כמוהל, לא נתקל באיבר מין כה קטן.

 

"מטרתי בפרסום הייתה להביא למודעות הציבור שאפשר לערוך ברית הלכתית גם כאשר יש בעיה כזו, שהיא מסובכת מבחינה רפואית, זה היה המסר שלי". 

 

עוד הוא אומר בהלצה: "לפעמים אתה רואה תינוק של ארבעה קילו, ששלושה מהם זה איבר המין, ולפעמים זה רק כמה גרמים. הספרות הרפואית מכירה תופעה של 'מיקרו פינס', כמו שלפעמים אני רואה גם מקרו, אבל כולם יודעים שהגודל לא קובע".

 

  • בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
הרב אבי זרקי. מקרה מוכר בספרות הרפואית
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים