שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס, AP
  רה"מ: מי שממעיט באיומי איראן לא למד מהשואה
  ראש הממשלה קשר בין שואת יהודי אירופה לאיום הנשקף מאיראן בעצרת הממלכתית ליום הזיכרון לשואה ולגבורה. "איראן חמושה בנשק גרעיני היא איום קיומי על מדינת ישראל, ואיום חמור גם על שאר העולם", אמר נתניהו. בטקס בתל יצחק, שהועבר בשידור חי ב-ynet, אמר הרמטכ"ל שלעולם עמנו לא יישאר עוד נטול הגנה

  איום הגרעין האיראני עמד הערב (יום ג') במוקד נאומיהם של ראש הממשלה, הנשיא והרמטכ"ל בטקסי ערב יום השואה. בעצרת הממלכתית ביד ושם אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מאמין בכוחנו להגן על עצמנו מול מבקשי נפשנו. אנשים שמבטלים את האיום האיראני כגחמה או כהגזמה לא למדו דבר מהשואה". במקביל נערך בתל יצחק טקס בהשתתפות הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, והשר לענייני מודיעין דן מרידור. ynet העביר שידור חי מהעצרת.

   

  הרמטכ"ל בטקס בתל יצחק: "נשיב לכל ניסיון לפגוע בנו במהלומה הקשה הנדרשת"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "איראן חמושה בנשק גרעיני היא איום קיומי על מדינת ישראל, ואיום חמור גם על שאר העולם", אמר נתניהו בעצרת הממלכתית בכיכר גטו ורשה ביד ושם. "חובה למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. זוהי חובתו של העולם, אבל מעל לכול זוהי חובתנו". לדברי ראש הממשלה, "זיכרון השואה אינו רק עניין טקסי, זה לא רק עניין של זיכרון היסטורי. זיכרון השואה הוא ציווי מעשי להפיק את לקחי העבר כדי להבטיח את אושיות העתיד. לעולם לא נטמון את ראשנו בחול. עם ישראל חי, ונצח ישראל לא יישקר".

   

  "ציווי מעשי להפיק את לקחי העבר". ראש הממשלה ביד ושם (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
  "ציווי מעשי להפיק את לקחי העבר". ראש הממשלה ביד ושם(צילום: בן קלמר)

   

  נתניהו ענה למבקריו בכל הנוגע להצהרותיו על איראן כעל איום קיומי, ואמר: "אני מקווה שיבוא יום שבו נלמד על הקריאות להשמיד את ישראל בשיעורי ההיסטוריה בלבד, ונפסיק לשמוע אותם בתקשורת היומיומית, אבל היום הזה טרם הגיע. כיום פועל המשטר האיראני בגלוי ובנחרצות להשמדתנו והוא פועל בקדחתנות לפתח נשק גרעיני כדי להשיג מטרה זו. אני יודע שישנם אלה שאינם אוהבים שאני אומר אמיתות לא נוחות מסוג זה, הם מעדיפים שלא נדבר על איראן גרעינית כאיום גרעיני, הם טוענים כי אמירה זו, גם אם נכונה, רק זורעת פחד ובהלה".

   

  פרס: "שקר ההכחשה לא יכבה את אש התופת"

  גם הנשיא שמעון פרס התייחס קודם לכן לאיראן בדבריו, ואמר כי "לאנושות היום אין ברירה, עליה להפיק את לקחי השואה". הוא אמר כי "היום אנו מדינה איתנה. לאנושות היום אין ברירה, עליה להפיק את לקחי השואה ולעמוד מול איומים קיומיים, בטרם יאחרו את המועד". לדבריו, "איראן עומדת במרכז האיום הזה. היא מרכז הטרור. היא מהווה איום על שלום העולם. אין מקום להמעיט ביכולותיה הגלויות והגנוזות של ישראל להתמודד עם איום זה".

   

  "מכחישי השואה לא יכבו את אש התופת". פרס ביד ושם, הערב (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
  "מכחישי השואה לא יכבו את אש התופת". פרס ביד ושם, הערב(צילום: בן קלמר)

   

  הנשיא פרס אמר בנאומו כי "משרפות הדיקטטור הנאצי הנורא ושליחיו המיטו אסון על העולם, והמיטו שואה על בני עמי. מכחישי השואה מכחישים מעשי קודמיהם כדי לכסות על מעשי עצמם. שקר ההכחשה לא יכבה את אש התופת".

   

  "בדרכי לכאן, אורותיה המאירים של ירושלים התחלפו לפתע ברשפי האש שאכלו את בני עמי", אמר הנשיא פרס, "זה אנחנו, זה עמנו. עם נושא אור גדול. עם נושא יתמות תהומית".

   

  הוא פתח את דבריו בשליחת תנחומים למשפחתה של קצינת צה"ל, הילה בצלאלי (20), שנהרגה באסון בהר הרצל מוקדם יותר. הוא גם שלח תנחומים למשפחת החייל יהושע חפץ מחיל ההנדסה שלִבּו נדם בשעת אימונים.

   

  בעצרת הדליקו שישה ניצולי שואה - אליעזר לב-ציון, בת שבע דגן, חסיה ורדי, יהודה וידבסקי, אנטולי רובין וארטמיס מירון - משואות לזכרם של ששת מיליון הנספים. 

   

  גנץ: "עמנו לא ישוב לעמוד נטול הגנה"

  בטקס שנערך בתל יצחק אמר הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, כי צה"ל שואב כוח מנחישותם של ניצולי השואה, ועם ישראל לעולם לא יעמוד עוד חסר הגנה. הטקס עמד השנה בסימן "זהו אדם - המאבק להישרדות במחנות", ומציין גם 70 שנה לוועידת ואנזה. בעצרת הדליקו ניצולי שואה משואות, מלווים בנכדיהם ובמשמר כבוד של צה"ל. בעצרת הופיע הזמר אברהם טל בליווי מקהלת לירון - הרצליה בניצוחה של רונית שפירא. את הטקס הנחו השחקנים יונה אליאן וששון גבאי.

   

  "היום טרם הגיע": נתניהו ביד ושם

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "בטרם אפתח את דבריי", אמר הרמטכ"ל, "נוכח האירועים הקשים שהתרחשו היום, אני מבקש להביע את תנחומיי הכנים למשפחותיהם של סגן הילה בצלאלי ורב-טוראי יהושע חפץ זכרם לברכה. יחד, נשלח להן חיבוק חם ונאחל רפואה שלמה לפצועים שנפגעו בתאונות. זהו יום קשה עבור משפחות החללים ועבור צה"ל ועם ישראל כולו".

   

  "כל עוד מבקשים לקום עלינו ולהרגנו, כל עוד נשמעים איומים על מדינת ישראל והעם היהודי, נתייצב ערוכים ומוכנים להכריע כל אויב. בשם זכרם ולכבודם, מכאן אני קורא למבקשי רעתנו בקול רם וברור - אנחנו זרוע הפלדה שתשיב לכל ניסיון לפגוע בנו במהלומה הקשה הנדרשת. אנו חומת המגן של העם,

  שלא ישוב לעמוד חסר אונים לבדו ונטול הגנה. לעולם לא עוד".

   

  הרמטכ"ל אמר לניצולי השואה כי "גם היום צה"ל ממשיך ללמוד מכם על התושייה והנחישות שלהם מסוגל אדם גם בפני הנורא מכול. בעמידתכם אתם מייצגים את ניצחון האור והחיים".

   

  השר מרידור אמר בנאומו בטקס כי "יש טענת כזב שבגלל השואה קמה מדינת ישראל. זה לא נכון. מפני שלא הייתה מדינת ישראל, התרחשה השואה, ובגלל השואה חיים כאן היום רק שישה מיליון ולא עשרה מיליון יהודים".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש הממשלה נתניהו. "יש המעדיפים שלא נדבר על איראן"
  צילום: בן קלמר
  איראן - מרכז הטרור. שמעון פרס
  צילום: בן קלמר
  הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים