שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

ברשימת מפלגת לפיד: רוני סומק וג'ודוקא אולימפי

יאיר לפיד הציג את מטרות "יש עתיד" - משוויון בחינוך ובגיוס ועד חתירה לשלום על פי שתי מדינות לשני עמים - ופרסם את רשימת המייסדים. ברשימה: המשורר סומק והג'ודוקא יואל רזבוזוב

עוד 124 ימים הולכים לקלפי, ואחד מהשחקנים המרכזיים בבחירות 2012 הציג הבוקר (יום ה') את מטרות מפלגתו ואת רשימת המייסדים. רשם המפלגות במשרד המשפטים פרסם היום בכלי התקשורת הודעה על הגשת בקשה לרישום מפלגתו של יאיר לפיד, "יש עתיד", בפנקס המפלגות - לקראת הבחירות שייערכו ב-4 בספטמבר.

 

הקדמת הבחירות - דיווחים נוספים בחדשות ynet:

ברק פתח קמפיין ועקץ את לפיד: "בלי פרומפטר"

יש הסכמה בכנסת: בחירות ב-4 בספטמבר

הפריימריז בליכוד: מרידור, כחלון ואיתן על הכוונת

 

בהודעה מופיעים שמותיהם של עשרת המייסדים. מלבד יאיר לפיד, נמצאים בה בין היתר גם המשורר והסופר רוני סומק והג'ודוקא האולימפי לשעבר יואל רזבוזוב, חבר מועצת העיר נתניה. בנוסף, נמצא בה גם מנחם צרויה, מנהל התיכון הטכנולוגי נעמ"ת-יפו. הרשימה המלאה: לפיד, סומק, תגל דהן כנפו, מחמד ענאבסה, יוסף שרף, אביבה עזורי, רווית אקשטיין, רזבוזוב, צרויה וענת לרנר גבעון.

 

בעבר כבר הועלו שמות של כמה שצפויים להצטרף למפלגת לפיד, ובהם קרנית גולדווסר, ראש עיריית הרצליה יעל גרמן, הרב שי פירון, יו"ר התאחדות הסטודנטיםעד לא מכבר בועז טופורובסקי, ניצב בדימוס מיקי לוי והעיתונאי עפר שלח.

 

בהודעה לרשם המפלגות מופיעים גם יעדי מפלגת לפיד. על פי ההודעה, מטרות "יש עתיד" הן:

1. שינוי סדר העדיפויות במדינה עם שימת דגש על החיים האזרחיים - חינוך, דיור, בריאות, תחבורה ושיטור, וכן שיפור מצבו של מעמד הביניים.

2. שינוי שיטת המשטר.

3. שוויון בחינוך ובגיוס - לימודי ליב"ה לכול, גיוס לכול ועידוד יציאה לעבודה לכל המגזרים, כולל החרדי והערבי.

4. מלחמה בשחיתות, כולל השחיתות הממשלתית ומוסדות דוגמת שר ללא תיק.

5. צמיחה ויעילות כלכלית - יצירת מנועי צמיחה כדרך למלחמה בעוני, מאבק בביורוקרטיה, הסרת חסמים, שיפור מערכת התחבורה, הורדת יוקר המחיה והוזלת הדיור, וכן שיפור הניידות החברתית בעזרת סיוע לעסקים קטנים.

6. חקיקת חוק חינוך בשיתוף ארגוני המורים, ביטול מרבית בחינות הבגרות, העלאת מדד החינוך הדיפרנציאלי, העלאת האוטונומיה הבית-ספרית.

7. הצעה חוקה שתסדיר את היחסים הטעונים בין קבוצות האוכלוסייה בישראל.

8. חתירה להסכם שלום על פי מתווה "שתי מדינות לשני עמים", תוך שמירה על גושי היישובים הגדולים והבטחת שלומה של ישראל.

 

עוד לפני הצגת המצע בראשי פרקים, כבר עורר לפיד ביקורת, בעקבות תוכנית גיוס החרדים שהציג השבוע. על פי מתווה לפיד, בחמש השנים הראשונות של התוכנית יקבלו החרדים פטור אוטומטי מגיוס. כעבור חמש שנים, כל אזרח שיגיע לגיל 18 יחויב להתגייס לשירות צבאי או אזרחי, ולצה"ל תינתן עדיפות במיון. מי שיסרב לשרת, יופעל נגדו החוק ויישללו זכויותיו לקצבאות לימודים או מחייה, מלבד קצבת ביטוח לאומי. במפלגת העבודה אמרו שהתוכנית אינה "גיוס לכול, אלא פטור לכול", וגם הפורום לשוויון בנטל תקף את יוזמתו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד. הציג את המצע
צילום: עופר עמרם
יואל רזבוזוב. מהאולימפיאדה לכנסת?
צילום: אורן אהרוני
רוני סומק. גם הוא ברשימה
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים