שתף קטע נבחר

הפגנה בבירת ירדן: דגל ישראל הועלה באש

לאחר תפילות יום השישי במסגד אל חוסייני בבירה עמאן יצאו מתפללים ושרפו את דגלי ישראל וארצות-הברית. הם קראו "מוות לישראל", ואמרו כי יש לסגור באופן מיידי את השגרירות הישראלית בבירת ירדן. הם גם מחו נגד ראש הממשלה החדש בעמאן

הפגנה נגד הסכם השלום עם ישראל בעמאן: מפגינים בירדן שרפו בצהריים (יום ו') את דגלי ישראל בבירת ירדן וקראו קריאות נגד הסכם השלום בין שתי המדינות.

 

מהנעשה בירדן - כתבות אחרונות ב-ynet

כאוס פוליטי בירדן: עוד ראש ממשלה התפטר

תמונות נדירות: מופתי מצרי ונסיך ירדני בהר הבית

הגיעו לירדן כדי לכתוב ספר, נחשדו בריגול וגורשו

עריקאת ומולכו נפגשו: "ירדן שברה את הקיפאון"

 

לאחר תפילות יום השישי, יצאו מאות מפגינים ממסגד אל חוסייני בבירה עמאן. במהלך ההפגנה הם שרפו את דגל ארצות-הברית, כשהם צועקים: "אמריקה ראש הנחש". לאחר מכן שרפו את הדגל הישראלי וקראו "מוות לישראל". הם גם קראו במהלך ההפגנה לגרש את השגריר הישראלי מעמאן באופן מיידי ולסגור את השגרירות הישראלית בבירת ירדן.

 

קריאות "מוות לישראל" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
קריאות "מוות לישראל"(צילום: EPA)

 

המטרה העיקרית של ההפגנה הייתה לתקוף באופן חריף את ראש הממשלה החדש, שמונה לפני כמה ימים על ידי המלך עבדאללה, פאיז א-טראונה. המשתתפים בהפגנה השמיעו קריאות נגד הממשלה החדשה וקראו לה להתפטר כשהם מזכירים את הגורל של הממשלות הקודמות בראשות קודמיו של א-טראוונה.

 

בירדן שוררת אי יציבות וב-14 החודשים האחרונים מונו בממלכה ארבעה ראשי ממשלה. בסוף החודש שעבר התפטר ראש הממשלה עוון אל-חסאונה. המלך עבדאללה קיבל את התפטרותו של אל-חסאונה שכיהן בתפקיד בחצי השנה האחרונה, ומינה במקומו את אל-טראונה, שכיהן בתפקיד בין השנים 1998 ל-1999.

 

ראש הממשלה החדש-ישן אל-טראונה, מילא בעבר שורה של

 תפקידים בכירים בממלכה. בין היתר: שר החוץ, ראש לשכתו של המלך עבדאללה, שר התעשייה וכן ראש המשלחת הירדנית לשיחות השלום עם ישראל.

 

גם בסוף חודש מרס העלו מפגינים ירדנים באש את דגל ישראל, אך אז היו אלו רק עשרות. הם הפגינו אז באזור מסגד אל-כאלותי, סמוך לשגרירות ישראל בעמאן בירת ירדן, והביעו את התנגדותם להימצאות הנציגות הישראלית על אדמת הממלכה ההאשמית.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
דגל ארצות-הברית בלהבות
צילום: EPA
מומלצים