שתף קטע נבחר

הרצח ברחובות: חשד לחיסול חשבון ב-3 סכינים

במשטרה חושדים שהחשודים ברצח אורגיל מואטי בן ה-17 ידעו כי ימצאו אותו בגן הציבורי ובאו מצוידים בסכינים. הם דקרו אותו בראש, בבטן ובחזה. מאות השתתפו בלוויה, האב ספד: "ה' שלח את בני הבליעל להראות לי איך אב קובר את בנו"

במשטרה חושדים כי כל אחד משלושת החשודים שנעצרו בחשד לרצח אורגיל מואטי החזיק סכין. הם דקרו אותו בראש, בבטן, בחזה ולא הותירו לו כל סיכוי. שניים מהנערים כבר הודו במעשה המיוחס להם ושחזרו אותו. מואטי, בן 17, הובא הערב (יום א') למנוחות בבית העלמין ברחובות. מאות בני משפחה וחברים מלווים אותו. סבתו מיררה בבכי: "למה לקחו לי את הנכד? למה אני חיה? למה הזקנים חיים? הוא היה צריך להיות גם חייל. אני אבכה עליו כל החיים".

 

סוף שבוע של אלימות קטלנית:

 

במהלך הלוויה ספד האב לבנו אורגיל, ששמו האמצעי קובי, וביקש ממנו סליחה. "קובי בני היקר", פתח האב את ההספד, "לפני 13 שנה עמדתי מעל הקבר הטרי של קובי ושאלתי איך ייתכן שאבא יקבור את בנו. ה' אמר לי 'חכה חכה' ושלח את בני הבליעל להראות לי איך אב קובר את בנו". בן משפחתו של אורגיל, סרן קובי מואטי, נהרג בתאונת אימונים במאי 1999.

 

הוריו של אורגיל (קובי) מואטי. האב ביקש סליחה (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
הוריו של אורגיל (קובי) מואטי. האב ביקש סליחה(צילום: אמיר לוי)

 

"אני יודע שאהבת את החיים, שכל כך לא רצית למות" (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
"אני יודע שאהבת את החיים, שכל כך לא רצית למות"(צילום: אמיר לוי)

 

"קובי, סליחה שלא הייתי שם בשבילך. אני מצטער. כנראה אני אבא לא מספיק טוב. במוצ"ש אמרת לי 'אבא, אנחנו על דרך המלך'. כולם אמרו לי שאתה ילד שובב, אבל היית מלאך, ישר ואמיץ. פצוע רצת, לא הספקת. הם החליטו לגמור זאת. אורגילי בני מחמדי, סליחה שזה נגמר לך. אני יודע שאהבת את החיים, שכל כך לא רצית למות".

 

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, ספד אף הוא למואטי. הוא ציין כי אורגיל נרצח באכזריות, ולא על-ידי מחבלים או בעקבות הגנה על המולדת. "אורגיל איבד את העתיד וגם הרוצחים. הצירוף נערים רוצחים הוא בלתי נתפס", אמר רחמים. סגן ראש העירייה, שכן של המשפחה, סיפר כי פגש את אורגיל יום לפני הרצח כשעשה קניות ואורגיל הציע לעזור לו. "אני רוצה שתבוא לעזור לי עכשיו. לא הצלחתי לעזור לך ואני מבקש סליחה. תשמור על הוריך ואחותך מלמעלה".

 

 

חשד: הרוצחים באו לסגור חשבון

על פי המשטרה, הרקע לרצח היה עימות שהתרחש יום קודם בין מואטי לבין אחד החשודים. "החשד שלנו שהם באו לסגור חשבון", אמר ראש צוות החקירה, רב-פקד חיים שרייבן.

 

שעתיים לאחר הרצח כבר הצליחו בלשי מחלק הנוער של תחנת רחובות, בפיקודו של פקד אסף מוסרי, לעצור את החשוד המרכזי בעקבות עדויות שהיו להם. במהלך שעות היום נעצרו עוד שני חשודים, ולטענת המשטרה, בידי צוות החקירה תמונה שלמה של המאורעות שהביאו לאירוע הטראגי.

 

מהעדויות שבידי רב-פקד שרייבן וחוקריו עולה כי ערב קודם התעמת מואטי עם אחד החשודים. בעקבות זאת החליטו הוא וחבריו לסגור עמו חשבון. הם הגיעו אתמול סמוך לשעה 2:00 בלילה חמושים בסכינים לגן הציבורי סמוך לביתו של מואטי, מתוך ידיעה שימצאו אותו שם. כשהבחינו במואטי תקפו אותו בצורה אכזרית ולא הותירו לו סיכוי. על גופו של מואטי נתגלו סימני דקירות בראש, בבטנו, בחזהו, ממספר סכינים שהחזיקו החשודים.

 

לאחר מעצרם, הודו ושיחזרו שניים מהחשודים את אירוע התקיפה ואילו חשוד שלישי המשיך להכחיש את המעשה. כעת מנסים במשטרה לאתר גם את כלי הרצח ששימשו את החשודים,

לאחר שכנראה החשודים החביאו אותו בניסיון לשבש את החקירה.

 

"מדובר במקרה קשה עם תוצאה טראגית", אמר רב-פקד שרייבן, "אנחנו נמצאים בעיצומה של החקירה וכבר קיימנו שיחזורים עם חלק מהחשודים ועם עדי ראייה. יש בידינו חומרי ראיות טובים, אולם החקירה לא הסתיימה".

 

מוקדם יותר הוארך מעצרו של אחד הנערים החשודים ברצח בשמונה ימים. עורך דינו, מוטי אדטו, אמר ל-ynet: "זה אירוע טראגי גם לחשוד. הוא לא רצה שזה מה שיקרה והאירוע התפתח באופן לא צפוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורגיל מואטי. נדקר בכל הגוף
אחד החשודים משחזר את הרצח
צילום: דנה קופל
מומלצים