שתף קטע נבחר

האלמנה צפתה בשחזור, הנערה הייתה עדת מפתח

9 נעצרו בחשד למעורבות ברצח גדי ויכמן, כעת מתברר כי אחד הצעירים נשבר בחקירה והסגיר את האחרים. עדות הנערה חיזקה את הראיות, בשחזור אמרה: החשוד המרכזי הוא שדקר. האלמנה מיכל ראתה את השחזור ממרפסת ביתה: "מקווה שיירקבו בכלא"

שעות אחרי מעצר תשעת החשודים המעורבים ברצח גדי ויכמן בבאר שבע בליל שבת, נחשפים עוד פרטים על החקירה. במהלך סוף השבוע הצליחה המשטרה להגיע לאחד הצעירים החשודים והחלה לתשאל אותו. במהלך החקירה נשבר הצעיר והסגיר את שמות המעורבים האחרים, שהסתתרו בבתיהם ובבתי אחרים. נערה בת 16, שהייתה בזירה עם שלושה צעירים אחרים ונעצרה, הייתה עדת מפתח. הנערה הובאה אמש (יום א') לשחזור הרצח, ובשחזור אישרה כי החשוד המרכזי, בן 22, הוא שדקר את ויכמן. לאחר מכן הובלה בחזרה למעצר.

 

"זה מחזיר אותי אחורה". אלמנתו של ויכמן צופה בשחזור (צילום: מתן צורי) (צילום: מתן צורי)
"זה מחזיר אותי אחורה". אלמנתו של ויכמן צופה בשחזור(צילום: מתן צורי)

 

האלימות משתוללת, כותרות אחרונות:

 

האלמנה מיכל לוי צפתה בנערה משחזרת את ליל הרצח ממרפסת ביתה שבקומה הרביעית. "ברגע שראיתי אותה משחזרת ועומדת איפה שהפרחים זה החזיר אותי לרגע של הדקירה", סיפרה האלמנה. "זה כואב, זה מחזיר אותי אחורה. שמעתי את הנערה מבקשת 'בוא נזוז', אבל אחר כך אף אחד לא נשאר לעזור לגדי. השאירו אותו מתבוסס בדמו. אם היה אכפת לה, היא הייתה נשארת לעזור לו. השכנים שמעו את הצרחות שלי ועד שהגיעו לא נשאר מה לעשות".

 

בת ה-16 משחזרת, בזירת הרצח ברחוב בר ניסן (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
בת ה-16 משחזרת, בזירת הרצח ברחוב בר ניסן(צילום: הרצל יוסף)

 

לאחר השחזור, היא הובלה בחזרה למעצר (צילום: חיים הורנשטיין, "ידיעות אחרונות") (צילום: חיים הורנשטיין,
לאחר השחזור, היא הובלה בחזרה למעצר(צילום: חיים הורנשטיין, "ידיעות אחרונות")

 

"הנערה אמרה 'בוא עזוב אותך, בוא נלך', אבל היא לא עצרה את הרוצח ולא עזרה לבעלי", המשיכה האלמנה. "כשאמרתי שאני מזמינה משטרה הם אמרו 'נחכה למשטרה'. אחר כך פתאום הם כבר לא חיכו. היה לי ברור שזה עניין של זמן עד שהם ייעצרו, וזה קרה דווקא ביום הלוויה. כולי שבורה אחרי שנפרדתי ממנו. זה כל כך כואב ואני שמחה שמי שעשה את זה יקבל את מה שמגיע לו. זה שעשה את זה ייאלץ לחיות עם זה יום ויום. זה שהם נעלמו והתחבאו, זה כאילו שאין להם מצפון. הם ראו את הפרסומים בתקשורת, אבל נשארו במבצר שלהם ולא פנו למשטרה".

 

"אם לא יהיה שינוי, נהרוג אחד את השני בארץ הזו"

האלמנה אמרה כי "הכאב לא נעלם, אבל אולי יגיע מכאן מסר, שיבינו שלא כדאי לעשות את זה". עם מעצרם הביעה מיכל לוי תקווה שהם יקבלו "את העונש הכי חמור שניתן, שיירקבו בכלא. אלה שראו את הרצח ונתנו לזה יד - גם להם מגיע. לצערי אין בארץ עונש מוות. כל מי שהיה שם נתן לזה לקרות. הם נתנו לדוקר לקחת את החיים של גדי וגם לא פנו למשטרה לאחר מכן. הם ידעו שהרגו בן אדם ועדיין ישבו בבית. אני מקווה שמפה יהיה שינוי, וגם אלה שלמעלה יבינו שאי אפשר להמשיך ככה, כשבקלות כזאת שולפים סכין. אם לא יהיה שינוי דרסטי, נהרוג אחד את השני בארץ הזו".

 

בעזרת הצעיר שנשבר בחקירה, איתרו החוקרים מימ"ר נגב וממשטרת באר שבע את שאר החשודים, שהסתתרו בבתיהם ובבתי אחרים. במשטרה חושדים כי חבריהם של אחדים מהחשודים סייעו להם להסתתר. על פי המשטרה, הנערה בת ה-16 שנעצרה היא עדת מפתח. גורם המעורב בחקירה ציין כי הדברים שסיפרה חיזקו את הראיות נגד שמונת העצורים האחרים, בהם החשוד המרכזי ברצח, בן 22.

 

התשעה נעצרו אחר הצהריים אחרי מצוד בן יומיים. מהחקירה עולה כי חמישה מהחשודים נכחו בפארק ברחוב בר ניסן בזמן הרצח, בהם הנערה. על פי המשטרה, העצורים האחרים עזבו את הזירה לפני הרצח. פרט לנערה, שאר העצורים הם בני 19 ומעלה. הבוקר הם יובאו להארכת מעצרם.

 

זמן קצר לפני המעצר הובא ויכמן למנוחות. הוא נרצח בסביבות השעה 2:00 בלילה שבין שישי לשבת, כשירד לגינה הסמוכה לביתו במטרה לבקש מקבוצת צעירים לשמור על השקט. אלמנתו מיכל ותושבים אחרים המתגוררים באזור טענו כי פנו למשטרה מספר פעמים באותו לילה והתלוננו על התנהגות נערים שהתקהלו במקום. מאחר שהפניות למשטרה לא הועילו, נאלץ ויכמן לרדת לגינה בעצמו.


פורסם לראשונה 06/05/2012 22:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנערה משחזרת את הרצח
צילום: הרצל יוסף
אחד החשודים ברצח. הסתתרו בבתי חברים
צילום: אליעד לוי
מיכל לוי, אתמול בלוויה. "שיקבלו את העונש הכי חמור שיש"
צילום: אליעד לוי
מומלצים