שתף קטע נבחר

המחנכת דיווחה לרשויות; מעצרו של החשוד הוארך

בדיון שבו הוארך מעצרו של החשוד בדקירה, עדן אוחיון בן 18, התברר כי הנערה שעל פי החשד נכחה בזירת הרצח בבאר שבע, לא הגיעה לבית הספר - ומורתה שאבה מידע מחברותיה והעבירה למשטרה. אחד החשודים טען כי הנרצח נגח ראשון

בית משפט השלום בבאר שבע האריך בצהריים (יום ב') את מעצרו של עדן אוחיון (18), החשוד העיקרי ברצח של גדי ויכמן בבאר שבע בשמונה ימים. בדיון בהארכת מעצרם של חשודים נוספים בפרשה, התברר כי הנערה בת ה-16 שעל פי החשד נכחה בזירת הפשע לא הגיעה לבית הספר אתמול, אך בשעת חינוך שוחחה המורה עם התלמידים על הרצח, ובהמשך שאבה מידע מחברותיה, שהזכירו אותה. מאוחר יותר הועבר המידע מבית הספר למשטרה. עם זאת, במשטרה טוענים כי המידע על העצורים היה בידה כבר קודם לכן.

 

רצח בבאר שבע - כותרות אחרונות ב-ynet:

האלמנה צפתה בשחזור, הנערה הייתה עדת מפתח

רצח בב"ש: תשעה צעירים נעצרו, בהם בת 16

מסתובבים עם סכינים: "לא רק המשטרה אשמה"

 

מחנכת הכיתה אף התקשרה לנערה וביקשה ממנה להגיע לבית הספר, אך זו סירבה. בהמשך הועבר המידע למשטרה, שעצרה אותה. בהמשך היא שיחזרה את שהתרחש בליל הרצח, ובית המשפט האריך את מעצרה ביממה.

 

עם זאת, במשטרה טוענים כי כבר שעות ספורות לאחר הרצח ידעו מיהם החשודים, בעקבות איסוף עדויות וראיות. כל אלה הובילו למעצרם של תשעה חשודים במעשה אחרי כמעט יומיים של מצוד. מהחקירה עולה כי חמישה מהחשודים נכחו בפארק ברחוב בר ניסן בזמן הרצח, בהם גם הנערה.

 

חבריה לספסל הלימודים של מ' סיפרו: "היא הייתה בחבורה הזאת לא הרבה זמן, והייתה הכי צעירה שם. היא בטוח לא הייתה יכולה למנוע את הרצח". לדברי תלמיד כיתה י"א מבית הספר: "אף אחד לא יכול לשים את עצמו במקום שהיא הייתה בו, איך הוא היה מתנהג אם הוא היה במקרה שלה".  

 

שחזור הרצח בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
שחזור הרצח בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)
 

הוא סיפר כי הייתה בכיתת הצלחה לבגרות, ולדבריו - לא היה ביכולתה לחזות את שקרה. "אני בטוח שהכול קרה שם בשניות. בטוח שהיא יכולה הייתה להתנהג בצורה אחרת בימים האחרונים ולא לשמור את הסוד הזה 48 שעות, אבל אי אפשר לדעת איך כל אחד מאיתנו היה מתנהג אם הוא היה במקומה".

 

למרות הדיווח על שיחות שערכו המורים בבית הספר על הרצח, התלמיד אמר כי לא טרחו לדבר עם התלמידים על המקרה: "המורים בבית הספר בכלל לא דיברו איתנו ולא סיפרו לנו דבר. את הכל מבינים מהתקשורת". 

 

תלמידים נוספים שמכירים את מ', סיפרו כי הייתה מסתובבת עם תלמידים שנשרו מבית הספר. "לפני מספר חודשים חבר של חברתה הטובה היה מעורב במקרה רצח אחר בבאר שבע", סיפר תלמיד כיתה י"ב. "היא תמיד התחברה עם אנשים שמעשנים, ששותים". קרובי משפחתה סיפרו כי מדובר ב"ילדה תמימה, טובה, שהייתה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. זו ילדה מבית טוב. אבא שלה ואימא שלה פשוט בהלם".

 

בדיון בהארכת מעצרו של עדן אוחיון, החשוד המרכזי בפרשה, התברר כי יש לו עבר פלילי. הוא הכחיש את מעורבותו באירוע ואת הטענה כי נכח במקום, ומסר למשטרה טענת אליבי. אך המשטרה מסרה כי נמצאו ברשותו סמים מסוג קנאביס, וכי הוא חשוד ברצח, בקשירת קשר לביצוע פשע ובהחזקת סכין. סנגוריו של אוחיון, עורכי הדין איתי יצחק ורותם טובל מסרו: "מרשנו מסר את גרסתו מיד עם מעצרו. אנו סמוכים ובטוחים שמשטרת ישראל תעשה עבודתה נאמנה והתמונה תתבהר בקרוב". מעצרו של חשוד נוסף בפרשה הוארך בחמישה ימים.

 

על-פי גרסת חלק מהחשודים, לאירוע הדקירה קדמה קטטה עם ויכמן. לדברי אחד מהם, הנרצח הוא זה שנגח בחשוד המרכזי ואז נדקר באמצעות שבר זכוכית.  סנגורו של החשוד חן הראל, עו"ד עידו פורת: "יש דוקר אחד. לצערי הרב, המשטרה החליטה לעצור את כל מי שהיה בזירה. גם מי שלא עשה דבר. לא יעלה על הדעת שייעצרו רק משום שהם מכירים את הדוקר ונכחו בזירה. מרשי טוען שלא ידע שהמנוח נדקר. האירוע נמשך מספר שניות. אף אחד לא חשב שמדובר באירוע כה חמור, לכן הם גם לא דיווחו על כך. הם לא חשבו שיש על מה לדווח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד בדקירה: עדן אוחיון
צילום: הרצל יוסף
שחזור הרצח בזירה
צילום: הרצל יוסף
צילום: חיים הורנשטיין, "ידיעות אחרונות"
הנערה החשודה
צילום: חיים הורנשטיין, "ידיעות אחרונות"
גדי ומיכל ויכמן
צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
עו"ד יצחק ועו"ד טובל
צילום: הרצל יוסף
מומלצים