שתף קטע נבחר

מלכה אמר על קצב: חרד לתושבי קריית מלאכי

ראש העיר החשוד באונס עובדת, בהטרדה ובקבלת שוחד מיני יצא לפני כמה חודשים להגנתו של הנשיא לשעבר, בן עירו: "לא נותן לגיטימציה למעשים, אם היו, אך קצב הוא לא אדם מהשורה"

לתושבי קריית מלאכי הייתה אתמול (יום ד') תחושת דז'ה-וו קשה. כחצי שנה לאחר שבן עירם, הנשיא השמיני משה קצב, נשלח לשבע שנות מאסר אחרי שהורשע בשני מעשי אונס, ראש העיר הנוכחי, מוטי מלכה, נחשד אף הוא בעבירות מין קשות - אונס, הטרדה מינית ותקיפה, לצד שוחד מיני.  

 

טלטלה בעירייה, כתבות אחרונות:

ראש העיר קריית מלאכי לעמיתו: "אתה אנסת". צפו

החשוד באונס העובדת: ראש העיר קריית מלאכי

שוב חשד בקריית מלאכי: "שיישב בתא עם קצב"

האונס, הצילום והשתיקה בעירייה: כל החשדות

  

בין המשפחות לא שררו יחסים תקינים, בעיקר משום שמלכה היה זה שהדיח בשנת 2003 מראשות העירייה את ליאור קצב, אחיו הצעיר של הנשיא. עם זאת, ראש העיר הנוכחי לא היסס עם הכרעת הדין של הנשיא קצב לעמוד מול המצלמות ולקוות כי ייצא זכאי. "אני לא בא לתת לגיטימציה למעשים, אם היו", אמר אז מלכה על מי שהיה ראש מועצת קריית מלאכי בין 1974 ל-1981. "אני יותר חרד לגורלה של מדינת ישראל ולכבודו של מוסד הנשיאות. אני חרד גם לתושבי קריית מלאכי, שכל כך אהבו אותו והעריכו אותו".

 

מלכה הוסיף כי "צריך לזכור שמשה קצב לא אדם פשוט מהשורה. הוא אדם שהיה אחד מראשי הערים הצעירים במדינה בקריית מלאכי, אדם שלאחר מכן הלך לכנסת, היה שר והגיע לנשיאות. לכן מטבע הדברים אנשים אוהבים אותו, הולכים אחריו, טיפחו אותו והעריצו אותו. אם חס וחלילה הוא ייצא אשם אנשים יתאכזבו. הבעיה תהיה אם חס וחלילה הוא יואשם ויצטרך לשבת בכלא. זו מכה לא פשוטה לאדם שהיה ברומו של עולם".

   

"נעזור לקצב לעבור את התקופה הזו"

הוא לא חשש מהתמודדותה של משפחת קצב עם מאסר הנשיא לשעבר: "המשפחה שלו היא משפחה חזקה. גם האחים שלו, גם אשתו גילה, שמתנהגת בצורה פשוט עילאית ואצילית. אנחנו נעזור לו במידת האפשר וככל שאנחנו רק יכולים, בשביל שהוא יעבור את התקופה הקשה הזאת".

 

אתמול הוארך בשמונה ימים מעצרו של מלכה. יחד איתו נעצר גם בנו שחר, ממלא מקומו בעירייה יוסי סולימני וחמישה אחרים. ראש העיר חשוד כי אנס עובדת עירייה, ביצע בה מעשה סדום, תקף אותה והטריד אותה מינית. בנוסף, הוא חשוד כי סחט באיומים חבר מועצה ולקח שוחד מקבלן שמעניק שירותים לעירייה.

 

בדיון בהארכת מעצרו של מלכה ציינה המשטרה כי הוא חשוד שאנס עובדת עירייה שהייתה תחת מרותו, קיבל שוחד מיני מאם חד הורית תמורת הנחה בארנונה וקיבל שוחד מקבלן שהעמיד לרשותו דירה, שבה קיים את מפגשיו המיניים. בנו חשוד כי סחט באיומים חבר מועצה על מנת שלא יחשוף את החשדות.

 

רק לפני מעט יותר מחודש הטיח מלכה בחבר המועצה יוסי חדד האשמות קשות: "הצלתי אותך מאונס, יא חתיכת זבל. אונס, אתה אנסת מישהי", צעק אז מלכה על חבר המועצה, שכלל לא חשוד בפרשה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר מוטי מלכה, משמאל. חשוד באונס
צילום: מוטי קמחי
הנשיא לשעבר קצב. אנס
צילום: אבי רוקח
ממלא מקום ראש העיר סולימני. גם הוא עצור
צילום: מוטי קמחי
בנו של ראש העיר, שחר מלכה. מעצרו הוארך
צילום: מוטי קמחי
הפשיטה על עיריית קריית מלאכי
צילום: אבי רוקח
מומלצים