שתף קטע נבחר

החשוד באונס העובדת: ראש העיר קריית מלאכי

מוטי מלכה, שנעצר עם בנו, ממלא מקומו ו-5 אחרים, חשוד כי אנס עובדת עירייה. במשטרה חושדים גם כי קיבל שוחד מיני תמורת מתן הנחה בארנונה ושיחד קבלן שהעניק לו דירה שבה קיים מפגשים מיניים. פרקליטו: "לא אונס, חיזור גורלי". המעצר הוארך ב-8 ימים

ראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה, הוא הבכיר בעירייה החשוד באונס אחת העובדות - כך הותר לפרסום אחר הצהריים (יום ד') לאחר שהובא לדיון בהארכת מעצרו. מלכה, שנעצר עם בנו, עם ממלא מקומו ועם חמישה אחרים, חשוד כי אנס את העובדת, ביצע מעשה סדום, תקף אותה והטריד אותה מינית. בנוסף, הוא חשוד כי סחט באיומים חבר מועצה ולקח שוחד מקבלן שמעניק שירותים לעירייה. מעצרו הוארך בשמונה ימים.

 

טלטלה בעירייה, כתבות אחרונות

שוב חשד בקריית מלאכי: "שיישב בתא עם קצב"

האונס, הצילום והשתיקה בעירייה: כל החשדות

 

בדיון בהארכת מעצרו של מלכה ציינה המשטרה כי הוא חשוד שאנס עובדת עירייה שהיתה תחת מרותו, קיבל שוחד מיני מאם חד הורית תמורת הנחה בארנונה וקיבל שוחד מקבלן שהעמיד לרשותו דירה, שבה קיים את מפגשיו המיניים. השופט הימן, שהאריך את מעצרו בשמונה ימים, כתב בין היתר בהחלטתו כי דברי הקורבן נתמכים בראיות אחרות. "קיים חשד סביר לעבירת האינוס", הוסיף השופט.

 

מעצרו של שחר מלכה, בנו של ראש העיר, הוארך בשלושה ימים בהסכמת פרקליטו עו"ד שחר חצרוני. מלכה הבן חשוד כי סחט באיומים חבר מועצה על מנת שלא יחשוף את החשדות. מעצרו של ממלא המקום של מלכה, יוסי סולימני, הוארך בשמונה ימים.

 

עו"ד אבי חימי, פרקליטו של מוטי מלכה, אמר במהלך הדיון כי ראש העיר שיתף פעולה עם המשטרה וכי לא מדובר באונס אלא ביחסים בהסכמה. "זה היה חיזור גורלי, עד שמרשי נאלץ להפסיק את הקשר", אמר.
 
במשטרה חושדים כי מלכה ובכירים נוספים בעירייה ניצלו במשך תקופה ארוכה את העובדת למימוש תאוותם המינית, אנסו אותה ואף תיעדו חלק מהמעשים לצורך סחיטה. עדויות שהגיעו לידי ynet מצביעות על התעללות ממושכת וקשר של שתיקה. 

 

לפי העדויות שהשיגו החוקרים, העובדת אולצה לשכב עם ראש העיר ועם בכיר נוסף בעירייה. הקורבן, שהייתה נתונה למרותם של השניים וחששה שהסיפור ייחשף, נאלצה למלא אחר מבוקשם במשך תקופה ארוכה.

 
ראש העיר מוטי מלכה. מעצרו הוארך בשמונה ימים (צילום:  מוטי קמחי) (צילום:  מוטי קמחי)
ראש העיר מוטי מלכה. מעצרו הוארך בשמונה ימים(צילום: מוטי קמחי)
 

"אם החשדות יהפכו לראיות ולכתב אישום, אז מדובר בפרשה מזעזעת", אמרו גורמים במשטרה. על פי החשד העבירות בוצעו בביתו של אחד הבכירים, שאף דאג ככל הנראה להתקין מצלמה נסתרת, לפי ההערכות במטרה להשתמש בחומר לסחיטה עתידית של הבכיר האחר, וגם של המתלוננת.

 

מוקדם יותר היום נעצרו הבכירים בחשד לאונס, סחיטה באיומים, שוחד, מרמה והפרת אמונים. במהלך החקירה, שהפכה הבוקר לגלויה כאשר צוות בלשים בראשותו של רב-פקד אבי סיקסיק הגיע לבתי החשודים ועצרו אותם, חשפו השוטרים גם חשדות לעבירות כלכליות שביצעו העצורים במהלך עבודתם עם קבלנים חיצוניים, בין היתר בהענקת הקלות במכרזים ובאישורים אחרים, בתמורה לשוחד. החקירה נוהלה בזרוע מקרקעין ביחידה הכלכלית. 

 

מהעדויות עולה כי סיפור הפרשייה המינית הסתובב זמן רב בקריית מלאכי והייתה זו רק שאלה של זמן עד שתתפוצץ. באחד המקרים אף התפרץ אדם לעבר ראש העיר בעת שהיה במשחק כדורגל ואמר לו "אם אלך למשטרה אתה וכל הסובבים אותך תגיעו לכלא".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר (משמאל) בהארכת מעצרו
צילום: מוטי קמחי
בנו של ראש העיר, שחר מלכה. במעצר
צילום: מוטי קמחי
ממלא מקום ראש העיר, יוסי סולימני. גם הוא עצור
צילום: מוטי קמחי
עו"ד שחר חצרוני
צילום: מוטי קמחי
עו"ד אבי חימי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים