שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פגישה חשאית: המשטרה פונה לשופט לפני דיון

  עוד לפני שהחקירה הפכה גלויה והחשודים נעצרו, במשטרה כבר מסדרים עניינים עם השופט. לידי ynet הגיע מסמך בו מבקשים חוקרי היחידה הכלכלית להיפגש עם סגן נשיא בית המשפט השלום בראשון-לציון, שאמור לדון בהארכות מעצר. בתי המשפט: "הליך זה מתחייב על פי צרכי החקירה וההגיון"

  מדוע המשטרה ובתי המשפט צריכים לקיים דיוני תיאום סודיים לפני חשיפת פרשות גדולות? לידי ynet הגיע מסמך בו מבקשים חוקרי היחידה הכלכלית במשטרה לתאם פגישה עם השופט אברהם היימן, סגן נשיא בית המשפט השלום בראשון-לציון, כדי להציג בפניו חומר ראיות - עוד בטרם נעצרו חשודים ועוד לפני שהחקירה הפכה לגלויה.

   

  לאחר מעצרם של ראש העיר קריית מלאכי ובכירים נוספים בעירייה, נשמעו אתמול (ה') טענות לפיהן בתי המשפט נוטים לקבל יותר את בקשות המשטרה. בבוקר תקף ראש העיר בת-ים, שלומי לחיאני, את השופט היימן שהאריך את מעצרו של ראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה.

   

  חלק מהבקשה מבית המשפט. מבקשים לתאם פגישה ()
  חלק מהבקשה מבית המשפט. מבקשים לתאם פגישה

   

  לחיאני - שנעצר בעצמו בדצמבר 2009 בשל חשדות לעבירות על טוהר המידות - אמר בראיון לגלי צה"ל: "יש בעיה קשה שכל המקרים - הולילנד, מוטי מלכה והמקרה שלי - מגיעים לאולם מסוים, לשופט מסוים שידוע בנדיבותו בימי המעצר, שאשתו קצינה בכירה במשטרה, ואיכשהו יש תחושה שהוא המשך של המשטרה".

   

  מהמסמך שהגיע לידי ynet, הקשור לחקירה אחרת, עולה כי קצינים בכירים

   ביחידה הכלכלית מבקשים לקבוע פגישה דחופה עם השופט היימן, על מנת להציג בפניו את תיק החקירה עוד לפני שאיש נעצר. מקובל שקצינים מגיעים לשופטים על מנת שאלה יחתמו על צווים שונים שמתירים חיפוש, מעצר או האזנות, אך במקרה זה אין מדובר בבקשה רגילה.

   

  "לצורך המשך חקירה, מבוקש מכבוד נשיא בית משפט השלום, להורות למזכירות בית המשפט הנכבד על תיאום פגישה בדחיפות ביחד עם החתום המטה, והכל בהתאם ליומנו של בית המשפט הנכבד, זאת על מנת שיוצגו בפני כבודו חומר הראיות ובקשות שונות", כתבו חוקרי המשטרה. עוד נכבת במכתב "מטעמי סודיות החקירה לא יכול לציין מעבר למפורט לעיל".

   

  במשטרה ביקשו שלא להגיב, ואילו מדוברות בתי המשפט נמסר: "הליך זה מתחייב על פי צרכי החקירה וההגיון, נעשה על פי חוק, ובודאי שלא ניתן לראותו כתהליך של תיאום עמדות או ציפיות לגבי תוכנן של ההחלטות. כל ההחלטות הניתנות בהליכים אלה מצויות בתיקי החקירה, וכאשר אלה נחשפים לחשודים או נאשמים לאחר הגשת כתב האישום, ניתן לבחנם".

   

  עוד נמסר כי "סגן הנשיא היימן נפגש מעת לעת עם פיקוד המחוז, מפקדי יחידות וכיוצא באלה, בקשר לתוכניות עבודה, חלוקת עבודה וכיוצא באלה. הטענה כי אשת השופט היא קצינת משטרה משפיעה על השופט בעבודתו היא חסרת שחר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השופט אברהם היימן
  באדיבות אתר בתי המשפט
  קודם לשופט. אחר כך לחשוד
  צילום: יובל מן
  מומלצים