שתף קטע נבחר

המפכ"ל בדרום ת"א: בעיית הזרים רק גדלה

גל האלימות מוריד אל הרחובות את צמרת המשטרה. אחרי השר אהרונוביץ', גם המפכ"ל סייר בדרום ת"א: "בכל פעם שאני פה אני רואה שהמספרים גדלים, והבעיה גדלה". מנכ"ל משרד רה"מ: נעצור את שיטפון הזרים, ולאט-לאט נתחיל להרחיק אותם

"בכל פעם שאני מסייר פה, אני רואה שהמספרים והכמויות גדלים, והיקף הבעיה גדל". כך אמר אמש (יום ד') מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו, בעת שסייר בדרום תל-אביב ובחן את בעיית הזרים - בשבוע שבו היא חזרה לכותרות. המפכ"ל טען כי "המספרים הביאו לגידול בפשיעה. המטרה שלנו היא להגדיל את התחנה שהקמנו פה, שהיא קטנה ביחס לאוכלוסייה. אכיפת חוק נחושה תהיה כאן".

 

דנינו ולוקר במהלך הסיור. "המספרים הביאו לגידול בפשיעה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דנינו ולוקר במהלך הסיור. "המספרים הביאו לגידול בפשיעה"(צילום: מוטי קמחי)

 

הבכירים מסיירים, הזרים נמים את שנתם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הבכירים מסיירים, הזרים נמים את שנתם(צילום: מוטי קמחי)

 

רנ"צ דנינו נשאל אם כוח השיטור העירוני שמתכננת עיריית תל-אביב משמעו הבעת אי אמון במשטרה, והשיב: "הייתי מעדיף שיהיו שוטרים, אבל את הארנונה אי אפשר להעביר למשטרה. אני שמח על כל זוג עיניים נוסף". במהלך הסיור צעקו כמה אזרחים לעבר השוטרים "תעשו כבר משהו", והוסיפו בציניות: "כל הכבוד למשטרת ישראל". 

 

בעיית הזרים, כותרות אחרונות:

אהרונוביץ' בדרום ת"א: אלי ישי לא מטפל בבעיה

חולדאי לנתניהו: קח אחריות על בעיית הזרים

חשד: זר אנס בחניון בת 19 שהגיעה לבילוי בת"א 

גל האלימות: כוח סיור יוקם בת"א, התושבים ישלמו

 

יחד עם המפכ"ל הגיע למוקדי הזרים גם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר. הוא הבטיח כי "ממשלת נתניהו תעשה מה שצריך לסיכול התופעה. אנחנו משקיעים מיליארד שקלים בגדר, נקים עוד מתקן שהייה ונאכוף את החוק מול המעסיקים. זו בעיה ביטחונית ואסטרטגית".

 

לדברי לוקר, התמריץ להגעת המסתננים הוא כלכלי, "וצריך לעצור אותו. אנחנו עוסקים בהרחקות מפה, למרות שיש עם זה בעיות משפטיות. קודם כול נעצור את השיטפון, ואלו שכבר כאן לאט-לאט נתחיל להרחיק אותם, או שנעביר אותם למתקני שהייה. עד סוף השנה יהיו אלפי מקומות במתקן סהרונים ובמתקן החדש".

 

מוקדם יותר אתמול סייר בתחנה המרכזית בתל-אביב השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. במהלך שיחה עם בעלי עסקים ותושבים בשכונה הם אמרו לו: "אנחנו מפחדים, בעיית הזרים לא נפתרת", והוא מצדו האשים את שר הפנים אלי ישי.

 

הכמויות רק גדלות. השוטרים סוקרים, הזרים נחים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הכמויות רק גדלות. השוטרים סוקרים, הזרים נחים(צילום: ירון ברנר)

 

"אני את חובותיי עשיתי". השר בדרום ת"א (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"אני את חובותיי עשיתי". השר בדרום ת"א(צילום: ירון ברנר)

 

"משרד הפנים ויחידת עוז - הם צריכים לאכוף", הוא טען בקשר לבעיית המסתננים מאפריקה. "אין אכיפה. ביקש ממני ראש הממשלה לפתוח מקומות למתקן פתוח בבתי הסוהר. פתחתי כאלפיים מקומות, אף אחד לא נכנס לשם. כלומר במאמץ הממשלתי אני את חובותיי עשיתי, משרדי הממשלה האחרים לא עושים. אני אומר לשר הפנים - קודם כול שיעשה את

העבודה... יחידת עוז לא עובדת כבר חודשיים, מישהו צריך לטפל בעובדים האלה".

 

בעלי עסקים באזור התחנה המרכזית טענו כי רמת הפשיעה באזור בלתי נסבלת. לדבריהם, הם סובלים מגניבות רבות ומעשיית צרכים בחצרות, ואינם יכולים לפנות למשטרה "כל חמש דקות" כהגדרתם. יו"ר ועדת השכונות של דרום תל אביב, שלמה מסלאווי, הציע לשר לפתור את הנושא "באמצעות הקמת עיר אוהלים בדרום ל-50 אלף זרים". בתגובה לטענות התושבים אמר השר כי יעלה את הנושא בישיבת הממשלה. "אני לא מתחבא, אני מגיע לפה להיות אתכם, יש לכם כאב אמיתי וצודק".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 16/05/2012 23:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אהרונוביץ', במהלך הסיור
צילום: ירון ברנר
המפכ"ל דנינו, אמש בדרום ת"א
צילום: מוטי קמחי
מומלצים