שתף קטע נבחר

הפגנה סודית: סופרמן ובאטמן נגד משרד הביטחון

עובדי יחידה סודית במשרד הביטחון לא יכולים להפגין, אז הם שלחו את גיבורי העל להעביר מסר. וגם הנכים מחדשים מחאה

מחאה סודית וצבעונית: עשרות עובדי יחידה סודית במשרד הביטחון מחו היום (ה') בדרך מקורית מול בסיס הקריה בתל אביב, באמצעותם של פנטומימאים שהתחפשו לספיידרמן, באטמן וגם לסופרמן.

 

עוד בחדשות:

פרשת האיברים: נדחה מבצע קבורת הרקמות

וינשטיין לכנסת: האיצו את חקיקת "חוק המישוש"

כתבת השער של המגזין "טיים": "המלך ביבי"

 

העובדים עצמם לא יכלו להתייצב מול שערי הקריה ולהפגין בשל הסודיות שמוטלת על זהותם ותפקידם. לטענתם, במשרד הביטחון מנצלים את המגבלה הזו ומגבלות נוספות אליהם, כגון איסור התאגדות, על מנת להרע בתנאיהם. העובדים אמרו כי מדובר בסכסוך על תנאי פנסיה שהורעו עבור העובדים בשל שינוי בחוק, שפגע בהם כלכלית.

 

גיבורי העל מול הקריה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גיבורי העל מול הקריה(צילום: מוטי קמחי)

 

העובדים שכרו מפגינים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
העובדים שכרו מפגינים(צילום: מוטי קמחי)
 

עו"ד עופר ברטל, המייצג את קבוצת העובדים, סיפר: "לצערי הם חתמו על הסכם

בו הם מחוייבים שלא לחשוף את פרטיהם, מה שגרם להם להפגין לאחרונה עם מסכות על פניהם וכיום לשכור את הפנטומימאים".

 

עורך הדין הוסיף כי תרומתם של העובדים לביטחון המדינה חשובה מאוד ו"הם ממשיכים לעבוד במשרד, אך לא ייתכן שיפגעו בתנאיהם". הוא הוסיף כי מדובר בעובדים שמופקדים על אחד מהפרויקטים הסודיים והרגישים ביותר של מדינת ישראל, וכפופים ישירות לשר הביטחון. במהלך ההפגנה ירדו למקום מאבטחים רבים של משרד הביטחון ונציגי המשרד, שצילמו את ההפגנה.

 

גם הנכים חוזרים להפגין נגד משרד הביטחון

במקביל למחאה "הסודית" חידש ארגון נכי צה"ל את מאבקו באגף השיקום של המשרד, מספר שבועות לאחר שהממשלה אישרה את מסקנות ועדת גורן, שהמליצה לשפר התנאים לנכים לוחמים על חשבון תנאיהם של נכים שנפגעו בנסיבות שאינן מבצעיות.

 

"כלו כל הקיצין באופן התנהלות אגף השיקום כלפי נכי צה"ל והארגון. ראש האגף הנוכחי הוביל את יחסי הצדדים להידרדרות ולמשבר אמון שלא היו כדוגמתם מעולם, גם לא בתקופות השחורות והקשות ביותר", אמר יו"ר הארגון, חיים בר למנכ"ל משרד הביטחון, אודי שני. "האגף רומס את נכי צה"ל, זכויותיהם וכבודם, ואף במחיר של החמרה במצבם הרפואי".

 

בר קרא לשני להתערב לאלתר במשבר "על מנת למנוע החזרה של הנכים לרחובות".

הוא פירט 32 דרישות לפיהן האגף הפר לטענתו הסכמים מוקדמים ובכך פגע בנכים החל ממענה מיידי לצרכים המיוחדים של נשים נכות, דרך הנחייה לפיה החזר כספי על צרכים רפואיים דחופים יתקבל בהצגת תדפיס חשבון בנק ולא רק על ידי הצגת חשבונית מס כבעבר. מארגון נכי צה"ל נמסר כי "הנהלת הארגון אינה מתדיינת עם משרד הביטחון או כל גוף אחר באמצעות כלי התקשורת".

 

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "בשנים האחרונות נעשו שינויים משמעותיים באגף השיקום, אשר הביאו לשיפור דרמטי באיכות השירות והמענה הניתנים לנכי צה"ל. משרד הביטחון אינו מתכוון לדון בנושאים אלה מעל לדפי התקשורת, ומתכוון להמשיך בדו שיח השוטף והענייני עם יו"ר ארגון נכי צה"ל על מנת להמשיך ולשפר ככל הניתן את השירות הניתן לנכי צה"ל".

 

גורמים במשרד ציינו עוד כי "במשרד הולכת ומתחזקת ההערכה כי ארגון נכי צה"ל החל בהכנת הקרקע למאבק באמצעות העלאת טענות הקשורים בהסכמים שהושגו עם משרד הביטחון. המטרה האמיתית של הספין נועדה לטרפד את חקיקת מסקנות ועדת גורן אשר אושרו לאחרונה בממשלה". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
באטמן בהפגנה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים