שתף קטע נבחר

בזמן חתונה: כוחות הביטחון פינו את רמת מגרון

עשרות הגיעו למאחז כדי לחגוג את נישואיהם של שניים מהתושבים, אולם כוחות הביטחון הכריזו על שטח צבאי סגור והורו לפנות סוכה. בעקבות זאת, הוצתו שדות והושלכו אבנים על פלסטינים: "מי שמנסה לעורר מלחמה כנראה גם יקבל אותה"

במקום חופה וקידושין - פינוי ויידוי אבנים: עשרות בני אדם הגיעו הערב (יום ב') למאחז רמת מגרון שבבנימין כדי להשתתף בחתונתם של שניים מהתושבים, אלא שלמקום הגיעו כוחות צה"ל, מג"ב ומשטרה שהציגו לחוגגים צו שטח צבאי סגור והורו להם להתפנות ולפרק סוכה שהוקמה במקום לרגל החתונה.

 

עוד בערוץ החדשות:

נתניהו: חווים בירושלים את התגשמות חזון הנביאים

טייס נחת בשדה ועורר בהלה: "עצרתי לקפה"

 

במקום התפתח חיכוך בין כוחות הביטחון לבין חלק מהמתנחלים. במג"ב אמרו כי תושבי המאחז החלו לבצע פרובוקציות והשוטרים פעלו בהתאם על מנת לשמור על הסדר. כמו כן, הוצתו שדות סמוכים למאחז והושלכו אבנים לעבר כלי רכב פלסטיניים, אולם איש לא נעצר.

 

תושבי המאחז והאורחים הביעו זעם על פינוי המאחז בזמן החתונה, שהועתקה בינתיים לאתר גבעת היקב הסמוך. "הפשיטה הזו היא נקמנות לשמה", התלונן אחד מתושבי רמת מגרון, "כבר שבוע מנסים לגרור אותנו לפרובוקציות עם פשיטות חוזרות ונשנות. אין לנו כוונה לשמור על השקט אם ממשיכים להתנהג אלינו בכזו צורה. מי שמנסה לעורר מלחמה ומבקש מלחמה כנראה גם יקבל אותה בסוף".

 

שוטרי מג"ב הגיעו לרמת מגרון, החגיגה נגמרה (צילום: אהוד אמיתון, סוכנות תצפית) (צילום: אהוד אמיתון, סוכנות תצפית)
שוטרי מג"ב הגיעו לרמת מגרון, החגיגה נגמרה(צילום: אהוד אמיתון, סוכנות תצפית)

 

בשבוע שעבר הגיעו כוחות הביטחון פעמיים למאחז על מנת לפנות

מבנים. ביום שישי נעצרו שלושה נערים, שביקשו לשהות במקום במהלך סוף השבוע, אחרי הריסת מבנה לא חוקי. יומיים קודם לכן נהרס מבנה אחר במקום ושני תושבים עוכבו לחקירה.

 

המאחז הקטן רמת מגרון פונה פעמים רבות על ידי כוחות הביטחון והוקם מחדש. הוא נמצא ליד מגרון, המאחז הגדול שעורר סערה ובג"ץ הורה לפנותו עד אחד באוגוסט, למרות הסכם בין המדינה לתושבים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטח צבאי סגור. הצו הוצג לחוגגים
צילום: אהוד אמיתון, סוכנות תצפית
פרובוקציה? חיילי מג"ב פשטו על המאחז
צילום: אהוד אמיתון, סוכנות תצפית
מומלצים