שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

מחאה שקטה: "ח"כ רגב, המסתננים הם בני אדם"

כ-20 איש עמדו דקת דומייה מול ביתה של הח"כית שכינתה את המסתננים "סרטן" בהפגנה האלימה בת"א. מולם התייצבו כ-25 מתומכיה של רגב. היא עצמה יצאה לקבל את המוחים עם מים קרים ופרחים ופנתה לחולדאי: "תעביר מסתננים לצפון העיר"

המחאה נגד דבריה של ח"כ מירי רגב  בגנות המסתננים מאפריקה נמשכת: כ-20 איש התייצבו אחר הצהריים (שבת) מול ביתה של חברת הכנסת מהליכוד בראש העין ועמדו דקת דומייה במחאה על כך שכינתה את המסתננים "סרטן" בהפגנה שהפכה למפגן שנאה אלים נגד הזרים החיים בדרום תל אביב. מנגד, הגיעו למקום כ-25 מתומכיה של רגב, שקראו קריאות גנאי לעבר המוחים.

 

חברת הכנסת לא התרגשה מהמחאה ויצאה לחלק מים קרים ופרחים למי שהתייצב מול ביתה. צעירה שלבשה גופייה שעליה נכתב "מוות לגזענות", בתגובה לצעירה שצולמה בהפגנה עם גופייה שעליה נכתב "מוות לסודנים", פנתה לרגב בשאלה: "למה אמרת שהם סרטן? הם לא סרטן, הם בני אדם. למה הגעת להפריע את השקט והשלווה שלנו בדרום תל אביב?".

 

מירי רגב מחוץ לביתה (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
מירי רגב מחוץ לביתה(צילום: אמיר לוי)

 

תושב דרום תל אביב שהגיע לתמוך ברגב התפרץ לדברים ושאל אותה: "על איזה שקט ושלווה את מדברת? אני תושב דרום תל אביב ואני לא יכול לצאת מהבית". אדם אחר שנמצא במקום קרא לעבר המוחים "אתם גיס חמישי" וצעק לעבר הצעירה "את ערבייה, שובי לעזה". 

 

רגב אמרה ל- ynet: "אין לי שום בעיה עם כך שאנשים הגיעו להביע את דעתם בצורה דמוקרטית ומתואמת עם המשטרה ויש להם זכות לעשות זאת. כמו כן, אני שמחה שמולם התייצבו מספר אנשים גדול יותר שבאו להביע את תמיכתם בי. אנחנו כבר שנתיים מסתובבים בשכונות ורואים את תופעת ההסתננות שמתפשטת בכל הארץ. התופעה הזו היא תופעה מסוכנת למדינה, גם ברמה הלאומית וגם ברמת הביטחון האישי של האזרחים".

 

"לעצור את התופעה ברמה הלאומית" 

רגב, שאמרה בהפגנה ביום רביעי כי "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו", ניסתה להסביר את ההתבטאות שעוררה סערה: "השוותי את התופעה לתופעה של סרטן בגוף האדם. לרגע לא אמרתי שהסודנים הם סרטן. יש לעצור את התופעה ברמה הלאומית. כל השנתיים האלה מעולם לא הסתנו לאלימות. אנחנו בעד לטפל באלימות, לגנות אלימות בכל צד שהוא. היחידים שפתחו את הבית שלהם והדלת שלהם למסתננים הם תושבי השכונות".

 

חברת הכנסת ביקשה לפנות לראש העיר תל אביב, רון חולדאי: "תוציא את הלחץ מדרום

תל אביב. קח 10,000-20,000 איש ותעביר אותם לשכונות צפון תל אביב". בנוסף, לדבריה, "יש להקים עיר אוהלים בסמוך לגדר ולשכן שם את כל מהגרי העבודה, תוך כדי קיום משא ומתן עם מדינה שלישית על קבלתם של אותם מסתננים בשכר ממדינת ישראל. את הפליטים נקלוט בכל מקום בארץ - לא בדרום תל אביב".

 

ניר גונטז', שארגן את המחאה מול ביתה של רגב, אמר בשיחה עם ynet כי "ח"כ רגב מעט מבולבלת" והזכיר שהיא חברה בקואליציה "שמאפשרת ואפשרה עד היום את התהוות הבעיה". לדבריו, "לא זו בלבד שהיא שותפה לעוול שנגרם בכל הארץ לתושבי השכונות ולאוכלוסיית המהגרים בעצמה, היא שלהבה את הציבור וקראה קריאות שבעיניי נתפסות כקריאות גזעניות, להגדיר את ציבור המסתננים סרטן, זו קריאה גזענית".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגב. "לא הסתנו לאלימות"
צילום: אמיר לוי
מומלצים