שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קיקה: מכירת החיסול תחל מחר; תימשך חודש
  החנות בנתניה תיפתח מדי יום החל מיום ד' ותימשך עד 30 ביוני. שעות הפתיחה: מ-12:00 עד 20:00 משום שרק חצי מהעובדים יועסקו בחנות בעת המכירה. "רוב הפריטים ימכרו ב-50%, חלקם ב-30%. המטרה היא למכור את כל הסחורה"

  המכירה שרבים חיכו לה תיערך מחר (ד'): אחרי שהמו"מ עם ביתילי לקניית מלאי חנות קיקה ישראל כשל, נאמני קיקה ישראל נערכים לפתיחת החנות מחר בצהריים למשך חודש, עבור מכירת חיסול.

   

   

  הסחורה, בשווי עלות של 25 מיליון שקל, כולל 140 מכולות שמאוחסנות במחסנים, תימכר לצרכנים בהנחה של 30%-50% בין השעות 12:00 ל-20:00 עד 30 ביוני. הקנייה תהיה במזומן ובאשראי מזומן, לא בקרדיט וימכרו מוצרים מוגמרים בלבד.

   

  החנות תיפתח למשמרת אחת בלבד מדי יום, משום שרק חצי מהעובדים, 80 במספר, מועסקים בה כרגע.

   

  "העובדים מתכוננים, החנות והמחסנים מלאים לגמרי"

  "זו הנחת אמת. את מחירי רוב הסחורה הורדנו ב-50%", אמר ל-ynet אחד מנאמני החנות עו"ד רון בר ניר. "אנחנו צריכים תוך חודש למכור מלאי של עשרות מיליונים. אנחנו מוכרים רק מה קשיים בידנו ונותנים את הסחורה במקום. יש אלפים רבים של פריטים בחנות, היא מלאה לגמרי והמחסנים מלאים. העובדים יעשו היום הכנות אחרונות לפתיחה: הקופאים, המוכרנים, כל העמדות מאוישות".

     

  הצרכנים שהזמינו רהיטים מוזמנים להגיע למכירה?

   

  "עם רבים מהם הגענו לפתרונות. מי ששילם את מלוא המחיר והרהיט שלו היה בארץ, נתבקש להוסיף סכום למחיר המקורי. לפי החוק הם לא זכאים לסחורה מבלי לשלם סכום נוסף. אחרים ששילמו רק מקדמה של 30% הגענו איתם לפתרונות, חלק מהבעיות פתרנו וחלק מהדברים בלתי פתירים. כל מי שפונה אנו מנסי למצוא לו פתרונות ומצאנו פתרונות ללא מעט אנשים. היקף כל הבעיה כרגע של לקוחות ששילמו ולא קיבלו סחורה עומד על מיליון שקל סחורות שנמצאות בארץ.

   

  "כל היתר שלא נמצא להם פתרון, יחכו ל-3 ביוני אז יתקיים דיון בביהמ"ש. בית המשפט יצטרך לתת הנחיות הוראות מה לעשות . אך היקף הבעיה לא דרמטי". 

   

  eBay מתעניינים לרכוש קומה בבניין

  אחרי שמונה חודשי פעילות בישראל, סך החובות של קיקה ישראל לספקים עומד על 30 מיליון שקל ולחברה גירעון של 58 מיליון שקל. קיקה סיימה את 2011 בהפסד של 44.5 מיליון שקל, אחרי שהפסידה 13.5 מיליון שקל בהיערכות ב-2010. 

   

  ביהמ"ש המחוזי מרכז מינה שני מפרקים זמניים לקיקה: עו"ד רון בר ניר והכלכלן אלון כהן. כיוון שסך חובות החברה עומד על 170 מיליון שקל, המליצו נאמניה להעביר את החברה לפירוק.

  הפגנת עובדים. קיקה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  הפגנת עובדים. קיקה(צילום: עידו ארז)

   

  למרות שלא רכשו את הסחורה, ביתילי עדיין דנים בשכירת חלק מהמבנה עם הבעלים אשטרום נכסים , שמחזיקה גם 15% מקיקה. ביתילי מבקשת להכניס למבנה את כל הרשתות שהיא מפעילה: ביתילי, אי.די.דיזיין, שטיחי כרמל, הום פייג ריהוט לצעירים, פרקט וריצארד טילור לריהוט בסגנון אנגלי. ביתילי לא רכשו את המלאי של קיקה, משום שלנוכח המו"מ שניהלו נאמני החנות, לא מצאו בכך כדאיות כלכלית.

   

  "לא הצלחנו להגיע להבנות כספיות לגבי מחיר המלאי", מסביר עו"ד בר ניר. "אחרי שתיגמר המכירה ב-30 ביוני, נחזיר את המפתחות לבעלים של הנכס, אשטרום נכסים ויתכן מאוד שביתילי ישכרו את המקום או חלק ממנו. מעולם לא היתה כוונה שייקחו את כל הבניין, המטרה היא להפעיל אתה חנות כמתחם. יש מתעניינים נוספים כמו eBay וגורמים אחרים ששוקלים לשכור קומה בנכס. מתנהלים משאים ומתנים קדחתניים במשך כמה שבועות לגבי איך יראה הבניין בעתיד, מדובר הרי בבניין מאוד אטרקטיבי". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  עובדי קיקה בעת סגירת החנות
  צילום: עידו ארז
  מומלצים