שתף קטע נבחר

מובארק על המועמדים: "לא יצליחו לנהל קיוסק"

לקראת פסק הדין של מובארק שיינתן בשבת, פורסמה במצרים כתבה נרחבת על חייו בבית החולים. הוא מרבה לעקוב אחר החדשות ושואל את הצוות אם יש עוד אנשים שאוהבים אותו. על הלינץ' בקדאפי הוא הגיב בבכי. רעייתו סוזן סטרה לאחות

אז מה חושב הנשיא המודח חוסני מובארק על מי שמבקשים לרשת את מקומו? העיתון המצרי העצמאי אל-ווטן פרסם אתמול (יום ג') כתבה נרחבת על חיי היומיום של נשיא מצרים לשעבר, שממתין להקראת פסק דינו בשבת. על פי הדיווח, מובארק עוקב מקרוב אחרי הבחירות. "אלה, אפילו אם יהיה להם דוכן של סיגריות הם לא יצליחו ויפשטו את הרגל", צוטט מובארק.

 

מובארק ובנו גמאל ()
מובארק ובנו גמאל

 

דיווחים נוספים על הנעשה במצרים:

 

אזרחי מצרים לא יופתעו לשמוע כי מי שזוכה לאמונו של הנשיא לשעבר הוא אחמד שפיק, שכיהן כראש הממשלה האחרון תחתיו. בעמרו מוסא הוא מזלזל מאוד. "עמרו הוא מסוג האנשים שרואים את עצמם חזקים", אמר מובארק.

 

עוקב גם מבית החולים. הנשיא המודח מובארק, מימין בנו גמאל ()
עוקב גם מבית החולים. הנשיא המודח מובארק, מימין בנו גמאל

 

הנשיא המודח מבלה את זמנו בקריאת עיתונים, במיוחד "אל-אהראם", ובצפייה בערוץ הראשון. לעתים הוא גם צופה בערוץ "אל-ערבייה" כדי לעקוב אחר האירועים בסוריה, בלוב ובתימן. כשהוא רואה את המהפכות במדינות האלה הוא מעיר: "אמריקה היא זאת שהניעה את כל המהפכות האלה".

 

כשצפה בתיעוד של הלינץ' בקדאפי, נתקף בהיסטריה ובחרדה רבה והחל לבכות. הוא נדהם מהניצחון של תנועת האחים המוסלמים בבחירות לפרלמנט בארצו. הוא צפה בישיבה הראשונה של מועצת העם וצחק לנוכח מה שראה: "אנחנו במצרים ולא באפגניסטן. אלה יהרסו את המדינה ויישבו על חורבותיה".

 

ג'קוזי, סאונה ובריכה מותאמת לכיסא גלגלים

על פי הכתבה, האגף שמובארק מאושפז בו נמצא בקומה החמישית של המרכז הרפואי העולמי בקהיר, הנחשב לאגף הטוב ביותר. באגף ניתן למצוא חדר ישיבות המצויד באמצעי התקשורת החדישים ביותר, בריכה שניתן להשתכשך בה גם בכיסא גלגלים, ג'קוזי, סאונה וחדר ניתוחים מהחדישים בעולם.

 

מובארק נהנה לשוחח עם הסובבים אותו, המאבטחים, האחיות והרופאים, בעיקר בימים שבהם רעייתו סוזן לא באה לבקר. הוא שואל אותם על המצב הביטחוני ועד כמה הצבא שולט במתרחש. הכתבה מדווחת כי הוא מתעניין אצלם אם באמת כל האנשים שונאים אותו או שיש עדיין כאלה שאוהבים אותו.

 

הכתבה מפרטת גם אנקדוטות משפחתיות ומתארת כמה מאושר היה מובארק כשאשתו

הצליחה לשכנע את כלתה להתיר לנכדם להישאר לישון לצדו בבית החולים. מקרה אחר בכיכובה של סוזן אירע כאשר אחת האחיות דיברה בקול רם לקולגה. סוזן פנתה אליה ואיימה: "אם את תרימי את הקול שלך שוב, אני אחתוך את הצוואר שלך". האחות ענתה: "לא עשיתי שום דבר כדי שתגידי לי כזה דבר". מובארק התעצבנה וסטרה לאחות.

 

אחד מרגעיו הקשים של מובארק היה כששמע על דרישת התביעה להוציא אותו להורג בתלייה. הוא פרץ בבכי וסירב לקחת את התרופות שהוא לוקח בדרך כלל. "זה הסוף, הסוף, ההוצאה להורג", אמר לעצמו.


פורסם לראשונה 29/05/2012 23:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים