שתף קטע נבחר

צילום: באדיבות Lowshot

עצרת נגד הפינוי: "נתניהו נותן גט למתיישבים"

מאות בני אדם השתתפו בעצרת שבה קראו הנואמים לראש הממשלה להימנע מהפינוי בגבעת האולפנה. יוזם "חוק ההסדרה" אורלב: "רבין זרק אותנו ב-76' מהממשלה ושילם על כך. אני קורא לנתניהו, אל תזרוק גט כריתות לציונות הדתית ולמתיישבים"

על-רקע החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר כל שר או סגן שר שיצביעו בכנסת בעד "חוק ההסדרה", נערכה הערב (יום ג') בירושלים עצרת של המתנגדים לפינוי חמשת הבתים בגבעת האולפנה בבית-אל בהשתתפות מאות בני אדם. ynet העביר את העצרת בשידור חי.

 

סערת האולפנה - דיווחים קודמים ב-ynet:

"הצבע כפי שהבטחת": כך מרגיש בליץ הימין

וינשטיין מרגיע את נתניהו: הניסור - לא תקדים

ליכוד ב' מול ליכוד א': 'הח"כים בעד חוק ההסדרה'

 

בזה אחר זה קראו הנואמים בעצרת שהתקיימה במאהל שממוקם סמוך לבית המשפט בירושלים לראש הממשלה, לחזור בו מהתוכנית לפנות חמישה מבתי שכונת האולפנה. במשתתפים בעצרת: חברי הכנסת דני דנון (ליכוד), זבולון אורלב (הבית היהודי) ומיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי), רבה של קריית ארבע דב ליאור ותושבי המאחזים.

 

רבה של קריית ארבע דב ליאור אמר בעצרת: "באתם להזדהות עם שובתי הרעב, עם המאבק הצודק למען החשובים בעם ישראל. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ורק לעם ישראל. עם ישראל רוצה שהמנהיגים שלו יגידו אמת. מחר תצביעו שתהיה דמוקרטיה אמיתית. אני מאמין שגם ראש הממשלה חושב ככה, השם יחזק אותו שיגיד מה שהוא באמת חושב".

 

ח"כ דני דנון פנה בנאומו לשרי הליכוד ודרש מהם לפעול לפי צו המצפון של המפלגה. "תזכרו מה הבטחנו, הבטחנו שנהיה לא כמו קדימה ולא כמו מפלגת העצמאות, זו שעת המבחן. ביקרתי כמו כל חבריי מהליכוד בגבעת האולפנה. המאבק הוא לא האולפנה, אם נתקפל במאבק הזה יהיו אלפי ויתורים ביהודה ושומרון".

 

"ממשלת נתניהו צריכה לקבל את ההחלטה הערכית". העצרת בירושלים, הערב (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
"ממשלת נתניהו צריכה לקבל את ההחלטה הערכית". העצרת בירושלים, הערב(צילום: גיל יוחנן )

 

יוזם "חוק ההסדרה", ח"כ אורלב, אמר בעצרת כי "רק לפני כמה שבועות כולם צחקו על מופז, איך הוא עשה סיבוב פרסה. האם ראש הממשלה והשרים רוצים שיהיה להם בדיוק אותו דין? דיברו גבוהה גבוהה שנים רבות בדבר חיזוק ההתיישבות, אבל איפה הם יהיו ברגע האמת? המסור, המסור הקדוש. אני אומר לביבי, תזכור את התותח הקדוש".

 

אורלב הוסיף כי "ב-76' רבין זרק אותנו מהממשלה בגלל שהצבענו נגד חילול שבת כשנחתו המטוסים. הוא שילם על כך בכך שהציונות הדתית נתנה לו גט כריתות והתוצאה הייתה המהפך. אני קורא לראש הממשלה, אל תזרוק מחר את גט הכריתות לציונות הדתית ולמתיישבים".

 

"מאבק צודק למען החשובים בעם ישראל". הרב ליאור בעצרת (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
"מאבק צודק למען החשובים בעם ישראל". הרב ליאור בעצרת(צילום: גיל יוחנן )

 

גם יו"ר מועצת יש"ע דני דיין נאם בעצרת. "ממשלתו של בנימין נתניהו צריכה לקבל מחר את ההחלטה הערכית-המוסרית-היהודית-הציונית אם היא בוחרת בדרך של שחרור ירושלים ב-67' או שהיא בוחרת בדרך של חורבן וההפך מציונות ויהדות. כל חבר כנסת שירים את ידו נגד החוק שמסדיר את פיתוחה של השכונה, יחזיק את המסור המקולל שעמו ינסרו את הבתים".

 

העצרת נערכה במחאה על החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים את הוראת בג"ץ למדינה לפנות חמישה מבתי שכונת האולפנה כיוון שנבנו על קרקע פלסטינית פרטית. נתניהו מתכוון להעתיק את המבנים שבמחלוקת לשטח צבאי

בהתנחלות בית אל, אולם מנגד מנסים ח"כים מהימין להביא לאישורו בכנסת מחר של "חוק ההסדרה".

 

לפי "חוק ההסדרה", שכונה בתחילה "חוק מגרון", אם בעל קרקע ביהודה ושומרון לא פנה בתוך ארבע שנים מרגע הקמת שכונת המגורים על השטח שבבעלותו לבית המשפט, לא יפונו המבנים שנבנו עליו. הצעת החוק המתיימרת להגן על מחזיקים במקרקעין מתייחסת רק לבנייה בגדה ורק לשכונות שבהן לפחות 20 יחידות דיור. נתניהו חושש כי חוק כזה, שיכשיר את שכונת גבעת האולפנה, יעורר ביקורת בינלאומית גדולה מאוד.


פורסם לראשונה 05/06/2012 19:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאהל המחאה בירושלים נגד פינוי השכונה, הערב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים