שתף קטע נבחר

קץ לתעלומה: כיסא הרב עובדיה הושאל בלי רשות

בבית כנסת "היזדים" כבר חששו שגנבים שמו את ידיהם על כיסאו המיתולוגי של הרב עובדיה יוסף, שבשל ערכו הסנטימנטלי נחשב ליקר במיוחד. התברר: אחד הגבאים נתן את הכיסא למשפחה שחגגה ברית וביקשה להפתיע את הרב כשיגיע לאירוע

התעלומה הגדולה התבררה כאי-הבנה קטנה: ימים ספורים אחרי ש"נעלם" ממבית הכנסת "תפארת ירושלים" ("היזדים") בשכונת הבוכרים שבעיר, ולאחר שהאחראים על המקום הביעו חשש כי נגנב, אוּתר אמש (יום ה') כיסאו של הרב עובדיה יוסף. אנחת רווחה נשמעה בבית הכנסת.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בעקבות הפרסומים על החיפושים שנערכים אחר הכיסא המיתולוגי - שערכו הכספי והסנטימנטלי רב - הודיע אחד הגבאים כי השאיל אותו לשימוש בברית מילה מבלי להודיע, ובכוונתו להחזירו בקרוב.

 

הגבאי סיפר כי בעלי השמחה - ממשפחת רבנים מוכרת בציבור החרדי-ספרדי - סברו שהרב עובדיה יוסף ישתתף בברית וישמש בה כסנדק, וביקשו להפתיע אותו ולהביא למקום את כסאו המפואר כדי שישמש "כיסא של אליהו הנביא" שעליו נהוג למול את התינוק. לבסוף, הרב לא הגיע - ומאז נמצא הכיסא בבית הגבאי.

 

בית כנסת "היזדים" בירושלים התפרסם בציבור בזכות דרשתו השבועית של הרב עובדיה יוסף שהתקיימה בו בכל מוצאי שבת. בשנים האחרונות, בשל גילו המופלג וחולשתו של הרב, הוא מוסר את השיעור בסמוך לביתו שבשכונת הר-נוף בעיר. ואולם, עד היום מייחסים תלמידיו

משמעות מיוחדת לכיסא מבית הכנסת בבוכרים, ויש בהם שמאמינים כי לישיבה עליו סגולות מיוחדות להגשמת משאלות. 

 

עדות לכך שערכו של הכיסא גבוה ממחירו בשוק ניתנה לפני כמה שנים, כשבית הכנסת "היזדים" נקלע לקשיים כלכליים והחליט למוכר את הכיסא הקודם של הרב למרבה במחיר. ואכן, נמצא קונה שעל-פי הערכות תרם תמורתו עשרות-אלפי דולרים לבית הכנסת. 

 

מאחר שמקום השיעורים הועתק, על הכיסא החדש הרב עובדיה יוסף כבר לא יושב באופן קבוע, אך הוא מובא לכינוסים שונים שבהשתתפותו. "להערכתי, את הכיסא שנעלם היה אפשר למכור במאה אלף דולר ואולי אף יותר", אמר ל-ynet גורם המכיר את המקרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות העיתון יום יום
הרב עובדיה יוסף על הכיסא המיתולוגי
צילום: באדיבות העיתון יום יום
מומלצים