שתף קטע נבחר

תעלומה: היכן הכיסא המיתולוגי של הרב עובדיה?

שוויו מוערך בכמאה-אלף דולרים, וערכו הסנטימנטלי אף גבוה יותר בעיני רבים. הכיסא של הרב עובדיה נעלם, ומתפללי בית הכנסת "היזדים" לא יודעים את נפשם מצער: "צריך להיות לא סתם גנב, אלא אדם ממש חסר רגשות כדי לגנוב דבר שכזה"

"מרן" ישב עליו מדי שבוע כשמסר את שיעורו השבועי, חסידיו מייחסים לו קדושה וסגולות מיוחדות, ועל אף שמחירו בשוק הרהיטים הוא כמה מאות שקלים – יש מי שישלם עליו גם 100 אלף דולר. עכשיו הכיסא המיתולוגי של הרב עובדיה יוסף פשוט נעלם, ובבית כנסת "היזדים" - שם הוחזק - אין יודעים את נפשם מרוב צער.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בימים האחרונים הגיעו מתפללי "תפארת ירושלים" (כך שמו הרשמי) אל בית הכנסת שבשכונת הבוכרים בירושלים, ונדהמו לגלות כי כיסא העץ המפואר ששימש את הרב עובדיה במשך שנים, אינו במקומו.

 

מחיר מוערך: כמאה-אלף דולרים לכיסא של הרב עובדיה (צילום: באדיבות העיתון יום יום) (צילום: באדיבות העיתון יום יום)
מחיר מוערך: כמאה-אלף דולרים לכיסא של הרב עובדיה(צילום: באדיבות העיתון יום יום)

 

"שמרנו עליו מכל משמר ועכשיו הוא נעלם", קונן אחד הגבאים, "כל היודע דבר על מקום הימצאו, או שמע על מכירת כיסא כלשהו – נשמח אם יעדכן אותנו". דבר המקרה פורסם הבוקר (ה') בביטאון ש"ס, "יום ליום", שאף הכתיר את הידיעה בכותרת: "על כסאו לא ישב זר", ביטוי שנאמר על אליהו הנביא ודוד המלך‬.

 

תעלומת הכס הקדוש

בית כנסת "היזדים" בירושלים התפרסם בציבור בזכות דרשתו השבועית של הרב עובדיה יוסף שהתקיימה בו בכל מוצאי שבת. בשנים האחרונות, בשל גילו המופלג וחולשתו של הרב, הוא מוסר את השיעור בסמוך לביתו שבשכונת הר-נוף בעיר. ואולם, עד היום מייחסים תלמידיו משמעות מיוחדת לכיסא מבית הכנסת בבוכרים, ויש בהם שמאמינים כי לישיבה עליו סגולות מיוחדות להגשמת משאלות.

 

עדות לכך שערכו של הכיסא גבוה ממחירו בשוק ניתנה לפני כמה שנים, כשבית הכנסת "היזדים" נקלע

לקשיים כלכליים והחליט למוכר את הכיסא הקודם של הרב למרבה במחיר. ואכן, נמצא קונה שעל-פי הערכות תרם תמורתו עשרות-אלפי דולרים לבית הכנסת.

 

מאחר שמקום השיעורים הועתק, על הכיסא החדש הרב עובדיה יוסף כבר לא יושב באופן קבוע, אך הוא מובא לכינוסים שונים שבהשתתפותו. "להערכתי, את הכיסא שנעלם היה אפשר למכור במאה אלף דולר ואולי אף יותר", אמר ל-ynet גורם המכיר את המקרה. "צריך להיות לא סתם גנב, אלא אדם ממש חסר רגשות כדי לגנוב דבר שכזה, שיש בו קדושה ומשמעות עצומה בשביל כל כך הרבה אנשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה. כיסא אחד כבר נמכר
צילום: קובי גדעון, פלאש 90
מומלצים