שתף קטע נבחר

אנחנו לא לבד: ירידה בתיירות העולמית לטורקיה

אחרי שנים של גידול עצום בכניסות תיירים, חלה ירידה בתיירות העולמית ל"מדינת הקלאבים", בעיקר ממדינות במערב אירופה וצפון אמריקה. לעומת זאת: עלייה בתיירות הערבית העולמית

לא רק הישראלים מוותרים על טורקיה: ירידה בתיירות מאירופה ומאמריקה לארץ "הכל כלול".

 

נתונים שמציגה הלשכה לסטטיסטיקה של טורקיה, מלמדים כי אחרי שנים של גידול עצום בכניסות תיירים, חלה בשליש הראשון של השנה ירידה של ‭6%‬ במספר הביקורים בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת‭.2011 ‬

 

עוד על טורקיה בערוץ התיירות:

 

עיקר הצניחה בכניסות התיירים, כפי שפורסם ב"ממון" של "ידיעות אחרונות", היה ממדינות במערב אירופה וצפון אמריקה, מדינות שהיוו את הבסיס הגדול ביותר של תיירים לטורקיה.

 

כך, לדוגמה, חלה ירידה של ‭6.5%‬ בתיירות מגרמניה, צניחה של ‭23.5%‬ בתיירות מאוסטריה, ירידה של ‭14%‬ בתיירות מבלגיה, ירידה של מעל ‭16%‬ בתיירות מצרפת וירידה של מעל ‭7%‬ בתיירות מאנגליה.

 

כמו כן נרשמה ירידה של כמעט ‭10%‬ בתיירות מרוסיה, ירידה של ‭17%‬ בתיירות מבלרוס, ירידה של ‭15%‬ בתיירות מקנדה וירידה של ‭6%‬ בתיירות מארצות-הברית.

 

מספר התיירים מישראל צנח ב‭24%-‬ בהשוואה לשנה שעברה. מי שכובש את מקומם של התיירים ממערב אירופה וצפון אמריקה הם תיירים ממדינות ערב. הנתונים מצביעים על זינוק של ‭535%‬ בתיירות מלוב, ‭107%‬ גידול בתיירות מקאטר, ‭29%‬ גידול בתיירות מעיראק ועלייה של ‭57%‬ בתיירות מכוויית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
העולם אומר "לא" לטורקיה
צילום: shutterstock
מומלצים