שתף קטע נבחר

77% מהישראלים: לא נטוס לטורקיה אפילו בחינם

בסקר על מנהגי הטיסה של הישראלים שנערך לאחרונה, עולה כי 77% מהנשאלים לא יטוסו לטורקיה, אפילו לחופשה מבלי לשלם. עוד בסקר: היעד המועדף - ארה"ב, המדינה השנואה - גרמניה

הישראלים אומרים לא למדינת הקלאבים. 1 מכל 4 ישראלים לא אוהב את טורקיה. כך עולה מסקר חדש שיצא לאחרונה לקראת יריד התיירות הבינלאומי השנתי ה-18, IMTM, ועסק בהרגלי התיירות של הישראלים.

 

עוד בנושא טורקיה בערוץ התיירות:

הסקר הטלפוני בוצע בסוף ינואר 2012 בקרב 500 אנשים, כמדגם מייצג של האוכלוסיה היהודית הבוגרת בישראל (גילי 18 ומעלה). טעות הדגימה - 4.5 אחוז. מנתוני הסקר עולים הנתונים הבאים:

 

היעד שהישראלים הכי שונאים:

היעד שהישראלים לא ממליצים לטוס אליו הינו טורקיה. מפתיע לגלות ש-4% לא אוהבים את הודו, היעד הפופלארי בקרב הישראלים. באירופה המדינה השנואה היא גרמניה (3%).

 

ואם היית מקבל חופשה בחינם בטורקיה, היית נוסע?

77% מציינים בגאווה שלא היו טסים לטורקיה אפילו אם היו מקבלים חופשה בחינם. בקרב הישראלים ש"כן" היו טסים לטורקיה, ישנה בולטות לגברים, לצעירים ולחילוניים.

 

כמה נסעו לחופשה בארץ או בחו"ל בשנה האחרונה:

רק 11% מהישראלים ויתרו בכלל על חופשה בשנה האחרונה בארץ ובחו"ל, בשל המשבר הכלכלי. 8% ויתרו על חו"ל לטובת חופשה בארץ, ו-7% שינו את יעד החופשה ליעד זול יותר. כלומר, למרות המשבר הכלכלי רק רבע מהישראלים החליטו שלא לטוס השנה לחו"ל.

 

היעד החלומי:

הנשאלים נשאלו לאן היו טסים אם היו יכולים לטוס לכל מקום שירצו (בהנחה שהיו זוכים ב-100 אלף שקל)? שליש מהישראלים היו טסים לארצות הברית. בהפרש ניכר זכו מדינות דרום אמריקה ב-6%, תיאלנד ב-5%, אוסטרליה ב-5% ואירופה ב-5%.

 

800 מציגים ביריד התיירות

יריד התיירות הבינלאומי השנתי ה-18,International Mediterranean Tourism Market, ייערך בגני התערוכה בתל-אביב בין התאריכים 14-15.2.2012 בחסות משרד התיירות, התאחדות המלונות בישראל ואל-על ובשיתוף התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל, לשכת מארגני תיירות לישראל והעמותה לתיירות ת"א-יפו.

 

ביריד ישתתפו יותר מ-800 מציגים מ-28 מדינות שונות ובינהן: יוון, קפריסין, איטליה, יפן, ספרד - קטלוניה וגרנד קנריה, צ'כיה, בולגריה, בלרוסיה, מלטה, פפואה ניו- גינאה, ליטא, אלבניה, הודו, רומניה, גיאורגיה, קרואטיה, סלובניה, לטביה, בלגיה, פורטוגל, סרי-לנקה, טאיוון, ארמניה, טנזניה, קניה, סלובקיה, אתיופיה, סרביה ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טורקיה - הרוב אמר לא לחופשה, אפילו בחינם
צילום: shutterstock
מומלצים