שתף קטע נבחר

מדוע מחיר אריזת 1 ק"ג חומוס זהה ל-750 גרם?

ברשתות החברתיות נפוצה שמועה ששטראוס הפחיתה את כמות החומוס באריזת 1 ק"ג ל-750 גרם ומוכרת אותה במחיר הישן. מסתבר שהפעם שטראוס לא הקטינה את האריזה, אלא מוכרת 2 אריזות במשקלים שונים והרשתות הן אלה שהחליטו למכור אותן במחיר זהה. למה? אריזת הקילו יותר פופולרית

ברשתות החברתיות נפוצה תמונה: שתי אריזות של חומוס אחלה לניגוב נראות בה, האחת במשקל 1 ק"ג והשנייה במשקל 750 גרם. שתיהן, נמכרות במחיר זהה בשופרסל דיל אקסטרה בנתניה: 12.99 שקל ל-750 גרם ולק"ג וכך גם במגה בעיר בחולון: 15.99 שקל ל-750 גרם ולק"ג.

 

  • אריזת טישיו של קלינקס הוקטנה בלי להוריד מחיר

 

המסקנה אליה הגיעו מפיצי התצלומים: שטראוס הפחיתה את משקל האריזה ב-33% אך הותירה את המחיר על כנו. אולם מסתבר ששטראוס לא הקטינה את האריזה ומדובר בכלל במהלך שיווקי של הרשתות.

 

שטראוס הפחיתה בעבר משקלים של אריזות שונות ולכן הצרכנים חשדו בה. חלק ממשתפי התמונות אף החלו לקרוא ל"חרם חומוס" והפוסט שכולל את התמונות הופץ בלמעלה מ-1,500 שיתופים. לצד התמונות נטען כי "אריזות החומוס הוקטנו ב-250 גרם אולם המחיר על הקופסה נשאר זהה. הדבר מהווה עליית מחיר של 33% בין רגע וללא שום סימון".

 

אולם דווקא במקרה זה, מסתבר ששטראוס חפה מהקטנת אריזות. שטראוס מוכרת כבר מספר שנים 3 אריזות של חומוס אחלה "לניגוב" במקביל: אריזה של 500 גרם, אריזה של 750 גרם ואריזה של 1 ק"ג. לטענת החברה, אין כלל כוונה להפסיק את ייצור אריזת 1 ק"ג מכאן שהאריזה לא הופחתה, מחירה לא עלה ואין לדברים כל שחר.

 

רמי לוי: "אריזת הקילו יותר פופולרית לכן מורידים את מחירה"

לפי המחירון של שטראוס לרשתות, אריזת 500 גרם מתומחרת ב-7.90 שקלים (מחיר קנייה לרשתות, לא כולל מע"מ), אריזת 750 גרם ב-10.08 שקל ואריזת 1 ק"ג ב-12.66 שקל. אם כך מהיכן הגיעו המחירים הזהים לאריזת 750 גרם ואריזת 1 ק"ג?

 

יותר מכך, לא רק במגה ובשופרסל מוכרים את שני המוצרים שוני המשקלים במחירים זהים, אלא גם אצל רמי לוי: ברמי לוי שיווק השקמה באשדוד אריזת 1 ק"ג חומוס לניגוב עולה 12.90 שקל בדיוק כמו אריזת 750 גרם, וכך גם בפרדס חנה. אולם, לא בכל החנויות בארץ המחירים של שתי האריזות זהים. הנה הסברי הרשתות:

 

רמי לוי מסביר: "לשטראוס תמיד היו שלוש אריזות: 500, 750 ו-1 ק"ג. המוצר שמשקלו 1 קילו הוא מוצר יותר תחרותי כי אנשים קונים את אריזת הקילו יותר ואוהבים אותה יותר. לכן, כולם מורידים את המחיר שלה, למחיר של 750 גרם. כשאנשים יקנו יוותר את אריזת ה-750 גרם גם המחיר שלה ירד".

 

משופרסל נמסר בתגובה: "ראשית נציין כי הטענה לפיה אריזת חומוס אחלה 1 ק"ג בוטלה והוחלפה באריזת חומוס אחלה 750 ג"ר אינה נכונה. נכון למועד כתיבת שורות אלו קיימות על המדף הן אריזת 1 ק"ג והן אריזת 750 ג"ר של חומוס אחלה ודבר לא השתנה בעניין זה.

 

"מחירה של אריזת חומוס אחלה 750 ג"ר לא השתנה בשופרסל, ואילו מחירה של אריזת 1 ק"ג המהווה מוצר רב מכר ברשת, הופחת מתוך רצון להיטיב עם הצרכן, כך שהושווה מחירו במספר מצומצם של חנויות, למחירה של אריזת 750 ג"ר.

 

"בשום מקרה לא היתה עליית מחירים (גם לא אפקטיבית) לא של אריזת חומוס אחלה 750 ג"ר ולא של אריזת חומוס אחלה 1 ק"ג. מכאן שהדבר היחיד שבוצע הוא הפחתת מחיר אטרקטיבית לציבור הצרכנים, של אריזת 1 ק"ג".

 

ממגה נמסר בתגובה: "המחיר לצרכן הסופי לאריזת 750 קילו חומוס אחלה הינו 12.99 שקל במגה בול ו- 14.99 שקל במגה בעיר.

 

"על פי מחירון המוצרים, אריזות החומוס של 1 ק"ג אמורות לעלות כ- 25% יותר. בתאריך בו נבדקו המוצרים הרשת הוזילה את המחיר של האריזה הגדולה, שנמכרה במחיר הזהה לאריזות הקטנות, כך שהצרכן נהנה מאריזה של 1 ק"ג במחיר של 750 גרם ולא להיפך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
הפעם האריזה לא הוקטנה והמחיר לא עלה. אילוסטרציה
מומלצים