שתף קטע נבחר

מצבו של הרב אלישיב הידרדר - ומוגדר "קריטי"

דאגה בציבור החרדי: לאחר שבתקופה האחרונה התקבלו דיווחים על שיפור מדוד במצבו הרפואי של הרב אלישיב, הוא שב והידרדר. בני משפחתו נקראו אל בית החולים

חשש לחייו: מצבו הרפואי של הרב יוסף שלום אלישיב הידרדר לפנות בוקר (יום ג') והוא מוגדר "קריטי". בני משפחתו הוזעקו אל בית החולים "שערי צדק" בירושלים, שם עידכנו הרופאים כי נשקפת סכנה לחייו.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

הרב אלישיב, בן 102, הוא מבכירי הרבנים בציבור החרדי - ונחשב בזרם הליטאי ל"פוסק הדור". דובר בית הרב, שלמה קוק, אישר את הפרטים על מצבו ועידכן כי התגלה זיהום אלים מאוד בדמו. הוא קרא לציבור כולו, בשם משפחת אלישיב, להתפלל לרפואת הרב יוסף שלום בן חיה מושא. 

 

כלי תקשורת חרדים דיווחו כי אחד הרופאים המטפלים ברב במחלקה לטיפול נמרץ רמז בפני בני המשפחה כי רק נס יציל את המצב: "הוכחתם כבר שתלמידי הישיבות שלכם (בתפילותיהם) יכולים להציל את המצב... זה כל מה שיש לי לומר כרגע".

 

לפני כמה חודשים אושפז הרב אלישיב בבית החולים לאחר שחש ברע ופונה מביתו בניידת טיפול נמרץ. בתום סדרת בדיקות מצאו הרופאים כי יש לאשפזו בשל הימצאות מים בריאותיו – תוצאה של בעיה בספיקת הלב.  

 

בתחילת תקופת האשפוז מצבו הרפואי לא היה יציב, והידרדר לעתים קרובות. הרופאים נאלצו להרדימו ולהנשימו והניתוק מהמכשירים צלח רק

לאחר תקופה ממושכת וכמה ניסיונות שכשלו.

 

בשבועות האחרונים נרשמו כמה מקרים של שיפור זמני במצבו, ואף התקבלו דיווחים על כך שהוא הוצא מחדרו כדי להתפלל בבית הכנסת של "שערי צדק". רגעים אלו הפיחו אופטימיות זהירה בקרב בני משפחתו, תלמידיו והציבור החרדי בכלל.

 

ככל הנוגע להנהגת הציבור החרדי, בחודשים האחרונים - ועוד לפני שאושפז הרב אלישיב - ממלא את מקומו הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, הנחשב בציבור הליטאי למנהיג השני בחשיבותו.

 

  • בהכנת הידיעה השתתפו רון נוטקין והני אמיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
הרב יוסף שלום אלישיב
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
מומלצים