שתף קטע נבחר

3 חודשים אחרי שגסס: הרב אלישיב בבית הכנסת

בפעם הראשונה מאז שאושפז הרב אלישיב במצב קריטי, הוא יצא מחדרו להשתתף בתפילה במניין בבית הכנסת של בית החולים. קרוביו: "הכול בזכות התפילות"

שלושה חודשים בלבד חלפו מאז שהיה "מוטל בין שמים לארץ", כהגדרת בני משפחתו, והרב יוסף שלום אלישיב ממשיך במסע ההתאוששות המדהים. אתמול (שבת) יצא המנהיג החרדי-ליטאי מחדרו בבית החולים שערי צדק בירושלים אל בית הכנסת שבבניין, והשתתף - לראשונה מאז אשפוזו האחרון – באחת מתפילות השבת שנערכו בו.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

במשפחתו של המנהיג הרוחני סיפרו כי הרב נשאל האם הוא רוצה ללכת לבית הכנסת - והוא הניד בראשו לחיוב. לדבריהם, חל שיפור במצבו ו"הוא היה עירני, נשם בכוחות עצמו ויצא לתפילת מנחה כשהוא חבוש בשטריימל לראשו".

 

קרוביו של הרב אלישיב הדגישו כי הם בטוחים ש"הכול בזכות התפילות", והוסיפו שעל אף השיפור, "המצב

עדיין קשה ונחוצים רחמי שמים".

 

בעיתון "יתד נאמן", הנחשב לשופרו של הרב אלישיב, תיארו הבוקר את המעמד: "ציבור המתפללים קיבל את רבנו שליט"א בהתרגשות עצומה ובשירה אדירה ונרגשת של 'כי אורך ימים', כאשר כולם הדגישו כי רואים בחוש את הכוח העצום של תפילות רבים, ימים ולילות ללא הפסקה, לרפואת רבן של ישראל שליט"א".

 

עוד דווח ביומון הליטאי כי "המוני מתפללים" התקבצו במהירות בבית הכנסת וניגשו בסיום התפילה אל הרב אלישיב לבקש את ברכתו. הרב מצדו בירך כל אחד באופן אישי, על אף חולשתו. "כמו כן ניגשו לקבלת ברכה הצוותים הרפואיים בבית החולים, חלקם מרוחק משמירת תורה ומצוות, אשר הביעו התפעלותם ממראה עיניהם", פורסם בעיתון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הרב אלישיב. בירך את המתפללים
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים