שתף קטע נבחר

כנגד הסיכויים: הרב אלישיב התעורר

שיפור ניכר במצבו של הרב אלישיב בן ה-102, שאושפז לפני כשבועיים. למרות שהוא ער, מגיב לסביבתו ואף יושב על כיסא - הוא עדיין בסכנה, וטיפול קריטי לפניו

הפתעה בשערי צדק: לאחר כמעט שבועיים שבהם הוא מורדם, מונשם ומוטל "בין שמים וארץ" - כהגדרת בני משפחתו - התעורר הרב יוסף שלום אלישיב מהתרדמה שבה היה נתון ואף החל לתקשר שלא באמצעות דיבור. 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

במהלך סוף השבוע החלו הרופאים בהליך הסרת ההרדמה המלאכותית שבה היה נתון המנהיג החרדי, ולהפתעתם גופו הגיב לכך באופן חיובי. בבית החולים דיווחו כי ביממה האחרונה חל שיפור ניכר במצבו של הרב בן ה-102, אף שהוא עדיין מוגדר קשה מאוד. נכון לעתה, "פוסק הדור" הליטאי ער, מגיב לסביבתו בתנועות ידיים ועיניים ואף יושב על כיסא בחדרו – כמעט כנגד כל הסיכויים.

 

בשלב זה הרב אלישיב עודו מונשם באמצעות חיבור ישיר לקנה הנשימה, זאת לאחר שבשבועיים שחלפו מאז שאושפז נכשלו ניסיונות חוזרים ונשנים להסיר את מכונת ההנשמה שאליה הוא מחובר. למרות השיפור, הטיפול המשמעותי עדיין לפניו: ניקוז הנוזלים מהריאות ושיפור ספיקת הלב.

 

איש התקשורת החרדי שלומי קוק מסר ל-ynet בשם משפחת אלישיב כי אם קיימת אופטימיות היא "זהירה מאוד". לדבריו, "הרב עדיין נמצא בסכנת חיים, והשבוע הקרוב הוא גורלי מבחינת החזרה שלו לעצמו, ולכן יש להמשיך להרבות תפילה ולקרוע שערי

שמים לרפואת רבי יוסף שלום בן חיה מושא".

 

לפני שבוע ניסו הרופאים לנתק את הרב אלישיב ממכשירי ההנשמה, אך גופו לא הגיב לכך יפה - ומצבו הידרדר. לאחר מאמצים רפואיים מצבו של הרב יוצב, והוא הורדם והונשם מחדש - עד לסוף שבוע זה.

 

בשבוע שעבר פורסם כי אברך מירושלים החליט "לתרום" שנה מחייו לזכותו של המנהיג החרדי ולמען אריכות ימיו. לאחר שהתייעץ עם אשתו וילדיו ועם רבנים, הצהיר בתפילתו: "ריבונו של עולם, הריני (שם פרטי ושם האם) תורם מחיי שנה אחת לזכותו ולרפואתו של רבי יוסף שלום בן חיה מושא". האברך קרא לציבור כולו, דתיים וחילוניים, ללכת בעקבותיו ולהקריב מהיקר להם מכל - ולא רק לטובת "גדול הדור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הרב אלישיב. מגיב לסביבה בתנועות ידים ועיניים
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים