שתף קטע נבחר

תקלה בעבודה: צפע הכיש לוכד נחשים בחולון

לאחר שהסתתר במכוניתו כשבועיים, תקף נחש צפע את הלוכד הוותיק שלמה עדני. "שאבתי את הארס לבד", סיפר, אך נדרשו יומיים של טיפול בבית החולים וולפסון עד שחלפה הסכנה לחייו

בעבר נעזרו בבית החולים בשירותיו לזיהוי הנחשים והארס שפגעו בחולים, אך הפעם הוא סיפק את המידע לאחר שנפגע בעצמו: שלמה עדני בן 70 מבת-ים, לוכד נחשים כבר 35 שנה, הוכש על ידי נחש צפע שהצליח להשתחרר במכוניתו, ואושפז בטיפול נמרץ כשסכנה ממשית לחייו.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

אחד מ-10 החופים היפים בעולם ייסגר היום בת"א?

2,000 שקל, והילדים שלכם יהיה עסוקים בחופש

קיצור החופש הגדול? לא בגני הילדים הפרטיים

 

עדני סיפר ל-ynet כיצד הוכש: "קראו לי לרחוב פנקס 14 בבת-ים, כשנחש עלה במדרגות הבניין, ועשה את דרכו לקומה הראשונה. דיירי הבניין היו בפאניקה. זה היה נחש צפע ארסי, צהוב, באורך מטר. לכדתי את הנחש, וביקשתי מאחד השכנים שקית, שלתוכה הכנסתי אותו". עדני הניח את השקית בתא המטען של המכונית, ולמחרת נסע לגן הזואולוגי בתל אביב. "שאלתי אותם אם הם מעוניינים בו, והם אמרו שלא. הם הציעו לי לשחרר אותו לטבע. הגעתי לאוטו, הרמתי את מכסה הבגאז' לראות מה עם הנחש, ולא ראיתי אותו. אבל ראיתי חור בשקית, שהוא כנראה יצא דרכו".

 

עדני העיד: "הפכתי את האוטו ולא מצאתי את הנחש. אף אחד לא רצה לנסוע איתי, אבל בכל פעם שנכנסתי לאוטו לא היה כלום". לדבריו, במכונית אף היו מלכודות עכברים שבעזרתן קיווה עדני ללכוד את הנחש, אך ללא הועיל. 

 

בשבת בבוקר, שבועיים אחרי שלכד את הנחש, נכנס עדני לאוטו ובדק אותו שוב, "ואז ראיתי צואה של נחש. נגעתי כדי לבדוק אם זה טרי, ראיתי שזה טרי, והבנתי שהוא נמצא באזור.

 

"התחלתי לחפש, ופתאום שמעתי את הקול שלו. ואז ראיתי אותו ליד הרמקולים. חבר שלי מיד הביא שקית ניילון ירוקה של זבל. שמתי אותו בשקית, אבל הוא הכיש אותי דרכה".

 

זו לא הפעם הראשונה שבה הכישו אותו, ועדני לא איבד עשתונות: "יש לי מזרק לשאיבת הארס באוטו, אז מייד הזרקתי לעצמי, שאבתי את הארס, שפכתי מים קרים על היד ונסעתי מיד לוולפסון".

  

אך למרות התושייה שגילה, מצבו לא היה טוב כשהגיע לבית החולים, שבו אושפז למשך שלושה ימים. ד"ר אריה סורוקסקי, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ ב"וולפסון" אמר שחייו היו בסכנה של ממש: "בתחילה הוא אושפז בטיפול נמרץ, ולאחר שכבר לא הייתה סכנה לחייו, הוא הועבר להמשך השגחה וטיפול במחלקה פנימית ה'". הרופא סיפר כי עדני הגיע במצב קשה מאוד, כיוון שככל הנראה ספג כמות רבה של ארס. "נתנו לו נסיוב נגד הרעל ובמשך יממה לא ידענו אם הוא ישרוד. אחר כך נתנו לו מנה נוספת וכעבור יומיים בטיפול נמרץ חל שיפור במצבו והוא יצא מכלל סכנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלוכד הפצוע, שלמה עדני
צילום: באדיבות דוברות ביה"ח וולפסון
צפע. למצולם אין קשר לידיעה
צילום: מיכל לב
ד"ר סורוקסקי. חשש לחייו של עדני
צילום: ברק נונא
מומלצים