שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נטורי קרתא על יד ושם: "פגעו בכלב - והוא צעק"
  לאחר שהתנערו מהכתובות האנטי-ציוניות ביד ושם, במייל פנימי מצדיקים פעילי הפלג הקיצוני את המעשה: "פרסום האמת" כאב עד כדי כך שנתניהו ופרס נאלצו להגיב - "ראש הכופרים והנשיא העמלקי, ימח שמם, זעקו ויללו"

  שבוע לאחר ריסוס כתובות האנטי-ציוניות ב"יד ושם " וההתנערות מהמעשה, החרדים הקיצונים משנים את הטון: באיגרת פנימית שהופצה בדואר אלקטרוני לפעילי "נטורי קרתא" נטען כי הכתובות על קירות "מוזיאון ההזכרה הרעשני", כהגדרתם, "פירסמו מקצת האמת". למרססי הגרפיטי עצמם מיוחסים שבחים על היותם "בעלי רצון ומסירות נפש".

   

   

  עוד בערוץ היהדות  - קראו:

   

  בתכתובת המייל, שאליה צורפו גם תמונות הכתובות במוזיאון יד ושם, ציינו בסיפוק את ההד התקשורתי שהיה למעשה בכל העולם: "כאשר זורקים אבן על כלב והיא פוגעת בו - הכלב צועק. ואכן, פגעה הפעם האבן טוב כראוי, וכל מקהלת הכלבים הציונית פצחה במקהלת יללה, וזעקה על ביזוי ה'יד ושם' שלהם, ואפילו ראש הכופרים והנשיא העמלקי ימח שמם (הכוונה לבנימין נתניהו ושמעון פרס  - ק.נ) זעקו ויללו בעל כורחם, ושלא בטובתם על הדבר".

   

  הכתובות ביד ושם (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  הכתובות ביד ושם(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  הקיצונים מסבירים במייל את תפיסת עולמם, הרואה בציונות אם כל חטאת: "הציונים - ידיהם מלוכלכות בדם הקדושים מתחילה ועד סוף. הם-הם אלה אשר עוררו את כל האנטיסמיזעם (אנטישמיות) והשנאה הכבושה, עוד הרבה מאוד שנים לפני השואה, לצורכי שלטונם הרשעי, הבא להכריז תמיד כי הוא מחויב המציאות שיתקיים - כדי להגן מפני האנטיסעמיזם". במכתב מכנים זאת הקיצונים"פרופוגנגדה ציונית של השואה".

   

  ביחס לתקשורת בישראל ("כל המידיע הציונית") נטען כי זו שיקרה וסילפה בדיווחיה את המסרים שעלו מן הכתובות, משום ש"חרה להם על פרסום האמת והשפלת כבודם. ובוודאי שזהו מפלה גדולה לציונים".

   

  בנטורי קרתא מתרשמים כי המעשה הפרובוקטיבי ביד ושם "הועיל לפקוח עיני תמימים מבני ישראל" והם שואבים ממנו כוחות נוספים "לפרסם לכל העמים פשעיהם, שקריהם ורשעותם (של הציונים) ולגלות קלונם ברבים". את האיגרת הפנימית חתמו בתפילה "שבקרוב נזכה לראות במפלתן הגמורה של הרשעים".

   

  הציונים "מודים" להיטלר 

  הכתובות ברחבת הכניסה למוזיאון יד ושם בירושלים רוססו בשבוע שעבר. באחת מהן, שנחתמה בשם "המאפיה הציונית העולמית", נכתב: "תודה היטלר

  על השואה הנהדרת שסידרת לנו, רק בזכותך קיבלנו מדינה מהאו"ם". כתובות אחרת הכריזה: "אם היטלר לא היה, הציונים היו צריכים להמציא אותו".

   

  כמו כן רוססו כתובות כמו: "ציונים רודפים! אתם הכרזתם מלחמה על היטלר בשם העם היהודי! אתם הבאתם את השואה", "מדינת ישראל היא האושוויץ הרוחני של עדות המזרח", "יהודים התעוררו, משטר הרשע הציוני מסכן אותנו".

   

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גינה את ריסוס הכתובות ואמר כי "קשה להאמין שבן אנוש מסוגל לכתוב דבר כזה". הנשיא פרס טען מדובר באחד המקרים המחרדים ביותר שנתקל בהם. אבנר שלו, יו"ר יד ושם, אמר ל-ynet: "אני נדהם מאקט בוטה של שנאה בוערת למדינה ולציונות, שמבטא חציית קו אדום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים