שתף קטע נבחר

קליק עם חרדים: 10 הסרטונים הכי פופולריים

הרבנים הכריזו מלחמה על האינטרנט? פחח, ספרו את זה ליוטיוב. סרטונים בכיכובם של רבנים, מחזירים בתשובה וזמרים חסידיים - הפכו ללהיטים במגזר. קבלו את עשרת הגדולים - מ"נוסה נוסה" בחתונה ועד הרבנית הבכיינית

מלחמת חורמה של רבנים באינטרנט? כנראה מדובר ביקום מקביל. סצינת סרטוני הרשת החרדים פורחת ומשגשגת, ומנפיקה אין ספור קטעים משעשעים במיוחד.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

קבלו את עשרת הגדולים - הסרטונים שהפכו לממתק מגזרי לוהט במיוחד.

 

מקום 1: "נוסה נוסה" או "מוישה מוישה"

ללא ספק מדובר בלהיט היוטיובי הכי חם בקרב החרדים: חתונה חסידית קלאסית, עם חתן בשם מוישה מקבלת טוויסט מעניין כשהקלידן מחליט להכניס קצת פלפל ברזילאי לעניינים. והחברים של החתן, מתברר, לגמרי בעניין. ככה, הופך "נוסה נוסה" המוכר "למוישה מוישה", עם הרבה אוהוה אוהה, שמעניק טוויסט חסידי לשיר.

 

על השגעת המגזרית אחראים ליבלה ליפסקר (הקלידן), מוזיקאי חב"דניק, שמתפקד על תקן "המקפיץ" בלא מעט חתונות חרדיות, ודודי קאליש - יוצר חרדי שברקורד שלו יש לא מעט ערבובים מהסוג הזה.

 

הכי מגניב: הבקיאות המדהימה של החבר'ה במילים המקוריות של השיר, בתחילתו של הקליפ.

 

צפיות: 215,512

 

 

מקום 2: החקיין מגור

אין ספק שבכל מקרה אחר, כלומר - לא חסיד גור, הבחור הזה היה מקבל תכנית טלוויזיה יומית משלו. "יצפאן החרדי" מנפיק חיקויים ברמות שלא מביישות את מיטב המאסטרים בתחום. בין ה"קורבנות": הרב אמנון יצחק, אריאל שרון, אריה דרעי, טומי לפיד ועוד היד נטויה.

 

המופע הוא למעשה סוג של קטע בידורי המקובל בחתונות חסידיות, אך הפרצופים של המשתתפים מגלים יותר מכל כי הפעם מדובר בסרט אחר לגמרי. התכנים קרובים לעולמם של "הנפשות הפועלות", אבל התוצאה משעשעת וחוצה גבולות ומגזרים. סרטון ותיק יחסית שהפך לקאלט.

 

הכי מגניב: חסיד גור עושה חיקויים של תל אביבית.

 

צפיות: 165,840

 

  

מקום 3: "מסבירן המגזר"

אזהרה מראש: מדובר בסרטון שהוא "סגולה בדוקה" לניפוח ורידי המצח והצוואר. לכן לחולי לב מומלץ בחום לדלג לדבר הבא. בסרטון המדובר נשמע מאזין חרדי שעלה לשיחה, או יותר נכון נאום, אצל השדרן הוותיק והעצבני נתן זהבי. שם הוא פורס את משנתו על הטענות החילוניות הקלאסיות כלפי החרדים.

 

התשובות שלו, חותמת מראש, לא ישאירו אתכם אדישים. לא ברור עם מדובר בפארודיה טרום "הרב פוקס" של ארץ נהדרת, אך אין ספק שהוא עושה היטב את העבודה. בינתיים לא נתקלתי בחרדי או חילוני שלא צפו בקטע והתעצבנו קשות.

 

הכי מגניב: זהבי מגלה בקיאות תורנית.

 

צפיות: 143,975

 

 

מקום 4: כשהאדמו"ר מסאטמר רוקד עם הכלה

ריקוד כזה, רוב הסיכויים שעוד לא ראיתם. חתונת בת הזקונים של האדמו"ר מסאטמר, שנישאה ב-2008, הנפיקה סרטון נדיר במיוחד. האדמו"ר רוקד יד ביד עם בתו מול קהל של אלפי חסידים. הריקוד המדובר הוא חלק מהמנהג בחתונות חסידית המכונה "מצווה טאנץ'" (ריקוד מצווה) שבמהלכו, קרובי הזוג הטרי רוקדים עם החתן והכלה, כולל גם ריקוד של בני הזוג עצמם.

 

המנהג, שהוא בדרך-כלל קטע משפחתי חביב ונחמד, כשרוב האורחים כבר הלכו לבתיהם, הופך בחתונות ילדי ונכדי אדמו"רים לגולת הכותרת של הערב. בדרך הכלל הריקוד עם הכלה נעשה באמצעות גרטל (סרט משי ארוך המשמש אצל חסידים כחגורה), כשהכלה עצמה עומדת במקום והרוקד מפזז סביבה. אך מאחר ומדובר בבתו שלו, התוצאה של הריקוד הנוכחי היא נדירה במיוחד.

 

הכי מגניב: ריקוד חסידי מעורב גלאט כושר.

 

צפיות: 126,709

 

 

מקום 5: ליידי גאגא נגד האינטרנט

לאחר הכנס הענק נגד האינטרנט בארצות הברית, הגיע תורו של היוטיוב לקבל אקורד חסידי חתרני. כוכב הזמר החסידי ליפא שמלצר שיחרר לאחרונה וידאו קליפ תחת השם "Hang up the phane" שעוסק בהשפעותיה ההרסניות של הטכנולוגיה על חיינו.

 

בקליפ הופך שמלצר לרובוט שתלטן, רגע אחרי שהמוכרים החסידים והחייכנים סטייל BH המפורסמת של ניו-יורק הלכו הביתה, או לשטיבלך. המוזיקה והמקצבים הם לגמרי ליידי גאגא, גם הפזמון מתכתב איתה כמעט אחד לאחד. התוכן, או יותר נכון המסר שמושר באידיש ובאנגלית הוא ממש לא. במילים אחרות, סכיזופרניה יהודית-אמריקנית במיטבה.

 

הכי מגניב: לראות איך "ליידי גאגא" מקבלת טוויסט חסידי מטורף. אסימוב לא יהיה חולם על זה.

 

צפיות: 94,033

 

 

מקום 6: זהבי עצבני, מלפניך!

אי-אפשר בלי "רב רשת" אחד לרפואה. קבלו את "הרב המתעצבן", שהשאיר את הרב אמנון יצחק, הרב זמיר כהן ואפילו את הרב פנגר, על רצפת חדר העריכה.

 

קטע שזכה לתגובות נלהבות במגזר החרדי ומנציח מה קורה כשהרב רפאל זר, מחזיר בתשובה פופולרי, נדרש להתייחס לסוגיית "הדרת הנשים". הנושא, שכנראה עיצבן במיוחד את כבוד הרב, גורם לו להתפרצות מרהיבה הכוללת קללות, "כינויי חיבה" מגוונים ואיום באלימות קשה על מדירי נשים (כולל המלצה חמה-אש לחתוך להם את הזקן). שמעו ותחי נפשכם.

 

הכי מגניב: "אני לא צריך שהתקשורת תוקיע, אני מוקיע!!!"

 

צפיות: 43,626

 

 

מקום 7: "שיקצע"

כקונטרה לדירוג הקודם, "המייצג האמנותי" הנ"ל הוא מזכרת משעשעת מימי בית שמש הבוערים. מדובר בעוד סרטון קלאסי המציג הפגנת חרדים קיצונים, שכמוה אפשר למצוא מדי שבוע במאה שערים וברשת כמעט במקביל. אך הפעם הכוכב הצעיר - והמבטיח, יש להוסיף - הופך את המחאה למשהו משעשע ומגוחך במיוחד. הצעיר "מתקשר" עם האישה שמנסה לדבר איתו באמצעות מילה אחת ויחידה: "שיקצע".

 

די.ג'יי בהתהוות חיבר לסרטון הנטורל שהסתובב ברשת רמיקס מגניב וקצבי במיוחד. פרס מובטח למי שיצליח לספור כמה הפעמים בה נאמרת המילה שיקצע בדקה (אורך הקטע כולו).

 

הכי מגניב: פרחח טיפוסי מבית שמש במנטרה המגוחכת הופך באבחת מיקסר ללהיט מועדונים.

 

מספר צפיות: 35,139

 

 

מקום 8: מייקל ג'קסון בחתונה חרדית

בשניות הראשונות עוד לא ברור לאן הולך הסיפור. הרב המבוגר שבצד עוד עסוק בלתפוח על מצחו במטפחת ענקית, אך עד מהרה ההלם שטופח על פניו מוציא אותה מתפקוד.

 

אל הפוקוס נכנס בחור ישיבה עם מגבעת שמוטה בסגנון ג'קסון קלאסי, והקהל מקבל הופעת פופ "למתקדמים" - כולל תנועות אגן מאוד לא-חרדיות, שברור שלא נלמדו במהלך נענוע ישיבתי סטנדרטי מעל הסטנדר. דקותיים אחר-כך חוזרים המעגלים השגרתיים. ג'קסון החרדי הלך ככל הנראה למזנון לקושש בורקסים.

 

הכי מגניב: נפילת רובוט סטייל שנות ה-90'.

 

צפיות: 28,766

 

 

מקום 9: אפצ'י של חרדים

אפשר להתווכח על המסר, פחות על התוצאה. אנימציה קולית למדי, שהכין בחור חרדי העונה לשם דוד. בתסריט: תחושותיו כחרדי נרדף במדינת ישראל. הפורמט והמוזיקה מזכירים משחקי מחשב, יש לציין שגם העלילה מתכתבת עם הסגנון.

 

התוצאה גורמת לרבים מהצופים החרדים להזדהות, ולחילונים עצבנות קלה עד בינונית.

 

הכי מגניב: הקונספט

 

צפיות: 18,203

 

 

מקום 10: הרבנית הבוכייה

סרטון אותנטי להפליא שגרם לנשים חרדיות לרוץ ולחבק את הפאות שלהם, או לשרוף אותם (או גם וגם). בסרטון מופיעה רבנית פלוס שאל במופע קולי מרהיב הכולל סיפורי מלאכים, אש הגיהנום ועוד כמה אמצעי שכנוע חביבים שאמורים להפחיד עד מוות נשים חרדיות מהצפוי להם, אם ילכו חס וחלילה עם פאה.

 

ההרצאה כוללת אפקטים קוליים, בכיות, דמעות ומעל לכל - מנעד קולי מעורר השתאות. לאלה שהצליחו לשרוד את השניות הראשונות יש גם הופעות אורח של מיטב הרבנים במחאות נגד הפאות.

 

הכי מגניב: הקול עושה את הכול.

 

צפיות: 15,243

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים