שתף קטע נבחר

מחאה? עלייה במכירת דירות בחודשים ינואר-מאי

על פי הלמ"ס, בחודשים אלה חל גידול של 9% במספר הדירות החדשות שנמכרו והדירות שנבנו בבנייה עצמית לעומת חודשים אוגוסט-דצמבר 2011. בחודש מאי נמכרו 1,770 דירות חדשות

נראה שלמרות הכול - הישראלים ממשיכים לרכוש דירות. בחמשת החודשים הראשונים של השנה נרשמה עלייה של 9% בביקוש לדירות - כך דיווחה היום (ה') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. זאת בהשוואה לדירות שנמכרו או נבנו בנייה עצמית בחודשים אוגוסט-דצמבר אשתקד.

 

כתבות נוספות על מכירת דירות בערוץ הנדל"ן :

 

על-פי הנתונים, מדובר ב-2,810 דירות שנמכרו או נבנו בבנייה עצמית של הדיירים בחודש מאי, מתוכן כ-1,770 דירות חדשות שנמכרו לציבור הרחב וכ-1,040 דירות שלא למכירה. נציין, כי לעומת התקופה המקבילה אשתקד מדובר בירידה של 13%.

 

עוד עולה מנתוני הלמ"ס כי 46% מהכמות המבוקשת של הדירות החדשות (דירות חדשות שנמכרו ודירות שלא למכירה) נבנו על קרקע בבעלות פרטית. כ-32% מסך כל הכמות המבוקשת של דירות חדשות בחודשים ינואר-מאי היו במרכז הארץ.

 

רק בירושלים ובצפון - עלייה במספר הדירות שנמכרו

מול התקופה המקבילה אשתקד בולטת העובדה כי ירושלים ואזור הצפון היו המחוזות היחידים שבהם הנרשמה עלייה במספר הבתים והדירות שנמכרו או נבנו בבנייה עצמית.

 

עם זאת, בלמ"ס מדגישים כי כמגמה - הכמות המבוקשת של דירות חדשות בשנים האחרונות היא של עלייה (עם תנודות) שהגיעה מרמה של כ-2,600 דירות בחודש, לכ-3,500 דירות בתחילת 2011. במהלך שנת 2011 הסתמנה ירידה, וב-2012 התייצבות בסביבות 3,000 דירות.

 

נתון בולט נוסף הוא שמתוך הדירות החדשות שנמכרו לציבור הרחב בחודשים ינואר-מאי השנה, כ-6,070 דירות בבנייה ביוזמה פרטית, כלומר על קרקע של אנשים פרטיים, וכ-2,310 דירות בלבד היו דירות בבנייה ביוזמה ציבורית, על קרקע המדינה. זאת למרות שהמדינה - משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל - מכרו שטח למספר שיא של בתים ודירות בשנים האחרונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
למרות הכול - הישראלים קונים ובונים
צילום: shutterstock
מומלצים