שתף קטע נבחר

אגד ופלדהיים מציגות: מבצע לאשכנזים בלבד

שיתוף פעולה בין אגד להוצאת הספרים פלדהיים הציע לנוסעים שרוכשים "רב-קו" לקבל סידור עם הטבעת השם. אלא שכל הסידורים היו בנוסחי אשכנז. אגד: הסידורים באחריות ההוצאה. פלדהיים: איש לא העלה בדעתו שבמלאי אין סידורים ספרדיים

לא למבצע הזה התפללנו: נוסעי אגד שגרים בריכוזים חרדיים שמחו בוודאי לראות את המבצע שהגתה החברה יחד עם הוצאת "פלדהיים": מי שקונה כרטיס "רב-קו" ורוכש מוצרים בסכום של 30 שקלים ברשת הספרים - מקבל במתנה סידור עם הטבעת שמו. הכל טוב ויפה - כל עוד לא מדובר במי שמתפלל בנוסח ספרדי, שכן עבורם לא היו סידורים.

  

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

באתר החרדי "כיכר השבת" נחשף כי נוסעי אגד ממוצא ספרדי שהגיעו בימים האחרונים לחנויות הספרים של פלדהיים לקבל את המתנה - גילו כי קיימים סידורים רק בנוסחים אשכנזיים.

 

כתב האתר אף יצר קשר עם נציג של חברת "פלדהיים", שאישר כי במסגרת המבצע לא מחולקים סידורים בנוסח עדות המזרח. 

 

יוני מזרחי, יושב ראש עמותת "חרדים" לצדק ושוויון בחברה החרדית, אמר כי אמנם במקרה זה לא ברור האם הייתה יד מכוונת שדאגה שלא יהיו סידורים בנוסח ספרדי, אבל העניין כולו הוא תולדה של האווירה הציבורית במגזר, שבה "לא סופרים" את הספרדים.

 

תגובת פלדהיים: "ברשת החנויות שלנו ניתן להשיג סידורים בכל הנוסחים ובכל רמות המחיר. מבצע ההטבעות, בשיתוף אגד, נועד לפנות את מלאי הסידורים משתי הוצאות קודמות כדי להכניס למחסן סידורים בהוצאה חדשה. בפרסומות הרלוונטיות נכתב כי המבצע מתייחס למלאי קיים בלבד ואיש לא העלה על דעתו שאין בנמצא סידורים בנוסח ספרדי. אנו מזמינים את הציבור

לחנויות פלדהיים לרכוש לעצמו סידורים כל אחד לפי נוסח אבותיו".

 

רון רטנר דובר "אגד" מסר כי: "אגד מתמחה בהסעת המונים, וכל חפצה היה לערוך מבצעים בקרב הלקוחות המתמידים שלו, כדי להמשיך ולעודד את השימוש בתחבורה הציבורית.

 

"אנו באגד לא בקיאים בדקויות ובפילוחים שמאפיניים תתי-מגזרים - אין זה תחום עיסוקנו. ההוצאה שעמה סיכמנו סיפקה את הסידורים, ונוכח ההערות שנשמעו, בדבר העובדה שלכאורה אזל המלאי למקצת המתעניינים, אנו מקיימים בדיקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסעת-התפללת
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים